London Marathon: az olimpiai bajnok győzött rekordidővel a nőknél

2024.04.21. 15:38
Peres Jepchirchir pózol szurkolókkal a befutó után (Fotó: AFP)
Az olimpiai bajnok Peres Jepchirchir nyerte a vasárnap rendezett London Marathont, és a kenyai futó 2:16:16 órás idővel a csak női indulókat felvonultató mezőny világrekordját is megdöntötte.

A 30 éves atléta a célegyenesben utasította maga mögé közvetlen riválisait, a másodikként záró etióp Tigst Assefát, valamint a harmadikként befutó kenyai Joyciline Jepkosgeit.

A csak női futókból álló mezőnyök maratoni világcsúcsát eddig a szintén kenyai Mary Jepkosgei Keitany tartotta, ő 2017-ben 2:17:01 órás idővel diadalmaskodott Londonban.

A férfiaknál ugyancsak kenyai sikerrel zárult a londoni viadal, Alexander Mutiso Munyao 2:04:01 óra alatt teljesítette a 42.195 kilométeres távot, mögötte pedig a 41 éves etióp Kenenisa Bekele végzett másodikként. A háromszoros olimpiai bajnok Bekele 14 másodperccel maradt el Mutiso győztes idejétől, így változatlanul nem tud maratonit nyerni Londonban. A dobogó alsó fokára a brit Emile Cairess állhatott fel, ő több mint két és fél perces hátránnyal ért célba.