Labdarúgás: 773 percet kaptak múlt héten az NB I-es fiatalok

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2021.08.24. 08:59
A labdarúgó NB I múlt heti mérkőzésein a 2001-es vagy azután született fiatalok összesen 773 percet töltöttek a pályán, közülük két játékos a góllövők közé is feliratkozott.

Tovább folytatódik a növekvő tendencia a fiatal labdarúgók NB I-es játékperceit tekintve, hiszen ahogy a korábbi fordulókban, úgy a múlt hét végi esetében is emelkedett a szám az eggyel korábbi játéknaphoz képest. Augusztus 20-22. között öt mérkőzést rendeztek a felnőtt első osztályban (a Puskás Akadémia–Ferencváros összecsapást januárban rendezik meg), azonban az előző hét közepén pótolták a Zalaegerszeg–Puskás „fennmaradt” 20 percét, amely korábban vihar miatt szakadt félbe; a hazaiaknál Skribek Alen (20), a vendégeknél Komáromi György (19) végig pályán maradt, így a nevük mellé plusz percek kerülnek.Skribek Alen (20), a vendégeknél Komáromi György (19) végig pályán maradt, így a nevük mellé plusz percek kerülnek.

A 4. forduló a DVSC és a Zalaegerszeg (1–2) találkozójával kezdődött, ahol mindkét oldalon szerepelt 2001-es vagy fiatalabb labdarúgó: a debrecenieknél Pintér Ádám (19) a szezon során először bizonyíthatott az élvonalban, mellette Baráth Péter (19) végig pályán volt. A zalaiaknál Huszti András (20) állt be, míg Skribek Alen ismét veszélyesen játszott, és sikerült egy szépségdíjas gólt lőnie.

Az MTK-s Vancsa Zalán 16 évesen első NB I-es gólját szerezte Forrás MTK Budapest

Az Újpest–MTK Budapest (1–2) mérkőzés is izgalmas végjátékot hozott. A vendégeknél a hátvád Varju Benedek (20) ismét kezdőként kapott lehetőséget, hasonlóan Kocsis Bencéhez (20), akit sérülés miatt már az első játékrészben le kellett cserélni. A show-t végül a padról beugó, 16 éves Vancsa Zalán lopta el, aki a 92. percben ki tudta használni, hogy ziccerbe került, ezzel megnyerte a mérkőzést csapatának. Érdekesség, hogy legutóbb 28 éve, 1993-ban talált be ennyire fiatal játékos az első osztályban, akkor – szintén az MTK színeiben – Kenesei Krisztián volt eredményes.

Már nincsen százszázalékos csapat az NB I-ben, miután a Mol Fehérvár hazai pályán verte 2–1-re a tabella továbbra is első helyén álló Kisvárda együttesét. A vendégeknél az előző fordulóban debütáló Czérna Erik (18) ismét csereként lépett pályára.

A Budapest Honvéd a Paks ellen otthon tudta begyűjteni első győzelmét az idei kiírásban (3–1). A vendégeknél visszatért a tavaly kölcsönben már náluk szereplő 20 esztendős védő, Tamás Olivér, a 18 éves Szendrei Ákos 20 percet kapott Bognár Györgyvezetőedzőtől.

A Mezőkövesd–Gyirmót találkozón nem esett gól, fiatalokat pedig csak a vendégek vetettek be: a kezdőbe jelölt Major Martin (20) a lefújásig pályán volt, míg Radics Mártont (19) az utolsó bő negyedórára hozták le.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 4. FORDULÓJÁBAN: