Az euroligás csapatok továbbra sem lankadnak

Sz. G.Sz. G.
2005.03.09. 23:44
Nőnapi fordulót rendeztek az olasz férfi vízilabda-bajnokság élvonalában. Az Euroligában negyeddöntőbe jutó három csapat (Posillipo, Recco, Brescia) könnyen vette a soros akadályt, a Recco például 14-3-ra ütötte ki a Florentiát.
Madaras Norbert három gólt jegyzett, s míg a vendégek hét emberelőnyükből egyet sem használtak ki, a házigazda hasonló mutatója 83.3 százalék volt. Varga Tamás együttese, a Nervi a listavezető Posillipóhoz látogatott, és a félidőben még döntetlenre állt. A harmadik és negyedik negyedet viszont 7-1-re nyerték meg a nápolyiak, és ugyancsak 1/7-es mutató került a Nervi neve mellé a fórok értékesítése területén. Regős Áron hiába talált be háromszor is a Brescia kapujába, az utolsó negyedre 9-4-gyel forduló vendégek ellen nem volt esély.Noha Valkay Erzsébet tagja lett volna az Itáliában játszó légiósokból álló All Star-csapatnak, mégsem szerepelt az Olaszország elleni gálamérkőzésen. Az ok: az egyik utolsó kétkapuzáson belekaptak a szemébe, amelyet kórházban kellett megvizsgálni, és megállapították, hogy a jobb szemén megsérült a kötőhártya. Nagy gond azért nincs, egyhetes pihenőt írtak elő számára, amely pénteken le is jár. A meccset egyébként a setterosa nyerte meg, miután a 9-9-es döntetlent hozó rendes játékidőt követő (a Világligában már tesztelt) ötméteresekkel 4-2-re jobbnak bizonyult a légiósoknál. MAGYAROK KÜLFÖLDÖN
OLASZORSZÁG. A1-liga, férfiak. Második szakasz, 12. forduló: Chiavari (Regős Áron 3)-Brescia 7-10, Pro Recco (Madaras Norbert 3)-Florentia (Hosnyánszky Norbert 1) 14-3, Posillipo-Nervi (Varga Tamás 1) 13-7, a Cremona (Varga I Zsolt)-Savona (Kásás Tamás, Märcz Tamás) találkozó lapzártánk után ért véget. Az állás: 1. Posillipo 29 pont, 2. Savona 26 (11 mérk.), 3. Recco 25, 4. Brescia 19, 5. Cremona 16 (11), 6. Chiavari 8, 7. Nervi 7, 8. Florentia 4

LEN-KUPA, FÉRFIAK
Elődöntő, visszavágók. Partizan Beograd (szerb-montenegrói)-Panioniosz (Székely Bulcsú) 14-8, továbbjutott: Partizan (23-17), Kotor (szerb-montenegrói)-Savona (Kásás Tamás 2, Märcz Tamás 1) 7-7, tj: Savona (16-10)
A finálé első mérkőzését március 30-án, a visszavágót április 20-án játsszák le.