Labdarúgás: 737 percet kaptak a fiatalok az NB I 3. fordulójában

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2021.08.17. 08:59
A labdarúgó NB I 2021-2022-es évadának 3. fordulójában kilenc csapatban összesen 737 percet kaptak a 2001-ben vagy azután született játékosok, ez bő 200 perces javulást jelent az előző körhöz képest. A fiatalok között debütánsokat és egy gólszerzőt is találunk.

A felnőtt labdarúgó első osztály 2021-2022-es kiírásának 3. fordulójában öt és kétharmad meccsen – a Zalaegerszeg és a Puskás Akadémia összecsapását a vihar mosta el – 737 percet kaptak a 2001-ben vagy azután született játékosok, ami nagy ugrást jelent az előző kör 518-as eredményéhez.

A szezon kezdete előtt nem sokan tippeltek volna arra, hogy három forduló után a Kisvárda fogja vezetni az NB I tabelláját, ráadásul az egyedüli, még hibátlan klubként. A helyzet viszont ez, ugyanis újabb nagy skalpot gyűjtött be a szabolcsi csapat, amely az MTK Budapestet gyűrte le idegenben, 2–1-re. A hazaiaknál ismét végig a pályán volt a középső védő Varju Benedek (20), mellette a szezonban először lehetőséget kapó Kata Mihályt (19) dobta be a vezetőedző, Giovanni Costantino. A meccsvégi gratulációkat azonban nem ők, hanem a Kisvárdában első NB I-es meccsén beálló, 18 esztendős Czérna Erik gyűjtötte be, aki bő félóra alatt kulcsszerepet játszott csapata fordításában.

Czérna Erik (pirosban) remekül debütált a Kisvárda színeiben Forrás: kisvardafc.hu

Czérna Erik (pirosban) remekül debütált a Kisvárda színeiben  •  Forrás: kisvardafc.hu

Fordulatos mérkőzés végén ikszelt Pakson a Debrecen (3–3). A hazaiak színeiben Szendrei Ákos (18) az első félidőben játszott, a vendégeknél Baráth Péter (19) 26 percet kapott.

Az első két körben nyerni tudó Mezőkövesd – az előző fordulókhoz hasonlóan – ismét öt gólt hozó találkozót játszott, most azonban nem a borsodiak örültek a végén: a Ferencváros 4–1 arányban győzte le őket. A fővárosiaknál a balhátvéd Csontos Dominik (18) végig pályán volt.

A forduló második NB I-es debütánsát Kojnok Zsoltnak (20) hívják, aki a második félidőre állt be a Mol Fehérvár csapatába, amely a Gyirmót elleni, idegenben játszott meccsen játszott 1-1-et. A hazaiaknál is találhattunk 2001-es spílereket: Major Martin (20) 94, Radics Márton (19) 63 percet kapott.

A már korábban említett Zalaegerszeg–Puskás Akadémia találkozó a 70. percben a viharos időjárás miatt félbeszakadt, a hátralévő játékidőt augusztus 18-án, szerdán pótolják. Ettől függetlenül a kilátogató közönség egy gyönyörű Skribek Alen-gólt láthatott: a 20 éves támadó a megszakításig pályán volt, ugyanúgy, mint csapattársa, az NB I-ben most bemutatkozó Sebestyén Lóránt (20), illetve a felcsúti Komáromi György (19). A maradék játékidő utólag lesz hozzáadva a csapatok statisztikájához.

Az Újpest–Budapest Honvéd összecsapáson nem lépett pályára 2001-es vagy attól fiatalabb futballista.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 3. FORDULÓJÁBAN: