A „magyar” csoportban Kazahsztán négy góllal nyert Brazília ellen. Az első fordulóban mindkét válogatott kikapott, a kazahok az olaszoktól, a brazilok tőlünk. A brazilok jól kezdték (2–1) és jól zárták (3–0) a mérkőzést, „csak” közben kaptak zsinórban nyolc gólt, így végül sima kazah győzelem született.
1. negyed
Pedig nem kezdődött túl jól a mérkőzés. Már a labdát sem mi hoztuk el, és az első gól – átlövésből – is az ellenfélé lett. Bár tegnap a férfiak is így rajtoltak Kína ellen, aztán a vége közte nyolc lett, ide. Nos, az olaszok ellen a nők hasonló erődemonstrációra aligha számíthattak – ezt amúgy is megtették Brazília ellen –, hiszen a képességek közel azonosak. Az erősödő szélben egy kontra utáni akcióból Keszthelyi Rita révén azért gyorsan egyenlítettünk. Nem engedtük tehát meglépni az ellent. A pattogós védelmekkel szemben nehéz volt ígéretes lövőpozícióhoz jutni, Keszthelyi aztán fifikás – egy szabaddobást végzett el gyorsan, amelyet remek ejtéssel zárt – góllal előnyt szerzett a mieinknek. A védelmek mellett a kapusok és a kapufák is szerepet kértek a folytatásban, majd Bujka Barbara is, akinek gólja a negyed végét jelentette egyben (3–1).
2. negyed
Kemény, szinte már „férfias" küzdelmet láthattunk a medencében, ám a sportszerűség határian belül. Ráadásul a bírói felfogás is követhető volt. Legalábbis nem volt meg a két csapat között az a nagyságrendű erőkülönbség, amit a partról csak azért is kompenzálniuk kellett volna érthetetlen kiállításokkal. A 11. percben Bujka is megszerezte második gólját – immár törzshelyéről, centerből –, így hárommal megléptünk. Köszönhetően annak is, hogy az olasz gólt korábban szabálytalannak ítélték, mert két méterről közelebbről húztak be egy fórt. Az első mérkőzésen magát megszóró – öt góljával a legeredményesebb – Keszthelyi a felvonás hajrájában már háromnál járt – öt lövésből –, mint amennyi az előnyünk volt. Bolonyai Flórának eközben közel fele annyi dolga akadt (5 lövés/3 védés), mint olasz kollégájának, Elena Giglinek (11/6), ami a védőmunkánkat dicsérte. A második negyed az elsőhöz hasonlóan Bujka-góllal zárult, így két gólszerzőnk 5/3-as mutatója igencsak tiszteletet parancsolt. Különösen az olaszoknál, akiknél hatan hiába próbálkoztak kapura lövéssel, míg Giulia Emmolo szerény 5/1-nél tartott. Az első félidőben két kiállításunk volt, az olaszoknak négy (6–2).
3. negyed
Bujka a fél olasz csapatot forgatta be a hátán, mielőtt újabb gólt szerzett, majd Keszthelyit újfent nem tudták semlegesíteni. A két magyar gól közé befért egy olasz is, amilyen peches, olyan örömteli is egyben: egy blokkoló kézről vágódott be a kapunkba a labda, mint a második olasz találatnál. A lövés megtévesztette ugyan Bolonyait, de legalább volt magyar védő, aki nem engedte tisztán lőni az ellent. A Brazília elleni gólfesztivált visszafogottan letudó Antal Dóra – nem szerzett gólt, pedig amúgy azokkal a legritkább esetben marad adós – is „megérkezett" a vb-re. Az olaszok a vízben voltak, de osztálykülönbség mutatkozott meg a két együttes között, különösen a támadójátékuk bizonyult szárnyaszegettnek. Ami egyben a mi védekezésünk érdeme (9–3).
4. negyed
Napra pontosan nyolc év múlva rajt a budapesti vizes vb-b. A magyar női válogatott tagjai ennek apropóján ma az eseményt reklámozó, 21-es sapkában edzettek |
Az Antalhoz hasonlóan az első meccset gólokat tekintve „kihagyó" nehézbombázó, Szücs Gabriella is beköszönt, érett a kiütés. Egyben az a jelentős különbség, amire azért a papírforma alapján a meccs elején aligha számíthatott bárki – az aktuális Eb-címvédőről van szó –, de ezúttal nem bántuk, hogy csalódnunk kellett... Az erő és az elképzelés mellett már az önbizalom is hiányzott az olasz támadásokból és lövésekből, bár Teresa Frassinetti bombája erre némiképp rácáfolt. A semleges szurkolóknak minden bizonnyal tetszett, ilyen tetemes előny birtokában pedig most mi is megengedhettünk magunknak egy ilyen gesztust. Nem úgy Merész András. A szövetségi kapitány hevesen magyarázta, miként kellett volna kivédekeznünk ezt az akciót is, majd másfél perccel a vége előtt időt kért. Persze mindig jó szusszanni egyet a nagy rohanásban, de hogy van az, hogy már hosszú percek óta nem szereztünk gólt? A végén Garda Krisztina még kipontozódott, újabb gól már nem született. A záró részt ikszre adtunk ugyan, de egy ilyen parádés teljesítmény után ez legyen a legnagyobb bajunk (10–4).
VIZES-VB, BARCELONA
NŐI VÍZILABDATORNA, 2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 10–4 (3–1, 3–1, 3–1, 1–1)
Barcelona, 400 néző. V: Borell (spanyol), Margeta (szlovén)
MAGYARORSZÁG: BOLONYAI – Antal 1, KESZTHELYI 4, Szücs G. 1, BUJKA 4, Miskolczi, Kisteleki D. Cs: Takács O., Tóth I., Menczinger K., Garda, Illés A. Szövetségi kapitány: Merész András
OLASZORSZÁG: Gigli – Cotti, Aiello, Padicchi 1, Frassinetti 1, Di Mario, Garibotti 1. Cs: Palmieri, Pomeri, Quueirolo, Bianconi, Emmolo 1. Szövetségi kapitány: Fabio Conti
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 5/0
Gól – ötméteresből:1/1, ill. –
Kipontozódott: Garda (31. p.)
MESTERMÉRLEG
Merész András: – A meccs előtt azt mondtam játékosaimnak, ha annyit játszanak, amennyit tudnak, az elég kell hogy legyen. Mostantól kezdve készülni kell a nyolcaddöntőre, de azért eszembe jut egy régi mondás, még a Vasas–BVSC csaták időszakából. Az oroszlán egyforma nagyot üt a gazdájára és a nyuszira is. Jobb, ha ezt megszívleljük, és így játszunk a folytatásban. A játékosok eddig mindent megtettek, amit kértünk tőlük, mert hittek bennünk, mostantól már magukban is hihetnek. Nagyon fegyelmezettek voltunk, amit a délelőtti taktikai megbeszélésen lerajzoltunk, azt gyakorlatilag hiba nélkül hajtottuk végre. Szuperlatívuszokban beszélhetek a csapatról, de messze még a világbajnokság vége. Most kell szerénynek maradni.
Fabio Conti: – Megpróbáltunk jól védekezni és elöl építkezni, de a magyarok sokkal okosabban játszottak, és a góllövőik is erődemonstrációt tartottak. Rengeteg hibát követtünk el, sokszor egyénileg akartuk megoldani a helyzeteket, de csapat vagyunk, együtt nyerünk és együtt veszítünk.
A JÁTÉKNAP EREDMÉNYEI
A-CSOPORT
Üzbegisztán–Hollandia 3–30 (1–7, 0–9, 1–6, 1–8)
Spanyolország–Oroszország 6–7 (0–1, 2–1, 1–3, 3–2)
B-CSOPORT
Új-Zéland–Dél-afrikai Köztársaság 13–7 (3–2, 3–1, 3–1, 4–3)
Ausztrália–Kína 14–5 (1–3, 3–2, 6–0, 4–0)
C-CSOPORT
Görögország–Nagy-Britannia 13–7 (1–1, 2–2, 5–2, 5–2)
Egyesült Államok–Kanada 10–8 (4–1, 2–2, 3–2, 1–3)
D-CSOPORT
Kazahsztán–Brazília 9–5 (2–2, 3–0, 2–0, 2–3)
MAGYARORSZÁG–Olaszország 10–4 (3–1, 3–1, 3–1, 1–1)
4. negyed