Wenger BL-győzelem nélkül is különleges

Vágólapra másolva!
2007.02.23. 18:06
A magát korábban előszeretettel „különlegesnek” nevező Jose Mourinho visszavágott az ebben kételkedő Arsene Wenger, s azt állítja, az Arsenal vezetőedzője még úgy is a szakma legjobbjai közé tartozik, hogy csapatával sohasem nyert Bajnokok Ligáját. A Chelsea labdarúgócsapatának szakmai főnöke leszögezte, ha nem is ő a világ legjobbja, de nem kétséges, a szűk elithez tartozik.
Jose Mourinho kollégáját is nagyszerű szakembernek tartja
Reuters
Jose Mourinho kollégáját is nagyszerű szakembernek tartja
Jose Mourinho kollégáját is nagyszerű szakembernek tartja
Reuters
Jose Mourinho kollégáját is nagyszerű szakembernek tartja

„Nem én vagyok a legkiválóbb, de a top nyolc, tíz, tizenkettő vagy tizennégy közé sorolhatnak a világ edzői között. Kiváló menedzser vagyok, kevesen érték el azokat az eredményeket, amelyek én ” – jelentette ki Mourinho.

Szavazás

Ön szerint ki lesz az angol bajnok 2007-ben?

Írja be az itt látható számot!
Wenger a napokban azt mondta, hogy vannak olyan trénerek, akik már nyertek BL-t, mégsem tekintik őket nagyszerű szakembernek.

„Azonnal bajnok lettem a Chelsea-vel, pedig a klub ötven évig nem nyerte meg a bajnokságot. Én voltam az első olyan edző, aki nyitó szezonjában aranyérmes lett. A bajnoki címet pedig a következő évben is mi szereztük meg. Több csúcsot tartok a Premiershipben. Én vagyok a portugál labdarúgás történetének legjobb edzője, azt hiszem, ennyi elég is. Portugália nem tartozik a harmadik világhoz” – mondta a sikeredző.

Jose Mourinho az FC Portóval hódította el a Bajnokok Ligáját és az UEFA-kupát, de állítása szerint a legfényesebb trófeára áhítozó Wengert is nagyszerű trénernek tartják.

„Egyet értek vele abban, hogy azokat az edzőket is kiválónak tarthatjuk, akik nem nyertek még Bajnokok Ligáját. Ő is közéjük tartozik” – jegyezte meg Jose Mourinho.

A portugál szakember kitért saját londoni karrierjére is, s elmondta, ki akarja tölteni szerződését az angol bajnoknál.

„Csak két útja van a távozásomnak: kitöltöm 2010 júniusáig szóló szerződésemet, s ha a klub nem ajánl új kontraktust, akkor elmegyek. A másik módja pedig a menesztésem. Harmadik megoldás nincs, szó sem lehet arról, hogy egyszer csak magamtól döntök a távozás mellett. Erre nincs esély, ezt nem tehetem meg a Chelsea szurkolóival” – szögezte le Jose Mourinho.

A két edző vasárnap Cardiffban találkozik ismét, a Ligakupa-döntőt ugyanis csapataik vívják.
Legfrissebb hírek

Mourinho: Remélem, hogy csak véletlenszerű, ami velem történik a budapesti döntő óta

Európa-liga
2025.03.14. 07:53

„Fáradt vagyok ehhez, ember…” – Mourinho alvást színlelt a Rangerstől elszenvedett El-vereség után

Európa-liga
2025.03.07. 09:59

Mourinho: Nem voltak okosak, akik megtámadtak, mert nem ismerték a múltam

Minden más foci
2025.03.06. 17:48

Nincs vége az isztambuli szappanoperának, a Fenerbahce is feljelentette a Galatát

Minden más foci
2025.02.28. 17:21

José Mourinhót négy meccsre eltiltották a Galata–Fener után történtek miatt

Minden más foci
2025.02.27. 22:13

Didier Drogba védelmébe vette a rasszizmussal vádolt José Mourinhót

Minden más foci
2025.02.26. 16:51

Folytatódik a cirkusz: Mourinho a török játékvezetőket kritizálta, mire a Galata rasszizmussal vádolta meg a portugál trénert

Minden más foci
2025.02.25. 10:32

Kép: Mourinho Sallaiék meccse kapcsán a kézilabda-világbajnokságról írt

Minden más foci
2025.02.04. 11:42
Ezek is érdekelhetik