Kosárlabda: bronzérmes az U16-os fiúválogatott a Szent István-kupán

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2022.01.31. 12:39
A lett Kristaps Porzingis Academy legyőzésével a Faragó Péter vezette U16-os fiú kosárlabda-válogatott bronzérmesként zárta a Székesfehérváron rendezett Szent István-kupát; a mieinket is legyőző olasz Orange1 Basket Bassano nyerte a tornát.

Az olasz Orange1 Basket Bassano elleni, elődöntős vereség után az U16-os fiú kosárlabda-válogatott a lett Kristaps Porzingis Academy csapatával mérkőzött meg a bronzcsatában a székesfehérvári Szent István-kupa zárónapján.

Harmadik helyen zárt az U16-os fiúválogatott a Szent István-kupán Forrás: hunbasket.hu

Harmadik helyen zárt az U16-os fiúválogatott a Szent István-kupán  •  Forrás: hunbasket.hu

A fordulatos játékot hozó első félidő végén négy ponttal vezettek a lettek (44-40), majd a nagyszünet után– Gyürk Zsigmonddal és Kékesi Kolossal az élen– a magyar csapat átvette a kezdeményezést, a fiúk gyorsan megszerezték a vezetést is. Azonban a Kristaps Porzingis Academy nem adta meg magát, a negyedik negyed legelején mindössze egyetlen ponttal álltak jobban a mieink. A végjátékban végig Faragó Péter csapatánál volt az előny, amelyet már nem is adtak ki a kezükből; végül 84-77-re győzött a válogatott, és ezzel a harmadik helyen végzett a tornán.

A további helyosztókon a Kecskeméti KA 66-58-ra verte a bolgár BC Buba Basketball együttesét hetedik helyért. Majd az ötödik helyért a horvát BC Zadar és a lengyel GAK Basketball Academy Gdynia találkozott– szoros meccsen a Zadar nyert (77-74). Afináléban a magyar válogatottat is felülmúló Orange1 Basket Bassano diadalmaskodott az egyaránt olasz Stellazzurra Romát legyőzve (83-71).

Magyarország U16–Kristaps Porzingis Academy 84-77 (22-20, 18-24, 25-18, 19-15)
Szent István Kupa, 4. nap, Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
Magyarország U16: Gyürk 24/3, Kékesi 17/6, Fonyó 4, Kiss-Leizer 3, Balázs -. Csere: Lukácsi 11, Váradi 2, Mészáros 5/3, Pavlik 12/12, Emelieze 2, Nyikos -, Kupai 4.
A Kristaps Porzingis Academy legjobb dobói: Vavers 18, Ailis 16, Donis 16/3, Katlaps 15.

További korosztályos hírekKOSÁRLABDÁBANa sportági aloldalunkon.