Vívás: Kollár Anna ötödik a budapesti kadét körversenyen

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2023.11.12. 20:11
Címkék
Kollár Anna az ötödik, a fiú tőrcsapat a negyedik helyen zárt a kadét tőrözők budapesti európai körversenyének második napján a BOK-csarnokban.

Nem született magyar érem a kadét tőrözők budapesti európai körversenyének második napján a BOK-csarnokban.

A lányok egyéni versenyében Kollár Anna szerepelt a legjobban, és

a 246 főt felvonultató mezőnyben az ötödik helyen zárt.

Beliczay Sándor törekvéses tanítványa a legjobb nyolcig simán eljutott (a 16 között az így második legjobb magyarként a tizenegyedik helyen záró Bartus Claudia ellen nyert), ám a negyeddöntőben az egyiptomi Sara Amr Hossny 15:13-as győzelemmel búcsúztatta. Anna szeptember végén a somorjai körversenyen a dobogó legfelső fokára állhatott, és akkor legyőzte a most Budapesten végül aranyérmes olasz Ludovica Franzonit is.

A mostani az utolsó évem a kadétok között, és szeretnék még egyszer sikeresen szerepelni ebben a korosztályban. A két fő versenyemnek így a kadét Európa- és a világbajnokságot tekintem. Ezeken szeretnék minél jobb eredményt elérni

– mondta Anna a portálunknak a szezon kezdetén.

Kollár Anna versenyről versenyre megcsillogtatja tudását Forrás: Magyar Vívó Szövetség

Közben a fiúk csapatversenyében az első számú magyar egység Kosztolányi Hunor, Orovecz Gergely, Sommer Marcell, Zsögön Andor felállásban három könnyed siker után az elődöntőben a franciáktól 45:38-ra, a bronzéremért pedig az olasz negyedik számú gárdától 45:42-re kapott ki, így a negyedik helyen végzett.

A szombaton egyéni ezüstérmes Bodor Áron a verseny előtti ranglista alapján a második számú hazai válogatottban vívott. A magyarok így két éremmel zárták a hazai megméretést. Bodor mellett a Bartus Claudia, Gyapjas Hanna, Kollár Anna, Simon Borbála összetételű leánycsapat is ezüstérmet érdemelt ki az első napon.

(Kiemelt képünkön: Kollár Anna Forrás: Magyar Vívó Szövetség)

Legfrissebb hírek

Ismét edzőt váltott Callum Styles csapata

Angol labdarúgás
8 perce

Böde Dániel: Szorgalom, futballszeretet és genetika is kell az ötszáz bajnokihoz

Labdarúgó NB I
11 perce

John Higgins bejutott a második fordulóba a sznúker-vb-n

Egyéb egyéni
7 órája

Visszatért a Forest a győztes útra, a Tottenham bánta

Angol labdarúgás
7 órája

Böde titka: szorgalom, fociszeretet és genetika; Marozsán közel kerülhet tudása maximumához

E-újság
8 órája

Keddi sportműsor: MK-elődöntő, női kosárdöntő, vízi BL

Minden más foci
8 órája

Nem adják ingyen – L. Pap István jegyzete

Kézilabda
8 órája

A pécsi csoda éve – Csinta Samu publicisztikája

Kosárlabda
8 órája
Ezek is érdekelhetik