PL: Foden duplázott, De Bruyne és Álvarez is betalált, a City kiütötte a Brightont

D. Á.D. Á.
2024.04.25. 22:57
A Brighton nem okozott gondot a Manchester Citynek (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában a Manchester City 4–0-ra legyőzte a Brightont.

A vendégcsapat viszonylag hamar, már a 17. percben megszerezte a vezetést – Kyle Walker beadása után Kevin De Bruyne nagyszerű csukafejessel vette be Jason Steele kapuját.

Nem kellett sokat várni a folytatásra, az első félidő közepén Phil Foden percei következtek. Az angol válogatott támadó középpályás a 26. percben egy húszméteres szabadrúgást váltott gólra, majd nyolc perccel később Bernardo Silva labdaszerzése után gurított higgadtan a jobb alsó sarokba.

A 4–0-s végeredményt Julian Álvarez állította be: Ederson fantasztikus kirúgása után Walker harcolt meg a labdáért, átadása után az argentin csatárnak csak az üres kapuba kellett passzolni.

Pep Guardiola csapata a sérült Erling Haaland nélkül is kiütéssel nyert, s továbbra is a saját kezében tartja a sorsát – egy újabb győzelemmel ismét a tabella élére ugorhat.

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ
Brighton & Hove Albion–Manchester City 0–4 (De Bruyne 17., Foden 26., 34., J. Álvarez 62.)

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Wolverhampton Wanderers–AFC Bournemouth 0–1 (Semenyo 37.)
Kiállítva: Kerkez (79.)
Crystal Palace–Newcastle United 2–0 (Mateta 55., 88.)
Manchester United–Sheffield United 4–2 (Maguire 42., B. Fernandes 61., 81. – az elsőt 11-esből, Höjlund 85., ill. Bogle 35., Brereton Díaz 50.)
Everton–Liverpool 2–0 (Branthwaite 27., Calvert-Lewin 58.)