Bécs Marathon: etióp siker a férfiaknál, eritreai győztes a nőknél

2024.04.21. 14:48
Szemerei Levente (Fotó: Árvai Károly, archív)
A férfiaknál az etióp Chala Regasa nyerte a vasárnap rendezett 41. Bécs Marathont, melyen a nők versenyében az eritreai Nazret Welda bizonyult a leggyorsabbnak.

A 26 éves Regasa 2:06:35 óra alatt teljesítette a klasszikus, 42.195 kilométeres távot, ezzel 2015 óta az első etióp győztese lett a bécsi maratoninak.

Regasa mögött több mint négyperces hátránnyal a kenyai Bernard Muia ért célba másodikként (2:10:42 óra), honfitársa, Albert Kangogo (2:10:44 ó) pedig harmadikként.

A nőknél Welda 2:24:08 órás idővel, több mint kétperces előnnyel diadalmaskodott a kenyai Faith Chepkoech (2:26:22 óra) előtt, akinek honfitársa, Rebecca Tanui (2:26:53 ó) lett a harmadik.

A bécsi maratoni keretében rendezte a magyar szövetség (MASZ) az országos bajnokságot, melyen a MASZ Facebook-oldalának beszámolója szerint a férfiaknál Szemerei Levente (2:14:12 óra), a nőknél pedig Csillag Eszter (2:42:46 ó) győzött. Mindkét futó egyéni csúccsal diadalmaskodott, Szemerei mögött Burucs Ferenc (2:26:00 ó) lett a második, Zvekán Zsombor (2:32:04 ó) pedig a harmadik, míg Csillag mellé Bakonyi Fruzsina (2:48:55 ó) és Barabás Eszter (2:51:01 ó) állhatott fel a dobogóra.

A Bécs Marathon hétvégéje során a különböző távoknak összesen több mint 42 ezer indulója volt, s 2013 óta először neveztek több mint tízezren a maratoni távra.