Bundesliga: a Stuttgart meglepően simán nyert a Hoffenheim otthonában

M. B.M. B.
2024.03.16. 20:33
Guirassy lőtte a második stuttgarti gólt (Fotó: Imago Images)
A VfB Stuttgart 3–0-ra nyert a Hoffenheim vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójában.

Negyedórányi játék után szerzett vezetést Sinsheimben a jelentős mezőnyfölényben játszó sváb csapat, Enzo Millot váltotta gólra Deniz Undav okos passzát (VIDEÓ ITT). A Hoffenheim a kapott gól után sem tudott egy fokozattal magasabbra kapcsolni, a szünet előtt pedig teljesen megérdemelten érkezett a második stuttgarti gól, ezúttal Serhou Guirassy zúdította a labdát a jobb felsőbe (VIDEÓ ITT).

A második félidő derekán a végkimenetellel kapcsolatos utolsó kételyeket is eloszlatta Sebastian Hoeness alakulata, a hazai fejről továbbpattanó labdát Jamie Leweling vette le mellkassal, majd állítgatás nélkül a hosszú sarokba lőtt (VIDEÓ ITT). Győzelmével a Stuttgart megerősítette harmadik helyét a tabellán, s még ledolgozható, négypontos hátrányban van a második helyen tanyázó Bayern München mögött. 0–3

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Hoffenheim–VfB Stuttgart 0–3 (Millot 16., Guirassy 45+1., Leweling 68.)
KORÁBBAN
Darmstadt–Bayern München 2–5 (Skarke 28., Vilhelmsson 90+5., ill. Musiala 36., 64., Kane 45+1., Gnabry 74., Tel 90+3.)
Heidenheim–Mönchengladbach 1–1 (Dinkci 66., ill. Hack 9.)
Mainz–Bochum 2–0 (Burkardt 45+3., 71. – az elsőt 11-esből)
Union Berlin–Werder Bremen 2–1 (Vertessen 50., Aaronson 52., ill. Weiser 63.)
Wolfsburg–Augsburg 1–3 (Wimmer 9., ill. Maier 45+2., Jakic 61., 79.)

VASÁRNAPI PROGRAM
15.30: Freiburg–Bayer Leverkusen (Tv: Arena4)
17.30: Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt (Tv: Arena4)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
1. FC Köln–RB Leipzig 1–5 (Adamjan 18., ill. Simons 15., Openda 63., 67.,  A. Haidara 70., Poulsen 82.)