Már kitette az indexet a San Antonio a Golden State mögött

Gobodics TamásGobodics Tamás
Vágólapra másolva!
2016.01.18. 09:16
null
Megállíthatatlan a Spurs? (Fotó: Reuters)
Sorozatban tizenegyedik győzelmét szerezte meg a San Antonio az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában, miután Aldridge-ék gond nélkül múlták felül a Dallas Maverickset – így már csak másfél meccsel vannak lemaradva a Golden State-től. A Thunder huszonöt pontos verést mért a Miamira, a Minnesota zsinórban kilenc vereség után kiütötte a Phoenixet, a Denver őrült pontháborúban gyűrte le az Indianát, a Houston ellenben nem adott esélyt a Lakersnek – igaz, Kobe Bryant ismét történelmet  írt.

 

 

Minnesota Timberwolves–Phoenix Suns 117–87

Ez már nagyon kellett a Minnesotának. Sorozatban kilenc vereség után egy igazán önbizalom-növelő győzelmet aratott a Timberwolves, ennek érdekében pedig az utolsó negyedben is nagyon pörgött a gárda. Először a második játékrészben léptek meg tíz ponttal, de végleg csak a záró etapban döntötték el a meccset – igaz, a Sunsben addig sem volt meg az erő a fordításhoz. A kezdőcsapatból Wiggins, Rubio és Towns is remekelt, az igazi pluszt azonban a cserepad adta, mert LaVine-ék 61 (!) pontot tettek hozzá – az 56 száalékos mezőnymutató is jól jelzi, hogy hogyan teljesített a gárda ezen az estén.

Erőtlen volt a Suns. Az első negyedben még tartották a lépést a vendégek, de később egyre inkább elfogytak – védekezésben egy pillanatig sem tudták lassítani Wigginséket, támadásban pedig egyetlen stabil és jó játékosuk sem akadt. Brandon Knight ugyan beszórt húsz pontot, de ehhez húsz dobásra volt szüksége, a tripláik nem ültek (3/15) és a büntetőkkel is csak szenvedtek (14/25) – a játék minden elemében jobb volt a Minnesota, így Hornacek csapata demoralizáló vereséget szenvedett.

A Timberwolves legjobb dobói: Wiggins 18, Rubio 18/6, Dieng 15
A Suns legjobb dobói: Knight 20/6, Morris 17, Booker 11

Oklahoma City Thunder–Miami Heat 99–74

Most védekezett az OKC. Bár ez sokszor hiánycikk volt a Thundernél, ezen az estén nagyon figyeltek a védekezésre és teljesen elszívták a levegőt a Miami elől, különösen a második félidőben. A fordulást követően már csak 32 pontot engedélyeztek a vendégeknek és hamar el is döntötték a mérkőzés sorsát, hiszen közben elöl a pontatlan, de idei ötödik tripla-dupláját jegyző Westbrook, a 24 pontos Durant és a 19-ig jutó Ibaka termelte a kosarakat. A hazaiak különösebben nem izzadtak meg, a hajrában már nem kellett pályán lennie az első csapatnak, a második félidőben végig kontrollálták a találkozót.

Vége a túrának. Hatmeccses kirándulása végéhez ért a Miami, ezen az estén pedig érezhető is volt a fáradtság a csapaton. Ugyan a 34. születésnapját ünneplő Wade vállalta a játékot, Dragic mellett Udrih is kidőlt, így végig Tyler Johnson irányított – ennél is nagyobb baj volt, hogy Chris Bosh-t (5/16 mezőnyből, 12 pont) teljesen levették a pályáról Ibakáék. Így nem volt meg a kellő tűzerő a Heatben, az első félidőben még tartották magukat, a fordulás után azonban percek alatt 15 pontos hátrányt szedtek össze, amelyből már nem volt visszaút.

A Thunder legjobb dobói: Durant 24/9, Ibaka 19/3, Waiters 18/3
A Heat legjobb dobói: Wade 22, Johnson 16/6, Whiteside 14

San Antonio Spurs–Dallas Mavericks 112–83

Megvan a 11. A liga leghosszabb aktív győzelmi szériájában van a San Antonio, ehhez pedig a Dallas sem tudott sokat hozzászólni. Ugyan pontatlanul, több eladott labdával nyitott a Spurs, a második negyedtől kézbe vette az irányítást Popovich csapata és a nagyszünetre már tíz pontos előnnyel vonulhatott, majd a fordulás után el is döntötte a mérkőzés sorsát. Aldridge 23 pontot szórt és bár Tony Parker és Tim Duncan kosarat sem szerzett (!), „Spurs-módra” mindenki hozzátette a magáét és senki nem játszott többet 29 percnél. A gárda már kitette az indexet, másfél meccsre zárkóztak a GSW mögé.

Tehetetlen volt a Dallas. A San Antonio védekezése minden játékot elvett a vendégcsapattól, a teljes mérkőzés során csak szenvedtek Deron Williamsék – ezt jelzi többek között Nowitzki négy pontja és hogy csak Powell, valamint Matthews tudta átlépni a tízpontos határt. Mindemellett a 2., 3. és 4. negyedben összesen 98 pontot rakott fel a táblára a Spurs, nagyjából azt csináltak Leonardék, amit akartak, így nem volt kérdés a győztes kiléte – ezzel a vereséggel a Dallas lecsúszott a Memphis mögé a nyugati hatodik helyre.

A Spurs legjobb dobói: Aldridge 23, Diaw 16/6, Leonard 15/3
A Mavericks legjobb dobói: Powell 15/6, Matthews 12/3, Felton 9

Denver Nuggets–Indiana Pacers 129–126

Közönségcsalogató meccs. A védekezéssel egyik fél sem törődött, viszont parádésan dobott a Pacers és a Nuggets is, a vendégek 58.5 százalékkal (!) tüzeltek mezőnyből, de a hazaiak is 50 százalékkal, így rengeteg kosarat, szép jelenetet láthattunk. A második negyedben tíz pont feletti előnyt épített ki az Indiana, de a fordulás után ezt elkezdte ledolgozni a Denver, a negyedik negyedben pedig 45 (!) pontot dobtak Gallinariék. A döntő szót Randy Foye mondta ki egy triplával 123–123-nál, az utolsó lehetőséget Paul George elrontotta, így a Nuggets nyerte az őrült pontháborút – méghozzá úgy, hogy az említett Gallinari csak 23 percet tölthetett pályán (igaz, ez alatt 23 pontot dobott) faultgondjai miatt.

Myles Turner karriercsúcsot hintett. A vendégeknél George Hill és Ian Mahinmi sem léphetett pályára, a kezdőcsapatból csak Ellis és George játszott jól, de az igazi „robbanás” Myles Turner volt – a magasember a padról beszállva 25 pontig jutott 11/13-as mezőnymutatóval és folyamatosan lehetett rá számítani. Ezzel együtt a Denvernél több játékos is megszórta magát, heten érték el a tízpontos határt és jelezték, hogy a nyugati playoff-harcban még ne írjuk le őket – a Pacers viszont sorozatban harmadik vereségével tovább zuhan és már csak hetedik keleten.

A Nuggets legjobb dobói: Gallinari 23/3, Barton 21/9, Harris 20/3
A Pacers legjobb dobói: Turner 25, Ellis 24/6, George 19/9

Los Angeles Lakers–Houston Rockets 95–112


Könnyen jött a houstoni siker. Ugyan az első negyedet a Lakers nyerte, a másodiktól már szigorított védekezésén és fordított a Rockets, a harmadikban pedig James Harden vezérletével el is döntötte a találkozót a vendég együttes. A dobóhátvéd 27 perc alatt jutott el 31 pontig, a záró etap elején már húsz egység környékén járt a texasi előny, így mindenki tudott pihenni is – harminc perc felett csak Ty Lawson kapott, aki viszont ezúttal sem váltotta meg a világot. A Rockets ezzel a sikerrel egy meccsre van a Memphis, Dallas párostól.

Bryant ismét történelmet írt. A Lakers visszavonuló félben lévő sztárja ezúttal passzüzemmódban működött, az első negyedben hét gólpasszt osztott szét és nagyjából eddig volt partiban csapata. Végül kilenccel zárt, mellé öt pontot szerzett és 24 perc után leült, de a gólpasszok tekintetében így is megelőzte Jerry Westet és fellépett a második helyre a franchise örökranglistáján. Ezen felül sok öröme nem volt csapatának, bár a kezdőbe visszakerülő (Nance Jr. nem lépett pályára) Randle 26 perc alatt dupla-duplázott, a gárda tükörsimán kikapott, így továbbra sincs meg idei 10. győzelme.

A Lakers legjobb dobói: Williams 20/3, Clarkson 16, Russell 12/6, Randle 12
A Rockets legjobb dobói: Harden 31/12, Howard 14, Capela 14

NBA
ALAPSZAKASZ

Minnesota Timberwolves–Phoenix Suns 117–87
Oklahoma City Thunder–Miami Heat 99–74
San Antonio Spurs–Dallas Mavericks 112–83
Denver Nuggets–Indiana Pacers 129–126
Los Angeles Lakers–Houston Rockets 95–112

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik