Atlétika: gerelyhajításban is téli bajnokokat avattak

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2023.03.05. 18:15
Címkék
Vasárnap a Veszprémben rendezett felnőtt és U16-os téli dobó magyar bajnokságon gerelyhajításban osztottak érmeket.

A szombati kalapács-, valamint diszkoszvetés után vasárnap a gerelyhajítással folytatódott Veszprémben a felnőtt és U16-os téli dobó magyar bajnokság. Az U16-os korosztályban a 2008-2009-ben, a felnőttek között a 2007-ben vagy korábban született atléták mérethették meg magukat.szombati kalapács-, valamint diszkoszvetés után vasárnap a gerelyhajítással folytatódott Veszprémben a felnőtt és U16-os téli dobó magyar bajnokság. Az U16-os korosztályban a 2008-2009-ben, a felnőttek között a 2007-ben vagy korábban született atléták mérethették meg magukat.

A felnőttmezőnyökből külföldi edzőtábor vagy egyéb okok miatt jó néhányan hiányoztak, az U16-os fiúk viszont szép létszámban képviseltették magukat. A húszfős versenyt az FTC ígérete, Magyar Szabolcs nyerte a 600 grammos gerellyel, miután 53,54 méterre repítette azt. A második helyen Kolláth Kornél (52,76), a harmadikon Menyhárt Olivér (50,22) végzett.

Az U16-os lányok viadalán a Csepeli DAC reménysége, Vágó Zsófia 46,88 méterre dobta az 500 grammos szert, ezzel fölényesen nyerte meg az ob-t Földesi Fanni (38,07) és Bartos Panna (36,57) előtt. 

A férfiaknál négyen indultak. Itt a két U20-as versenyző, Bényi Dániel (64,27) és Földesi Gergő (62,10) zárt az első két helyen. A szintén négyfős női versenyen Makai Anna nyert U20-asként 48,58-cal, utána az U23-asokat képviselve Eszenyi Napsugár (48,37) és Nagy Viktória (43,87) zárt.

A részletes eredmények ITT érhetők el.

(Kiemelt képen: az U16-os bajnok Vágó Zsófia Fotó: Pesti János)

Legfrissebb hírek

Angyalföldi becsület – Vincze András jegyzete

Labdarúgó NB II
5 perce

A remény bajnoksága – N. Pál József publicisztikája

Úszás
5 perce

Szerdai sportműsor: örökrangadó a Magyar Kupa döntőjéért

Birkózás
5 perce

Hiába az óriási fölény, a Barcelona csak egy góllal verte a Mallorcát

Spanyol labdarúgás
10 perce

Legyőzte az Aston Villát, nagy lépést tett a BL-indulás felé a Manchester City

Angol labdarúgás
36 perce

Szoros meccseken, de a papírformát nem borítva nyert a Fener és a Pana az Euroliga rájátszásában – videók

Kosárlabda
37 perce

Férfi kézi El: Imre Bence öt gólja is kellett a Kiel döntetlenjéhez

Kézilabda
47 perce

Megszakadt a Paris Saint-Germain győzelmi sorozata a bajnokságban

Francia labdarúgás
50 perce
Ezek is érdekelhetik