Toronto Raptors–Orlando Magic 93–90
Bár a hajrában volt lehetősége is az egalizálásra a Glen Davis nélkül érkező Orlandónak, de az első negyedben Jonas Valanciunast is elvesztő Toronto, mely egyébként is két legmagasabban jegyzett kosarasát (Bargnani, Lowry) kellett, hogy jegelje, könnyedén uralta a pályán zajló eseményeket a találkozó nagyobbik hányadában. A 17 pontos, 8 lepattanós DeMar DeRozan mögött szépen sorakoztak a jó teljesítmények - extrák nélkül -, ez pedig elég is volt a hazai gárdának, mely ezennel ötös győzelmi szériánál tart.
A Raptors legjobb dobói: DeRozan 17, Ross, Calderón 13-13
A Magic legjobb dobói: Afflalo 26, Vucsevics 16, Moore, Ayon 12-12
Philadelphia 76ers–Atlanta Hawks 99–80
A Sixers visszakapta négymeccses kényszerpihenő után Jrue Holidayt, máris teljesen máshogyan nézett ki a játék a Philadelphiánál, ráadásul ez eredményességgel is párosult, borzasztóan könnyedén nyert a sokkal jobb mérleggel álló Atlanta ellen a Collins-legénység. Evan Turner 21 pontja mellett szokás szerint sokoldalú volt, s fontos kosarakat értékesített, míg Thad Young 18 pontos, 11 lepattanós dupla dupláját 5 labdaszerzéssel egészítette ki, de ők ketten csak a jéghegy csúcsát jelentették a hazaiaknál, ami a kollektív segítséget illet.
A 76ers legjobb dobói: Turner 21, T. Young 18, Richardson 17
A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 17, L. Williams 13., Korver 11
Boston Celtics–Milwaukee Bucks 94–99 – hosszabbítás után
Negyedszer találkozott idén ez a két gárda idén, s harmadszor nyert a Bucks, ráadásul a végjátékbeli fantasztikus bostoni feltámadást, egyenlítést, s a mérkőzés hosszabbításra mentését leszámítva nem is igazán volt kérdéses, hogy ki nyeri ezt az ütközetet, egyszerűen keményebben játszott a Milwaukee, melynek volt most egy 17 pontos, 20 lepattanós extra teljesítményt hozó kiegészítő embere Larry Sanders személyében. A negyedik etap végén két perc alatt gyönyörűen visszajött a Celtics – köszönhetően több jó védekezésnek és a 35 pontot szóró Paul Pierce egyenlítő triplájának, de a ráadás végén már nem jöttek a kosarak hazai oldalon, de azt sem árt megjegyezni, hogy egy kulcsszituációnál Jeff Greent csúnyán lekönyökölte a török Ilyasova, a támadólepattanót pedig megszerezte a Bucks, célba is ért ezzel a momentummal.
A Celtics legjobb dobói: Pierce 35, Green 14, Garnett 12
A Bucks legjobb dobói: Ellis 27, Mbah a Moute 20, Sanders 17
New York Knicks–Chicago Bulls 106–110
Mike Woodson irányítása alatt nem sokszor kapott ki eddig alapszakasz-mérkőzésen a Knicks saját csarnokában, egészen pontosan másodszor történt ez meg a New Yorkkal ezen a játéknapon, miután a 29 pontja mellé 13 lepattanót is megkaparintó Luol Deng vezetésével korán elszakadt a Bulls és nyert is idegenben. A Chicago, mely a 22-őt szóró Marco Berlinellitől továbbra is meglepően sok segítséget kap támadásban és védekezésben egyaránt, még azt is megúszta, hogy a Knicks 45-27-re nyerje az utolsó negyedet egy olyan találkozón, ahol a vendéglátók legjobbját (Carmelo Anthony), edzőjét (Mike Woodson) és védelmi oszlopát (Tyson Chandler) is kiállították. A center egyébként Joakim Noah-val szólalkozott össze, s a francia származású nagyember is mehetett vele együtt idő előtt zuhanyozni.
A Knicks legjobb dobói: Anthony 29, JR Smith 26, Felton 21
A Bulls legjobb dobói: Deng 29, Belinelli 22, Hinrich 16
Detroit Pistons–Washington Wizards 100–68
Jó demonstrációja volt annak, hogy a ligautolsó Wizards úgy nagyjából hol is helyezkedik el a mezőny többi tagjához képest, amit Detroitban láthattunk. A mostanában szenvedő Pistons jószerivel kiütötte a 20 pontos Jordan Crawford húzta fővárosiakat, ráadásul a hazaiaknál nem is kellett, hogy bárki is 15 pont felett termeljen, szép csapatmunkával lehozta a kötelezőt a Pistons, s megszakította hatos vereségszériáját.
A Pistons legjobb dobói: Monroe, Knight 15-15, Stuckey, Drummond 11-11
A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 20, Seraphin, Webster 10-10
Cleveland Cavaliers–Indiana Pacers 89–99
A Varejao nélküli Cleveland úgy érdemben esélytelen volt, hogy Kyrie Irving is csupán 17 pontot, valamint 5 gólpasszt tett be a közösbe, az Indiana hozta ezt a találkozót, s lassan oda kerül, ahová jelenlegi kerete predesztinálta már a szezonrajt előtt is. A Pacesnél Gerald Green újfent eljutott a két számjegyű dobóteljesítményig, de végül megsérült, igaz, nem tűnik nagyon komolynak a baj. A vendégek legjobbja a 18-at szóró Roy Hibbert volt, aki a brazil center távollétében dominálni tudott a palánk alatt (18 pont, 12-ből 8-as mezőnyözéssel).
A Cavaliers legjobb dobói: Irving 17, T. Zeller, T. Thompson 12-12
A Pacers legjobb dobói: Hibbert 18, Stephenson 16, Da. West 15
Memphis Grizzlies–Dallas Mavericks 92–82
OJ Mayo visszatérésére ahogy várható is volt, nagyon szépen felkészült a Memphis, s mivel őt 10 ponton tartotta, valamint 5 eladott labdába kergette bele Tony Allen, így sok esélye nem volt a fordításra a texasi alakulatnak a hajrában. A Grizzliesnél a 26-ot dobó Rudy Gay mellett érdemes kiemelni Mike Conleyt is, aki ma a klub történelmének legjobb gólpasszadójává vált.
A Grizzlies legjobb dobói: Gay 26, Z. Randolph 17, M. Gasol 11
A Mavericks legjobb dobói: Marion, Carter 14-14, Do. Jones 13
A nap hőse: A 23 pontos, 11 lepattanós, 11 gólpasszos David Lee, aki hihetetlenül stabilan teljesít idén is, ráadásul konzisztensen győztes csapatban teszi mindezt. |
A nap lúzere: A Washington Wizards, amely elképesztően könnyűnek találtatott Detroitban a nem éppen világverő Pistons otthonában, s teljesen reménytelennek látszik jelenleg, hogy a fővárosi alakulat bármely riválisát is megelőzze ebben az alapszakaszban. |
San Antonio Spurs–New Orleans Hornets 99–94
Bár a fentebbi sor szoros végeredményt mutat, de nem voltak itt igazán nagy kérdések a győztes kilétét illetően, a visszatérő Kawhi Leonarddal felálló Spurs a 25-öt szóró Tony Paker főszereplésével nyert végre egy könnyed meccset az utóbbi időszak kicsit „rögösebb" túrái után. A 18 pontja mellé 11 lepattanót is megszerző Anthony Davis remek párharcot vívott Tim Duncannel (15 pont, 10 lepattanó) és a számokat tekintve picit felül is múlta az újonc azt a veterán ászt, akihez rengetegen hasonlítják.
A Spurs legjobb dobói: T. Parker 25, Duncan 15, Ginóbili 13
A Hornets legjobb dobói: A. Davis 18, Vásquez 14, R. Anderson 12
Los Angeles Clippers–Sacramento Kings 97–85
DeMarcus Cousins úgy összeszólalkozott Keith Smart vezetőedzővel, hogy a második félidőre már ki sem engedte a fiatal centert a mester, így pedig nem volt sansza a Kinsgnek idegenben a zseniálisan irányító Chris Paul fémjelezte Clippers ellen. A 24 ponttal és 13 gólpasszal végző zseni mellett Blake Griffin is kitett magáért (21 pont, 13 lepattanó), a 8 pontos, 9 lepattanós Lamar Odom pedig már majdnem dupla duplázott, megvan a 12. győzelem is egyhuzamban a Los Angeles-ieknek, ezzel már franchise rekordot jelentő szériában van Vinny Del Negro legénysége.
A Clippers legjobb dobói: Paul 2, Griffin 21, M. Barnes 13
A Kings legjobb dobói: Fredette 16, I. Thomas 12, Thornton 11
Golden State Warriors–Charlotte Bobcats 115–100
A Bobcats egyhuzamban 14. fellépésén is vesztesen távozott a parkettről, a 23 pontos, 11 lepattanós, 11 gólpasszos David Lee tripla duplájával nagyon könnyedén érte el célját a Warriors, melynek kellett is ez a sima diadal a múltkori meglepetésvereség után. Steph Curry 27-et szórt a Charlotte-nak, mely ellen mindig extra motivációval játszik, hiszen az ellenfél városában nőtt fel. Klay Thompson személyében ráadásul egy harmadik hazai játékos is elérte a 20 pontos küszöböt, védekezésben ennyire súlytalan a Bobcats.
A Warriors legjobb dobói: Curry 27, D. Lee 23, K. Thompson 21
A Bobcats legjobb dobói: Henderson 23, Sessions 17, Walker 16
ALAPSZAKASZ, 50. JÁTÉKNAP | |
Toronto Raptors–Orlando Magic | 93–90 |
Philadelphia 76ers–Atlanta Hawks | 99–80 |
Boston Celtics–Milwaukee Bucks | 94–99 – hosszabbítás után |
New York Knicks–Chicago Bulls | 106–110 |
Detroit Pistons–Washington Wizards | 100–68 |
Cleveland Cavaliers–Indiana Pacers | 89–99 |
Memphis Grizzlies–Dallas Mavericks | 92–82 |
San Antonio Spurs–New Orleans Hornets | 99–94 |
Los Angeles Clippers–Sacramento Kings | 97–85 |
Golden State Warriors–Charlotte Bobcats | 115–100 |