Fülöp Márton bizonytalan volt, a Sunderland döntetlent játszott

2009.02.01. 16:40
Az angol élvonalbeli bajnokság 24. fordulójában a Sunderland 1–1-es döntetlent játszott Newcastle-ban, vagyis az idei szezonban másodszor már nem tudta megverni ellenfelét. Az októberi mérkőzéshez hasonlóan Djibril Cissé most is főszerepet vállalt, góljával egy pontot szerzett csapatának.
Cissé idénybeli kilencedik gólja egy pontot jelentett a Sunderlandnek
Fotó: Reuters

Fülöp Márton nem élete formájában védett a vasárnapi mérkőzésen. A magyar kapusnak sok bizonytalan megmozdulása volt, a bekapott gólról azonban nem tehetett.

Az első félidőben a kapuk felváltva forogtak veszélyben. Negyed óra elteltével a newcastle-i Ameobi próbálkozott, lövése a védőkről szögletre pattant. A Sunderland középpályása, Richardson szabadrúgásból veszélyeztetett, kapufáról kipattanó lövése után Jones újra kapura küldte a labdát, de a Boltonból igazolt, a "szarkáknál" most bemutatkozó Kevin Nolan a gólvonalról kivágta azt.

A következő néhány perc Djibril Cisséről szólt. A csatár előbb kisodródott helyzetből tesztelte Harper kapust, aki bravúrral szögletre tolta a léc alá tartó lövést. A 32. percben már nem volt ilyen szerencséje a Newcastle-nak: Cissé egyedül vezethette a kapura a labdát, míg a védők lest reklamáltak. Az első lövés még elakadt a kapusban, de a kipattanót a francia az üres kapuba passzolta.

A csapatok 1–0-s Sunderland-vezetéssel vonulhattak a szünetre, s ez megérdemelt volt, mivel a vendégcsapat sok helyzetet alakított ki az első 45 percben.

A második félidőre viszont egy teljesen más Newcastle jött ki az öltözőből, a hazaiak egyből a kapujuk elé szögezték a látogatókat. A Sunderland kétségbeesetten védekezett; az 50. percben Ameobi próbálkozott, majd két perccel később Gutierrez emelte át a labdát Fülöpön – a góltól Collins mentette meg csapatát, szögletre fejelve a kapu torkából.

A hazai csapat mezőnyfölénye a 67. percben érett góllá. Taylor esett el a sunderlandi tizenhatoson belül, az eddig is igen aktív Ameobi állt oda a megítélt büntetőhöz, és magabiztosan értékesítve azt. Az egyenlítést követően még jobban rákapcsolt a Newcastle, egy perc múlva Fülöpnek kellett lehúznia egy veszélyesnek tűnő beadást. A 74. percben ismét Ameobi villant, Fülöp mellett már elvitte a labdát, ismét a védőknek kellett tisztázniuk, így maradt az 1–1.

A Sunderland ezután vezetett néhány ígéretes kontrát, és rögzített szituációkból is veszélyeztetett, de jelentős helyzetig már nem jutott. A Newcastle a második félidőben egyértelműen jobban játszott, Ameobi sorra dolgozta ki és puskázta el a helyzeteket.

A hajrában mindkét csapat eldönthette volna a mérkőzést, a 92. percben a Newcastle hagyott ki ziccert, majd közvetlenül a lefújás előtt Jones próbálkozhatott, a sunderlandi csatár azonban mellé lőtt, így 1–1 maradt a vége. A döntetlennek a vendég Sunderland örülhetett jobban.