James, Wade és Bosh nélkül is nyert, így alapszakaszgyőztes a Heat

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.04.11. 12:42
null
Bryantnek kijött a lépés, 47 pontig jutott a Portland ellen (fotó: Action Images)
Csütörtök virradóra 10 mérkőzést bonyolítottak le az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA), s a Los Angeles Lakers a tartalékos Portland legyűrésével még egy lépéssel közelebb került a playoffba jutástól, amiről a Dallas egy kiábrándító, Phoenix elleni hazai kudarc után teljes mértékben lemondhat. Igaz, a Lakers is „csak” Kobe Bryant elképesztő egyéni teljesítményének köszönhette, hogy nem égett meg a Blazers vendégeként. A Denver nyerte a nap rangadóját a San Antonio ellen, míg Tobias Harris bosszút állt volt csapatán, a Milwaukee-n, 30 pontot és 19 lepattanót jegyzett az őt nemrég elcserélő wisconsiniaknak. A Miami a Wade, James, Bosh trió nélkül is megszakította a Washington hazai győzelmi szériáját, ezzel matematikailag is biztosan megnyerték az alapszakaszt, a Brooklyn pedig rangadót nyert Bostonban. Nézzük, hogyan alakultak az egyes összecsapások!

 

Atlanta Hawks–Philadelphia 76ers 124–101

Igen gyengén kezdett az ászait mára visszakapó Hawks, de korán feladta a harcot a Philadelphia, így végül borzasztóan simán nyert a keleti ötödik pozícióját megtartani igyekvő Drew-legénység. Josh Smith (28 pont, 12 lepattanó) mellett a két csereember, Scott és Jenkins is extrát hoztak, a két tartalék összesen 38 pontot tett a közösbe, eközben a vendéknél csak Thad Young (28 pont, 8 lepattanó) villogott.

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 28, J. Jenkins 21, Scott 17
A 76ers legjobb dobói: T. Young 28, N. Young 19, D. Wright 15

Cleveland Cavaliers–Detroit Pistons 104–111

Dion Waiters visszatért a hazaiaknál, ráadásul Kyrie Irving megközelítette a 30 pontot, mégis saját közönsége előtt bukott a Cavaliers. Az ok leginkább a Monroe - Drummond páros palánk alatti pusztítása volt, bár a masszív dupla duplával záró, rövid profi karrierje legjobbját nyújtó újonc nem kevés büntetőt elrontott a hajrában. Érdekesség, hogy a clevelandiek veszte mégis Drummond faultolása lett, ugyanis az utolsó két percben már két dobás és labdabirtoklás is jár az ilyen jellegű szabálytalanságokért, büntetett is a Detroit.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 27, Thompson 19, Waiters 11
A Pistons legjobb dobói: Drummond 29, Monroe 23, Stuckey 18

Orlando Magic–Milwaukee Bucks 113–103 – h. u.

Tobias Harris bosszúja beteljesült. A Milwaukee-ból két hónapja Orlandóba cserélt, s azóta végig parádézó ifjonc 30 pontos, illetve 19 lepattanós karriercsúcsokkal végezte ki a keleti nyolcadik pozícióba bebetonozódó Boylan-legénységet. Nem akármi, hogy a hazaiaknál volt olyan játékos, aki még ennél is jobb statisztikákat produkált, Nikola Vucsevics 30 ponttal és 20 lepattanóval zárt! Nem véletlen, hogy a Magic belső emberei ennyire hatékonyak voltak, ugyanis Larry Sanders, a liga leendő blokkirálya korán kidőlt a sorból a vendégeknél, igaz az újonc John Henson 25 lepattanóval és 7 blokkal szállt be a kispadról. Brandon Jennings ezen az estén is elszállt, így hiába Monta Ellis ponterőssége és az Orlandóba vendégként először visszatérő JJ Redick 16 egysége, a negyedik etap végén Harris faulttal együtt értékesített triplájával előbb hosszabbításra mentette a derbit, s noha a plusz egy büntetőt kihagyta, a ráadásban triumfált a floridai kiscsapat!

A Magic legjobb dobói: Vucsevics, T. Harris 30-30, D. Lamb 16
A Bucks legjobb dobói: Ellis 21, Henson, Dunleavy 17-17

Boston Celtics–Brooklyn Nets 93–101

A Celtics ugyan bevetette Kevin Garnettet és Paul Pierce-t is, ám a brooklyniaknál idén először történt meg, hogy a Williams, Johnson, Lopez hármasfogat egyszerre teljesítsen a nevéhez méltóan. Ehhez jött még hozzá a mezőnykísérlet nélkül 14 lepattanóig jutó Reggie Evans plusza, amit már nem bírt el a palánk alatt puha és vékony Boston. A Nets öröme mégsem lehetett felhőtlen, mivel a rutinos Gerald Wallace kidőlt a sorból egy ütközés után. A Rivers-legénység ezzel a vereséggel újra elvesztette érdemi esélyeit a pozíció-javításra, de a hetedik hely ezennel biztosnak tűnik Jeff Greenék számára.

A Celtics legjobb dobói: Pierce 23, Garnett, J. Green 11-11
A Nets legjobb dobói: Deron Williams 29, B. Lopez 21, J. Johnson 20

Washington Wizards–Miami Heat 98–103

Dwyane Wade, LeBron James és Chris Bosh is kiülték a ligaelsőségét bebiztosítani igyekvő Miami fővárosi fellépését, ám a címvédő kiegészítőemberei újfent bizonyították rátermettségüket. Ray Allen 23 pontot szórva régi önmagát idézte, az egykori washingtoni Lewis pedig fontos kosarakkal segítette hozzá a Heatet az abszolút alapszakasz-elsőség tutivá tételéhez. A Washington ásza, John Wall ugyan dupla duplázott, de ma tőle is elmaradt az igazán extra performansz, így megszakadt a Washington hetek óta tartó hazai veretlenségi szériája.

A Wizards legjobb dobói: AJ Price 23, Wall 17, Nené 13
A Heat legjobb dobói: R. Allen 23, R. Lewis 17, Battier 15

PLUSZ – MÍNUSZ
A nap hőse: Kobe Bryant, aki 47 pontjával vezette győzelemre a még mindig nem túl meggyőző Lakerst, ezzel három mérkőzéssel az alapszakasz vége előtt az aranysárga-liláknak saját kezükben a sorsuk.
A nap lúzere: a Dallas Mavericks, amely a nyugati utolsótól volt képes kikapni, ezzel továbbra sem tudták elérni az 50 százalékot, így – bár eddig sem volt sok sanszuk – minden esélyük elszállt a rájátszásra.


Dallas Mavericks–Phoenix Suns 92–101


A Dallas az 50%-ért, illetve halvány PO-reményei életben tartásáért lépett pályára hazai pályán nyugat leggyengébb csapata, a Suns ellen. A mérkőzés aztán pont azt hozta, amit nem vártunk. A Phoenix önmagához képest kifejezetten jól játszó kezdőjének, illetve a padról Jared Dudley-nak köszönhetően már a félidőre 10 pontos előnyt épített ki magának. A harmadik negyed közepén kiegyenlített a Shawn Marion vezette texasi alakulat, de 63-63 után egy 12-0-ával újra meglépett a Phoenix. A végjátékban kerültek még közel Nowitzkiék a vendégekhez, de PJ Tucker előbb egy putback duplát, majd egy triplát süllyesztett el, így meglepetésre nyert az amúgy minél rosszabb mérlegre, és ezzel minél jobb drafthelyre hajtó Suns - továbbra is marad tehát a szakáll Dallasban.

A Mavericks legjobb dobói: Marion 22, Nowitzki 21, Carter 18
A Suns legjobb dobói: Dragic 21, Dudley 18, W. Johnson, Tucker 17-17

Sacramento Kings–New Orleans Hornets 121–110

Elég sima meccset játszott egymással a két feltörekvő, fiatal tehetségekkel teli nyugati együttes. Az első negyed végén megléptek a Salmons - Thornton - Thompson - Thomas vezette hazaiak a Hornetstől, és innentől kezdve csak nőtt a távolság a két fél között, a félidőben már 17 volt közte a tulajdonosváltás előtt álló sacramentóiak javára. A harmadik negyedben próbálkozott még a New Orleans, kevés sikerrel, hiszen a játékrész végére már 22-vel vezettek Cousinsék. A negyedik negyedre is maradt viszont történés, a tavalyi év 1/1-esének, Anthony Davisnek ugyanis ráestek a bal térdére, le kellett támogatni a pályára, állapotáról a mai MRI vizsgálatok után lehet többet tudni.

A Kings legjobb dobói: Salmons 22, J. Thompson, Thornton 20-20
A Hornets legjobb dobói: E. Gordon 23, R. Lopez, Roberts 20-20

Portland TrailBlazers–Los Angeles Lakers 106–113

A vártnak megfelelően sok pontos meccset játszott egymással a Lakers és a Portland a Rose Gardenben. Az első félidő két emberről, Kobe Bryantről és Damian Lillardról szólt – előbbi 28, utóbbi pedig 25 egységig jutott az első 24 percben –, Bryant emberfeletti teljesítménye ellenére azonban 69–61-re vezetett a Blazers a félidőben. A második félidőt aztán 10–0-ás rohammal indították a vendégek, át is vették a meccs irányítását, ám Lillard továbbra is eksztázisban játszott, és két egységgel vezettek Terry Stotts tanítványai egy negyeddel a vége előtt. A végét aztán jobban bírták az aranysárga-lilák, Pau Gasol és Dwight Howard is komoly segítséget adott Kobe-nak, így végül nyertek, ezzel pedig realizálni tudták egymeccses előnyüket a Utah Jazz-zel szemben. Kezükben a sorsuk, hátralévő három meccsük a Golden State, a San Antonio és a Houston ellen lesz, ha mindet megnyerik, ott vannak a PO-ban. Lillard végül 38 pontig jutott a vesztesnél, ami karriercsúcs és a legtöbb pont, amit újonc elért ebben a szezonban az NBA-ben – az eddigi csúcsot is ő tartotta 37-tel.

A TrailBlazers legjobb dobói: Lillard 38, Aldridge 17, Babbitt 12
A Lakers legjobb dobói: Bryant 47, P. Gasol 23, D. Howard 20

Denver Nuggets–San Antonio Spurs 96–86

Elég jól kezdett a nyugat elsőségre hajtó(?) Spurs Denverben, vagy inkább azt lehet mondani, hogy a hazaiak kezdtek visszafogottan, hiszen a támadójátékáról híres Nuggets összesen 11 egységet termelt az első negyedben. A kocka a második negyedben fordult, Corey Brewer vezetésével a játékrész közepére egyenlítettek a coloradóiak, a nagyszünetet követően pedig a Danilo Gallinari helyét elfoglaló Wilson Chandler is nagyon belehúzott, kettejüknek köszönhetően kezdett meglépni George Karl alakulata, és végül viszonylag simán be is húzták a meccset. A Chandler - Brewer páros mellett ki kell emelni Andre Iguodalát is, aki 7 eladott labdája ellenére pozitív szereplője volt a mérkőzésnek, hiszen tripla-duplát ért el (12 pont, 13 pattanó, 10 gólpassz). A túloldalon ma este egyetlen kiemelkedő teljesítmény sem volt, igaz, Tony Parker nyaksérülés miatt nem lépett pályára.

A Nuggets legjobb dobói: W. Chandler 29, C. Brewer 28, A. Miller, Iguodala 12-12
A Spurs legjobb dobói: Duncan, Neal 17-17, Blair 12

Los Angeles Clippers–Minnesota Timberwolves 111–95

A pályaelőnyért hajtó Clippers a már tét nélkül játszó Timberwolvest fogadta a nap utolsó találkozóján. A hazaiak végig nagyon lazán és könnyedén játszottak, folyamatosan növelték előnyüket, így végeredményben nagyon simán nyertek. Kiemelni nem nagyon lehet senkit, heten értek el legalább 10 pontot, de a 20-at senki és mellettük Lamar Odom is nagyon hasznos volt 13 pattanójával. A túloldalról Nikola Pekovicson kívül nem érdemes senkit megemlíteni, nagyon érződött, hogy melyik együttes számára lényeg még ez a meccs. Érdekesség, hogy 20 év után először söpörte ki a Clippers a Minnesotát az alapszakasz-meccseket tekintve.

A Clippers legjobb dobói: Paul, Griffin 19-19, M. Barnes 14
A Timberwolves legjobb dobói: Pekovics 20, Derrick Williams 13, Sved, Barea 12-12

NBA
ALAPSZAKASZ, 149. JÁTÉKNAP

Philadelphia 76ers–Atlanta Hawks 101–124
Washington Wizards–Miami Heat 98–103
Orlando Magic–Milwaukee Bucks 113–103
Cleveland Cavaliers–Detroit Pistons 104–111
Boston Celtics–Brooklyn Nets 93–101
Dallas Mavericks–Phoenix Suns 91–102
Sacramento Kings–New Orleans Hornets 121–110
Portland Trail Blazers–Los Angeles Lakers 106–113
Denver Nuggets–San Antonio Spurs 96–86
Los Angeles Clippers–Minnesota Timberwolves 111–95

A FŐCSOPORTOK ÁLLÁSA
Keleti főcsoport
1. x–Miami 78 62 16 79.5 14–1 37–11 8–2 Ny4
2. x–New York 77 51 26 66.2 10–6 34–13 10–0 Ny13
3. x–Indiana 78 49 29 62.8 13–3 31–17 7–3 Ny1
4. x–Brooklyn 78 46 32 59.0 11–4 33–15 6–4 Ny3
5. x–Chicago 77 42 35 54.5 9–7 31–16 6–4 V2
6. x–Atlanta 79 43 36 54.4 11–5 28–21 5–5 Ny1
7. x–Boston 78 40 38 51.3 7–8 26–22 4–6 V1
8. x–Milwaukee 78 37 41 47.4 7–9 24–26 3–7 V2
9. o–Philadelphia 78 31 47 39.7 7–9 19–29 5–5 V3
10. o–Toronto 78 30 48 38.5 3–11 18–30 4–6 Ny1
11. o–Washington 79 29 50 36.7 5–11 15–34 4–6 V3
12. o–Detroit 79 27 52 34.2 8–8 23–26 4–6 Ny2
13. o–Cleveland 78 24 54 30.8 3–13 18–30 2–8 V2
14. o–Orlando 79 20 59 25.3 3–12 10–39 2–8 Ny1
15. o–Charlotte 78 18 60 23.1 6–10 15–33 2–8 V3
Nyugati főcsoport
1. x–Oklahoma City 78 57 21 73.1 9–6 36–13 7–3 Ny1
2. x–San Antonio 78 57 21 73.1 12–4 32–16 5–5 V1
3. x–Denver 78 54 24 69.2 10–5 36–13 8–2 Ny5
4. x–LA Clippers 78 52 26 66.7 10–5 31–17 6–4 Ny3
5. x–Memphis 78 53 25 67.9 8–6 31–17 7–3 Ny2
6. x–Golden State 78 45 33 57.7 9–6 26–22 7–3 Ny1
7. x–Houston 78 44 34 56.4 6–9 23–25 7–3 Ny1
8. LA Lakers 79 42 37 53.2 7–8 25–24 6–4 Ny2
9. Utah 79 41 38 51.9 7–7 24–25 7–3 V1
10. o–Dallas 78 38 40 48.7 5–8 21–27 6–4 V1
11. o–Portland 78 33 45 42.3 6–8 18–30 1–9 V9
12. o–Minnesota 78 29 49 37.2 4–10 15–33 5–5 V2
13. o–Sacramento 78 28 50 35.9 7–8 14–34 4–6 Ny1
14. o–New Orleans 79 27 52 34.2 5–9 15–34 4–6 V2
15. o–Phoenix 79 24 55 30.4 5–11 16–33 1–9 Ny1
A csapatnév után a meccsszám, a győzelmek és a vereségek száma, a százalékos mutató, a divízión, illetve a konferencián belüli mérleg, a legutóbbi tíz mérkőzés mérlege, illetve a győzelmi (Ny)/vereségsorozat (V) hossza szerepel.
x=bejutott a rájátszásba, o=már nem juthat be a rájátszásba
Az alcsoportok éllovasainak garantált helyük van a főcsoport első négy kiemeltje között.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik