Feltör a Chicago, amely New Yorkban is nyert

ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
Vágólapra másolva!
2012.12.22. 12:28
null
Noah (balra) és a Chicago New Yorkban is győzött (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA) mára virradóra 10 mérkőzést játszottak le a csapatok, s ezek közül egyértelműen a New York Knicks és a Chicago Bulls ütközetét övezte a legnagyobb érdeklődés. Bár a szoros csata elmaradt, meglepetésre nem a hazaiak, hanem a Derrick Rose-t még nagyon sokáig nélkülöző vendégek „simázták le" Carmelo Anthonyékat egy igen paprikás meccsen. Ha már meglepetés, akkor a Toronto immár ötös győzelmi szériánál tart, pedig Jonas Valanciunas személyében újabb fontos játékosát vesztette el a kanadai alakulat, a Boston pedig otthon kapott ki a Milwaukee-tól egy hosszabbításos csata után. Nézzük, mi történt még ezen a sűrű játéknapon!

 

 

Toronto Raptors–Orlando Magic 93–90

Bár a hajrában volt lehetősége is az egalizálásra a Glen Davis nélkül érkező Orlandónak, de az első negyedben Jonas Valanciunast is elvesztő Toronto, mely egyébként is két legmagasabban jegyzett kosarasát (Bargnani, Lowry) kellett, hogy jegelje, könnyedén uralta a pályán zajló eseményeket a találkozó nagyobbik hányadában. A 17 pontos, 8 lepattanós DeMar DeRozan mögött szépen sorakoztak a jó teljesítmények - extrák nélkül -, ez pedig elég is volt a hazai gárdának, mely ezennel ötös győzelmi szériánál tart.
A Raptors legjobb dobói:
DeRozan 17, Ross, Calderón 13-13
A Magic legjobb dobói: Afflalo 26, Vucsevics 16, Moore, Ayon 12-12

Philadelphia 76ers–Atlanta Hawks 99–80

A Sixers visszakapta négymeccses kényszerpihenő után Jrue Holidayt, máris teljesen máshogyan nézett ki a játék a Philadelphiánál, ráadásul ez eredményességgel is párosult, borzasztóan könnyedén nyert a sokkal jobb mérleggel álló Atlanta ellen a Collins-legénység. Evan Turner 21 pontja mellett szokás szerint sokoldalú volt, s fontos kosarakat értékesített, míg Thad Young 18 pontos, 11 lepattanós dupla dupláját 5 labdaszerzéssel egészítette ki, de ők ketten csak a jéghegy csúcsát jelentették a hazaiaknál, ami a kollektív segítséget illet.
A 76ers legjobb dobói:
Turner 21, T. Young 18, Richardson 17
A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 17, L. Williams 13., Korver 11

Boston Celtics–Milwaukee Bucks 94–99 – hosszabbítás után

Negyedszer találkozott idén ez a két gárda idén, s harmadszor nyert a Bucks, ráadásul a végjátékbeli fantasztikus bostoni feltámadást, egyenlítést, s a mérkőzés hosszabbításra mentését leszámítva nem is igazán volt kérdéses, hogy ki nyeri ezt az ütközetet, egyszerűen keményebben játszott a Milwaukee, melynek volt most egy 17 pontos, 20 lepattanós extra teljesítményt hozó kiegészítő embere Larry Sanders személyében. A negyedik etap végén két perc alatt gyönyörűen visszajött a Celtics – köszönhetően több jó védekezésnek és a 35 pontot szóró Paul Pierce egyenlítő triplájának, de a ráadás végén már nem jöttek a kosarak hazai oldalon, de azt sem árt megjegyezni, hogy egy kulcsszituációnál Jeff Greent csúnyán lekönyökölte a török Ilyasova, a támadólepattanót pedig megszerezte a Bucks, célba is ért ezzel a momentummal.
A Celtics legjobb dobói:
Pierce 35, Green 14, Garnett 12
A Bucks legjobb dobói
: Ellis 27, Mbah a Moute 20, Sanders 17

New York Knicks–Chicago Bulls 106–110

Mike Woodson irányítása alatt nem sokszor kapott ki eddig alapszakasz-mérkőzésen a Knicks saját csarnokában, egészen pontosan másodszor történt ez meg a New Yorkkal ezen a játéknapon, miután a 29 pontja mellé 13 lepattanót is megkaparintó Luol Deng vezetésével korán elszakadt a Bulls és nyert is idegenben. A Chicago, mely a 22-őt szóró Marco Berlinellitől továbbra is meglepően sok segítséget kap támadásban és védekezésben egyaránt, még azt is megúszta, hogy a Knicks 45-27-re nyerje az utolsó negyedet egy olyan találkozón, ahol a vendéglátók legjobbját (Carmelo Anthony), edzőjét (Mike Woodson) és védelmi oszlopát (Tyson Chandler) is kiállították. A center egyébként Joakim Noah-val szólalkozott össze, s a francia származású nagyember is mehetett vele együtt idő előtt zuhanyozni.
A Knicks legjobb dobói:
Anthony 29, JR Smith 26, Felton 21
A Bulls legjobb dobói: Deng 29, Belinelli 22, Hinrich 16

Detroit Pistons–Washington Wizards 100–68

Jó demonstrációja volt annak, hogy a ligautolsó Wizards úgy nagyjából hol is helyezkedik el a mezőny többi tagjához képest, amit Detroitban láthattunk. A mostanában szenvedő Pistons jószerivel kiütötte a 20 pontos Jordan Crawford húzta fővárosiakat, ráadásul a hazaiaknál nem is kellett, hogy bárki is 15 pont felett termeljen, szép csapatmunkával lehozta a kötelezőt a Pistons, s megszakította hatos vereségszériáját.
A Pistons legjobb dobói:
Monroe, Knight 15-15, Stuckey, Drummond 11-11
A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 20, Seraphin, Webster 10-10

Cleveland Cavaliers–Indiana Pacers 89–99

A Varejao nélküli Cleveland úgy érdemben esélytelen volt, hogy Kyrie Irving is csupán 17 pontot, valamint 5 gólpasszt tett be a közösbe, az Indiana hozta ezt a találkozót, s lassan oda kerül, ahová jelenlegi kerete predesztinálta már a szezonrajt előtt is. A Pacesnél Gerald Green újfent eljutott a két számjegyű dobóteljesítményig, de végül megsérült, igaz, nem tűnik nagyon komolynak a baj. A vendégek legjobbja a 18-at szóró Roy Hibbert volt, aki a brazil center távollétében dominálni tudott a palánk alatt (18 pont, 12-ből 8-as mezőnyözéssel).
A Cavaliers legjobb dobói:
Irving 17, T. Zeller, T. Thompson 12-12
A Pacers legjobb dobói: Hibbert 18, Stephenson 16, Da. West 15

Memphis Grizzlies–Dallas Mavericks 92–82

OJ Mayo visszatérésére ahogy várható is volt, nagyon szépen felkészült a Memphis, s mivel őt 10 ponton tartotta, valamint 5 eladott labdába kergette bele Tony Allen, így sok esélye nem volt a fordításra a texasi alakulatnak a hajrában. A Grizzliesnél a 26-ot dobó Rudy Gay mellett érdemes kiemelni Mike Conleyt is, aki ma a klub történelmének legjobb gólpasszadójává vált.
A Grizzlies legjobb dobói:
Gay 26, Z. Randolph 17, M. Gasol 11
A Mavericks legjobb dobói: Marion, Carter 14-14, Do. Jones 13

PLUSZ-MÍNUSZ
A nap hőse: A 23 pontos, 11 lepattanós, 11 gólpasszos David Lee, aki hihetetlenül stabilan teljesít idén is, ráadásul konzisztensen győztes csapatban teszi mindezt.
A nap lúzere: A Washington Wizards, amely elképesztően könnyűnek találtatott Detroitban a nem éppen világverő Pistons otthonában, s teljesen reménytelennek látszik jelenleg, hogy a fővárosi alakulat bármely riválisát is megelőzze ebben az alapszakaszban.

San Antonio Spurs–New Orleans Hornets 99–94

Bár a fentebbi sor szoros végeredményt mutat, de nem voltak itt igazán nagy kérdések a győztes kilétét illetően, a visszatérő Kawhi Leonarddal felálló Spurs a 25-öt szóró Tony Paker főszereplésével nyert végre egy könnyed meccset az utóbbi időszak kicsit „rögösebb" túrái után. A 18 pontja mellé 11 lepattanót is megszerző Anthony Davis remek párharcot vívott Tim Duncannel (15 pont, 10 lepattanó) és a számokat tekintve picit felül is múlta az újonc azt a veterán ászt, akihez rengetegen hasonlítják.
A Spurs legjobb dobói:
T. Parker 25, Duncan 15, Ginóbili 13
A Hornets legjobb dobói: A. Davis 18, Vásquez 14, R. Anderson 12

Los Angeles Clippers–Sacramento Kings 97–85

DeMarcus Cousins úgy összeszólalkozott Keith Smart vezetőedzővel, hogy a második félidőre már ki sem engedte a fiatal centert a mester, így pedig nem volt sansza a Kinsgnek idegenben a zseniálisan irányító Chris Paul fémjelezte Clippers ellen. A 24 ponttal és 13 gólpasszal végző zseni mellett Blake Griffin is kitett magáért (21 pont, 13 lepattanó), a 8 pontos, 9 lepattanós Lamar Odom pedig már majdnem dupla duplázott, megvan a 12. győzelem is egyhuzamban a Los Angeles-ieknek, ezzel már franchise rekordot jelentő szériában van Vinny Del Negro legénysége.
A Clippers legjobb dobói:
Paul 2, Griffin 21, M. Barnes 13
A Kings legjobb dobói: Fredette 16, I. Thomas 12, Thornton 11

Golden State Warriors–Charlotte Bobcats 115–100

A Bobcats egyhuzamban 14. fellépésén is vesztesen távozott a parkettről, a 23 pontos, 11 lepattanós, 11 gólpasszos David Lee tripla duplájával nagyon könnyedén érte el célját a Warriors, melynek kellett is ez a sima diadal a múltkori meglepetésvereség után. Steph Curry 27-et szórt a Charlotte-nak, mely ellen mindig extra motivációval játszik, hiszen az ellenfél városában nőtt fel. Klay Thompson személyében ráadásul egy harmadik hazai játékos is elérte a 20 pontos küszöböt, védekezésben ennyire súlytalan a Bobcats.
A Warriors legjobb dobói:
Curry 27, D. Lee 23, K. Thompson 21
A Bobcats legjobb dobói: Henderson 23, Sessions 17, Walker 16

NBA
ALAPSZAKASZ, 50. JÁTÉKNAP
Toronto Raptors–Orlando Magic 93–90
Philadelphia 76ers–Atlanta Hawks 99–80
Boston Celtics–Milwaukee Bucks 94–99 – hosszabbítás után
New York Knicks–Chicago Bulls 106–110
Detroit Pistons–Washington Wizards 100–68
Cleveland Cavaliers–Indiana Pacers 89–99
Memphis Grizzlies–Dallas Mavericks 92–82
San Antonio Spurs–New Orleans Hornets 99–94
Los Angeles Clippers–Sacramento Kings 97–85
Golden State Warriors–Charlotte Bobcats 115–100

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik