Szabadidősport: futóünnep a főváros szívében

Munkatársunktól Munkatársunktól
2024.04.21. 21:05
A közösségi élmény mellett jó ügyet is szolgáltak a résztvevők (Fotó: Dömötör Csaba)
Több mint húszezren mozogtak két nap alatt a tavasz legnagyobb futóeseményén, a 39. Telekom Vivicittán. A résztvevők a mesterséges intelligencia segítségével honlapunkon is megjeleníthették a személyre szabott összefoglalójukat.

Impozáns környezetben, gyönyörű napos időben és igazi futóhangulatban ünnepelték a tavaszt az idei, immár 39. Telekom Vivicittán. A hétvége két napja alatt 12 távon összesen 23 569-en mozogtak a tavasz legnagyobb futóeseményén, amelyen 102 ország több mint 2200 futója vendégeskedett. A közösségi élmény mellett jó ügyet is szolgáltak a résztvevők: a tíz karitatív szervezetnek nyújtott támogatás összege elérte a 10 millió forintot.

A szombati nap emlékezetes pillanata volt a több mint 600 fős SUHANJ! Futam, amelynek fogyatékkal élő és ép résztvevői együtt bizonyították, hogy a mozgás öröme mindenkié. A hétvége második napját az ikonikus félmaraton nyitotta, amelyen egyéniben (Vivicittá Félmaratoni), párosban (Szimpatika Páros), vagy trióban (YoPro Trió) teljesítették a résztvevők a Budapest világörökségi részein kanyargó távot. A három számban közel 9 000 lelkes amatőr és profi futó állt rajthoz, a gyönyörű, napsütéses futóidőben, hogy mosolyogva érhessen célba a Margitszigeten.

Míg a futók és túrázók Budapest legszebb részeit fedezhették fel, addig a kísérők és családtagok a Nagyréten felállított kiállítói sátrakban és különböző programokkal tölthették el az idejüket.

Az esemény záró száma a hagyományoknak megfelelően a hagyományos 10 km-es futás volt, amelyet a férfiak között Dobi Gergő (DSC-SI) nyert meg Marx Balázs (GYAC) és Honti Marcell (VEDAC) előtt, a nőknél Horváth Karolina diadalmaskodott, megelőzve a dán Laura Kassemet és Kovács Fruzsinát (Budaörsi Triatlon Klub).

Az idei esemény különlegessége volt, hogy a főszponzor Telekom által biztosított mesterséges intelligencia segítségével minden induló a választott táv teljesítése után személyre szabott összefoglalót kapott, és eldönthette, megosztja vagy akár a Nemzeti Sport online felületén is megjelenítheti – ezzel a lehetőséggel rengeteget éltek is.

A 21 kilométeres távon közel 9000 amatőr és profi futó állt rajthoz a gyönyörű, napsütéses futóidőben, a cél a Margitszigeten volt. A nemzetközi hangulatot jelzi, hogy a hétvégén 102 ország több mint 2200 futója vendégeskedett Budapesten.