Sárga vagy rózsaszín?A hölgyek negyedik kupadöntője előtt pár perccel ez volt a legfontosabb kérdés. Hosszas tanakodás után végül a sárgában egyeztek ki a felek, azaz ilyen színű labdával játszották a találkozót. Higgyék el, egyáltalán nem mindegy, más a fogása ennek, megint más annak.Dunaújváros vagy BVSC?
A legfontosabb kérdés természetesen ez volt, noha ez is mindössze hét percig maradt megválaszolatlan. A kupát tavaly és azelőtt is elhódító újvárosi hölgyek ugyanis egy negyed alatt a székesfehérvári, szép számú publikum tudomására hozták, ki távozhat az uszodából győztesen. A Benkő Tímeától kapott labdát a játékot bedagadt keze ellenére vállani tudó Primász Ágnes csavarta a kapuba, majd Sipos Edit bombája akadt meg a felső sarokban. A BVSC három válogatott pólósa, Kisteleki Dóra, Tóth Andrea és Györe Anett ugyan mindent megpróbált, ám a jól záró védelem, a rendkívül jól takaró Sós Ildikó eszén ők sem tudtak túljárni. Melyik csavar volt a szebb? Tiba Zsuzsanna gyönyörű megmozdulása után már ez a kérdés szolgáltatta a legfőbb témát – a "pontozók” végül Primász és Tiba varázslatát egyaránt tízesre értékelték. Nem véletlenül… A második negyedben sem állt le Mihók Attila együttese. Sipos újra megvillant – a világbajnok "természetesen” ezúttal is távolról mattolta Doroszlai Orsolyát (a női pólót ismerők még lánykori nevén, Szalkay Orsolyaként emlékezhetnek az egykori válogatott kapusra). Eztán a másik balkezes Benkő lány, Nóra ejtett ügyesen a kapuba, 5-0-ra változtatva az állást. Mikor dobja a BVSC az első gólját? Az újabb kérdő mondatra az a Gál Katalin válaszolt, aki a tizedik percben talált Sós kapujába. Később Tóth Andrea gondolta úgy, ő is megpróbálja – lövését siker koronázta. Természetesen azonnal ébresztőt fújt a BEK-re is készülő lányainak Mihók mester – annak rendje és módja szerint Benkő Tímea lőtt a jobb szélről egy csodálatos akciógólt.
Valkay Ágnes három gólig jutott
Valkay Ágnes vajon feliratkozik-e a góllövők közé? Az újabb kérdés a harmadik negyed közepén vált aktuálissá, hiszen a női vízilabda egyik legnagyobb egyéniségének neve mellett ez idő tájt még a nulla éktelenkedett. No persze ő aztán nem arról híres, hogy a meccseket így zárja – ezúttal sem így tette. A játékrész második felében két emberfórt értékesített magabiztosan, a vasutasok cserekapusának, Györe Zsuzsannának esélye sem lehetett a hárításra. Mindazonáltal az, hogy Györe Lajos tanítványai döntetlenre, 3–3-ra hozták ezt a negyedet, mindenféleképpen a meccs pozitív krónikájához tartozik. Az meg aztán egyenesen bravúr, hogy a vasutaslányok az utolsó hét percet 4–3-ra megnyerték! Ettől függetlenül a Dunaújváros harmadik kupagyőzelméhez nem férhetett kétség. Európa egyik kiemelkedő csapata nem sokáig ünnepelhetett, a díjkiosztót követően buszra ült, és edzőtáborozni indult Lericibe és Pescarába, elvégre a BEK-re készülni illik. Hogy majd ebben a sorozatban mit érnek el a hölgyek? Reméljük, ez nem lehet kérdés…
Mestermérleg Mihók Attila: – Két részre kell bontani a mérkőzést. Az első részében korrekt játékvezetés mellett éltünk a lehetőségeinkkel, ám a folytatásban kompenzálás történt, amit nem tudtunk feldolgozni, s ez már behatárolta lehetőségeinket. Györe Lajos: – Gratulálok a Dunaújvárosnak, megérdemelten nyerte meg a kupát. Ahogy tudtunk, becsületesen küzdöttünk, a háromgólos különbség ránk nézve hízelgő.
Íme, a Dunaújvárosi Fôiskola boldog Magyar Kupa-gyôztes együttese
Női felkészülési válogatott mérkőzés Magyarország B–Anglia 16–4 (4–1, 3–0, 3–1, 6–2)
Székesfehérvár, 400 néző. V: Bátori, Székely MAGYARORSZÁG: Tóth II A. – Molnár A. 4, Ipacs 3, Szremkó 4, Tomaskovics, Varga A. 2, Poszkoli 1. Csere: Gazdag 1, Szabolcsi 1, Németh E., Kiss A., Horváth P. (kapus). Szövetségi kapitány: Faragó Tamás ANGLIA: Hawney – H. Dacre, Lawton 1, Leighton 1, Winter, Danies, Hales. Csere: K. Dacre, Bartlett 1, Mohaw 1, Evans, Smith (kapus). Szövetségi kapitány: Nick Hume Gól – emberelőnyből: 2/2, ill. 9/2 Négyméteresből: 2/2, ill. 1/1 Kipontozódott: Kiss A. (21. p.)