Apuka, edző, tanár bácsi. „All in one” – foglalja össze röviden újdonsült, hármas szerepkörét Fodor Rajmund. A korábbi világklasszis pólós és felesége, Bernadett két iskolás, egyben sportoló gyermeket nevel. A 14 és fél éves Nadin az MTK Budapest ritmikus gimnasztikázója, aki tavaly a junior együttes kéziszer-válogatott tagjaként a hatodik helyen végzett a moszkvai korosztályos világbajnokságon. Damian 10 és fél esztendős. Ő édesapja hullámain tempózva a KSI 2009-es születésű vízilabdacsapatának az ígérete. Most persze mindenki otthon van. A koronavírus-járvány miatti versenyszünet és a kijárási korlátozás pedig korábban csak részben ismert feladatok állítja a szülőket.„All in one” – foglalja össze röviden újdonsült, hármas szerepkörét Fodor Rajmund. A korábbi világklasszis pólós és felesége, Bernadett két iskolás, egyben sportoló gyermeket nevel. A 14 és fél éves Nadin az MTK Budapest ritmikus gimnasztikázója, aki tavaly a junior együttes kéziszer-válogatott tagjaként a hatodik helyen végzett a moszkvai korosztályos világbajnokságon. Damian 10 és fél esztendős. Ő édesapja hullámain tempózva a KSI 2009-es születésű vízilabdacsapatának az ígérete. Most persze mindenki otthon van. A koronavírus-járvány miatti versenyszünet és a kijárási korlátozás pedig korábban csak részben ismert feladatok állítja a szülőket.
„Hatalmas a felelősség. Ha a tanulást nézem, akkor az a legrosszabb, hogy egy tízéves gyereknek kell elmagyaráznod, most te a tanár vagy, nem pedig az apuka, akivel rúgod a labdát a kertben vagy éppen hülyéskedsz – így a családfő. – Amikor le kell ülni tanulni, az mindkét oldalnak keserves fájdalom, és részemről nem azért, mert gondot okoz a negyedikes matematika. A sportot illetően a klubok már az iskolák mintájára átálltak az online tréningekre. Persze vízilabdaedzést rendre szárazföldön tartani, mondjuk úgy, nem az igazi. Amíg most beszélek, Damiannak online edzése van a KSI-ben. Itt csinálja tőlem néhány méterre a labdás gyakorlatokat a kertben. Ilyen helyzetben a szülőnek és az edzőnek is nagy szerep jut az érdeklődés fenntartásában. Fontos, ki mennyire fantáziadús. Azt tapasztalom, hogy a karantén rejtett dolgokat is kihoz az emberből, de azokra szükség is van.”
A világ- és Európa-bajnoki címmel is büszkélkedő vízilabdás azt sem felejti el megemlíteni, hogy szerencsés helyzetben érzi magát, amiért a gyerekek mozgásigényének kielégítésére kertes házuk van. Mert tisztában van vele, sok helyen nehezebb az alkalmazkodás. Fodoréknál az udvaron megy is a foci, a trambulinozás, Nadin pedig a buzogánnyal, a szalaggal vagy a karikával gyakorol, s a házi edzésekbe a kutyus is gyakorta beszáll. Ez persze csak azután lehet így, miután a gyerekek végeztek a rendhagyó tanórákkal és a házifeladatok elkészítésével.
„Este pedig mindig felépítjük a következő napot. Közös programmá vált, hogy átbeszéljük, kinek milyen teendői akadnak másnap. A kislányomnak egy hónap után minden szigorú szabályt betartva az egyéni foglalkozások is megkezdődtek a klub csarnokában. Az oda- és a visszaút során is figyelünk az előírásokra. Én home office-ban dolgozom, és amikor nem tanulunk vagy edzünk, a ház körül akad teendő. Amit most csinálunk a feleségemmel, ahhoz képest a korábbi időszakban ránk maradt munka elenyésző volt. De pozitívumot is lehet találni ebben a helyzetben. Azt gondolom, ennyi időt még a nyári szünetben sem töltöttek együtt a családok. Ez a kiváltság a karantén előtti rohanó életben nem adatott meg.”
További korosztályos hírekVÍZILABDÁBANa sportági aloldalunkon.