Charlotte Bobcats–Phoenix Suns 110–117
Sok mindent lehetett várni ettől, de egy igazán szórakoztató és jó mérkőzést nem igazán. Ehhez képest 227 pont született a liga papíron legrosszabb csapatának csarnokában, s érdekes módon az egyik legjobbját, Gerald Hendersont a minap sérülés miatt elvesztő Bobcats is is eljutott 110 egységig, valamint meccsben volt a lényegesen nagyobb játékerőt képviselő, de pocsék formában érkező arizonaiakkal. A 23 pontos, 10 lepattanós, 7 blokkot kiosztó Marcin Gortattal és az élete legjobb kinti dobóformáját mutató Shannon Brownnal egyszerűen nem tudott mit kezdeni a Charlotte, így a vendégek törték meg vereségsorozatukat. Brown egyébként 8-ból 6 triplát vert be, volt, hogy zsinórban négyszer is ő talált be távolról a harmadik negyedben, ami ráadásul a legfontosabb periódusa volt ennek a találkozónak.
A Bobcats legjobb dobói: Mullens 24, K. Walker, Sessions 17-17
A Suns legjobb dobói: S. Brown 24, Gortat 23, Beasley 21
Boston Celtics–Washington Wizards 100–94 – hosszabbítás után
A 18 pontos, 14 gólpasszos Rajon Rondo sorozatban 28. alapszakasz-meccsén jutott el legalább 10 asszisztig és a Celtics nyert - nagyjából ennyi pozitívum mondható el a bajnokesélyesnek számító bostoniakról a mai játéknap után, talán annyi kiegészítéssel, hogy Kevin Garnett (20 pont, 13 lepattanó, 2 blokk) tényleg nem akar megöregedni. A John Wall és Nené nélkül érkező fővárosiak mélyről jöttek vissza a negyedik negyedben, de Rondo kihagyott triplájának köszönhetően hosszabbítás lett a vége, amiben már ügyelt arra Doc Rivers legénysége, hogy ne történjen meg, ami percekkel korábban, pár napon belül tehát oda-vissza verte a Boston a Washingtont.
A Celtics legjobb dobói: Garnett 20, Rondo 18, Terry 16
A Wizards legjobb dobói: Seraphin, Webster, Beal 16-16
Atlanta Hawks–Indiana Pacers 89–86
Óriási hullámvasutazást láthatott az atlantai nézősereg ettől a két gárdától, hiszen a Danny Granger nélkül kiálló Pacers George Hill nagy dobásaira építve egy 18-0-ás rohammal magéhoz ragadta a kezdeményezést, majd a végjátékban Kyle Korver triplái éppen egy 18-0-ás Hawks-futást fűtöttek, amivel végül célba is ért a hazai gárda. Az Atlanta egy nagyon magas ötössel próbálta ellensúlyozni a másik oldalon Roy Hibbert jelenlétét, ami jól is sült el, a Pacers óriását 9 ponton és 7 lepattanón tartották Al Horfordék.
A Hawks legjobb dobói: Horford 16, J. Teague 15, Korver 13
A Pacers legjobb dobói: Ge. Hill, Da. West 20-20, George 13
Miami Heat–Brooklyn Nets 103–73
A nap hőse: Shannon Brown, aki élete meccsét játszotta a Cherlotte ellen, közte 8-ból 6 értékesített triplával, melyek közül zsinórban 4-et nagyon fontos pillanatokban értékesített. |
A nap lúzere: Thomas Robinson, a Sacramento Kings idei 5. draftválasztottja, aki eddigi nagyon kiábrándító teljesítményére most egy csúnya könyökössel, illetve kiállítással tette fel a „koronát”. |
Sokan rangadót reméltek a Heat és a Nets találkozásából, de végül semmi esélye sem volt a Garald Wallace személyében fontos védőjét elvesztő brooklyniaknak, a 20 pontos, 12 lepattanós, 8 gólpasszos LeBron James és társai simán verték a nyáron New Yorkba áttelepült ellenfelet. A vendégeknél egyedül Kris Humphries 11 pontos, 11 lepattanós dupla duplája dicsérhető, mindenki mélyen tudása alatt teljesített a korán eldőlő összecsapáson Nets-részről.
A Heat legjobb dobói: Wade 22, L. James 20, Lewis 13
A Nets legjobb dobói: D. Williams 14, M. Brooks 12, Humphries 11
Milwaukee Bucks–Memphis Grizzlies 90–108
A 18 pontja mellé 13 pattanót is lekapó Zach Randolph vezette Grizzlies törte meg a Bucks remek szériáját, ráadásul a vendégek felső triójával és a padról beálló Mareese Speights-cel (18 pont, 9 lepattanó, 2 blokk) sem tudott mit kezdeni a Drew Goodent továbbra is jegelő Milwaukee. Az eddig 13 gólpasszt átlagoló Brandon Jenninigs-et 5 asszisztra fokozta le Mike Conley, ez pedig a nagyemberek dominanciája mellett a másik kulcsa volt a győzelemnek.
A Bucks legjobb dobói: Jennngs 19, Ellis 15, Dunleavy, Sanders, Daniels 10-10
A Grizzlies legjobb dobói: Z. Randolph, Speights 18-18, Gay 17
New Orleans Hornets–Philadelphia 76ers 62–77
Könnyű préda volt a feljavuló Sixers számára a három legjobb játékosát (Eric Gordon, Anthony Davis, Austin Rivers) sérülés miatt nélkülöző Hornets, se nem is bízta a véletlenre ezt a meccset a 14 pontos, 12 gólpasszos Jruie Holliday fémjelezte vendég együttes. A New Orleans 62 pontja a legkevesebb, amit valaha is elért egy meccsen a franchise, de ez a fentebb említett sérültek távollétében egyáltalán nem meglepő, pláne, hogy volt már pár bravúrgyőzelme is a Hornetsnek, mely így nem állt túlzottan nagy győzelmi kényszer alatt ezen az estén ilyen tartalékos összeállításban.
A Hornets legjobb dobói: Aminu 10, R. Anderson 9, Jas. Smith 8
A 76ers legjobb dobói: Turner, Holliday 14-14, T. Young, L. Allen 12-12
Houston Rockets–Denver Nuggets 87–93
Ha már győzelmi kényszer, akkor a Houstonba 1-3-as mérleggel érkező Nuggets az alatt volt, míg az újjáépülő Rockets nem éppen. A Harden-őrület kicsit lejjebb hagyott, bár a 15 pont és az 5 szerzett labda senkitől sem gyenge teljesítmény, de most Andre Iguodala és társai erősebbek voltak védekezésben, mint a texasiak támadásban. Jeremy Lin is csak 6 egységig jutott 6 gólpasszal és 5 lepattanóval megfűszerezve, de neki is volt 6 szerzett labdája, ami azért jelzi, hogy hiába nem ment a hazai hátvédsornak előre játékban, azért védekezésben ők is szépen odatették magukat. A 21 pontja mellé 8 gólpasszt is kiosztó Ty Lawson viszont föléjük nőtt és diadalra vezette a denverieket.
A Rockets legjobb dobói: Delfino 18, Patterson 18, Harden 15
A Nuggets legjobb dobói: Lawson 21, Fareid 16, C. Brewer 14
Minnesota Timberwolves–Orlando Magic 90–75
Egyelőre elfogyott a lendület a kiválóan startoló Orlandónál is, különösképpen kevés az a 6 pont, amit Nikola Vucsevics és Glenn Davis együttes erővel értek el ezen az estén, pedig az ellenfél legjobb magasembere, Kevin Love még mindig messze a visszatéréstől. A 19-et szóró Luke Ridnour diktálta ma a tempót, de a pontszerzésben eddig nagyon nem jeleskedő Brandon Roy 9 gólpassza is sokat nyomott a latba. Nem kellettek extra egyéni perfomanszok a Minnesotának, mely jó kezdésével el is döntötte a találkozót, igaz maradéktalanul boldog nem lehetett, ugyanis kidőlt a sorból JJ Barea is egy lábsérülés miatt.
A Timberwolves legjobb dobói: Ridnour 19, Derr, Williams 14, Stiemsma 12
A Magic legjobb dobói: Redick 16, Afflalo 12, Nicholson 11
Dallas Mavericks–Toronto Raptors 109–104
Hihetetlen a Dallas, mely Dirk Nowitzki, Elton Brand és Shawn Marion távollétében is újra könnyedén nyert, persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy a mai rivális a nem éppen acélos Toronto volt, mely ráadásul épp a minap vesztette el legjobbját, Kyle Lowry-t. DeRozan, Amir Johnson és Bargnani mindent megtettek, hogy a végén kétszámjegyű hátrányból meccset csináljanak, de végül fejenként 22-22 pontot termelő OJ Mayo és Chris Kaman vitte be övéit a célba, ezzel 4-1-es mérleget tudhat magáénak a sokak által lesajnált Dallas.
A Mavericks legjobb dobói: Mayo, Kaman 22-22, V. Carter 17
A Raptors legjobb dobói: Bargnani 25, DeRozan 24, Am. Johnson 18
Utah Jazz–Los Angeles Lakers 95–86
Steve Nash még mindig harcképtelen a Lakersnél, így "csak" három nagy sztárral állt fel a Los Angeles-i együttes, mely végre győzelmet ünnepelhetett két napja hazai környezetben ám most ahhoz a Jazzhez látogatott, mely három idegenbeli veresége miatt saját szurkolói előtt mindenképp győzni akart. A kínos helyzetet végül a Utah kerülte el - köszönhetően elsősorban a 18 pontos, 10 lepattanód dupla duplát szállító Al Jeffersonnak és a padról érkező Randy Foye-nak, aki 5 triplát süllyesztett el a vendégek gyűrűjében. Hiába Kobe Bryant 29 pontja és Dwight Howard (19 pont, 9 lepattanó) újabb produktív estéje, a Lakers 1-4-es mérleggel rendelkezik.
A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 18, Foye 17, Mo Williams 16
A Lakers legjobb dobói: Bryant 29, D. Howard 19, World Peace 15
Sacramento Kings–Detroit Pistons 105–103
A Sacramento kihasználta, hogy verhető ellenfelet kapott erre az estére, igaz az évad első tripla dupláját teljesítő Greg Monroék (21 pont, 12 lepattanó, 11 gólpassz) hatalmasat melóztak első győzelmükért, de végül újra kudarcot vallottak, ezzel a liga legrosszabb mérlegét tudhatják magukénak jelenleg (0-5). A Kings legjobbját is center poszton kell keresnünk, ő DeMarcus Cousins, aki 21 pontjával és 11 lepattanójával vitte hátán a hazaiakat. A szezon eddigi legkevésbé kosárlabda pályára való mozdulata pedig Thomas Robinsoné, az 1/5-ös draftválasztott egy szándékos könyökössel terítette földre Jonas Jerebkót, azonnal mehetett is zuhanyozni, s vélhetően jó pár meccset pihenhet majd eltiltás miatt.
A Kings legjobb dobói: Cousins 21, T. Evans, I. Thomas 15-15
A Pistons legjobb dobói: Monroe, Knight 21-21, W. Bynum 14
Los Angeles Clippers–San Antonio Spurs 106–84
Miután tavaly a Spurs kisöpörte a rájátszás második körében a Los Angeles-ieket, a Clippers pedig legutóbbi két hazai találkozóját gyengébb alakulatok (Warriors, Cavaliers) ellen veszítette el, így egy extrán motivált hazai gárda futott ki a parkettre, melynek az eddig veretlen Spurs sem tudott ellenállni. Blake Griffin (22 pont, 10 lepattanó és DeAndre Jordan (20 pont, 11 lepattanó) teljesen szétszedték a festékben a San Antonio védelmét, a Clippers pedig csapatként 13 labdát szerzett, melyek végén bődületes zsákolással demoralizálták a riválist. Tényleg minden dühét kitöltve nyerte ezt a rangadónak induló ütközetet a Del Negro-legénység, mely így valamilyen szinten vissza is nyerte a napokban megtépázott renomét.
A Clippers legjobb dobói: Griffin 22, D. Jordan 20, Bledsoe 15
A Spurs legjobb dobói: D. Green 12, Duncan 10, Ginobili, Neal 9-9
Golden State Warriors–Cleveland Cavaliers 106–96
A Clippers két legutóbbi legyőzője mérkőzött megy egymással a Warriors otthonában, s bizony a 21-et szóró Stephen Curry és a 22 pontos, 14 lepattanós dupla duplája mellé még 6 gólpasszt is kiosztó Davd Lee együtt túl sok volt a 28 egységig jutó Kyrie Irving fémjelezte keletieknek. A GSW padja is sokat tett hozzá a sikerhez, Carl Landry 19-et dobott, míg a tartalékirányító, Jack 10 pontja mellett 5 gólpasszt is kiosztott. Még Andrew Bogut pontnélküliségét is simán elbírta a Warriors, de egy olyan estén, ahol nem ment a Waitersnek és Varejao hiányzott, nem is csoda ez.
A Warriors legjobb dobói: D. Lee 22, Curry 21, Landry 19
A Cavaliers legjobb dobói: Irving 28, D. Gibson, Waiters 12-12
ALAPSZAKASZ, 9. JÁTÉKNAP | |
Charlotte Bobcats–Phoenix Suns | 110–117 |
Boston Celtics–Washington Wizards | 100–94 – hosszabbítás után |
Atlanta Hawks–Indiana Pacers | 89–86 |
Miami Heat–Brooklyn Nets | 103–73 |
Milwaukee Bucks–Memphis Grizzlies | 90–108 |
New Orleans Hornets–Philadelphia 76ers | 62–77 |
Houston Rockets–Denver Nuggets | 87–93 |
Minnesota Timberwolves–Orlando Magic | 90–75 |
Dallas Mavericks–Toronto Raptors | 109–104 |
Utah Jazz–Los Angeles Lakers | 95–86 |
Sacramento Kings–Detroit Pistons | 105–103 |
Los Angeles Clippers–San Antonio Spurs | 106–84 |
Golden State Warriors–Cleveland Cavaliers | 106–96 |