Négy gól tíz perc alatt, az Arsenal hármat vágott a Newcastle-nak

2009.03.21. 20:42
Az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának 30. fordulójában az Arsenal idegenben megverte a Newcastle United együttesét. Érdekesség, hogy az 1–3-as végeredménnyel záruló találkozó négy gólja nem egész tíz perc leforgása alatt született.
Fotó: Reuters

Nicklas Bendtner, Abou Diaby és Samir Nasri tíz percen belül vette be a Newcastle kapuját, de mindhárman köszönetet mondhatnak Manuel Almuniának, aki az első félidőben megfogta Obafemi Martins büntetőjét.

A londoniak 3–1-re nyertek a St. James’ Parkban, nagy lépést téve ezzel a negyedik hely megszerzéséért. A Newcastle-nek ezzel szemben minden bizonnyal kiesési gondjai lesznek a szezon végén. A „szarkák” mindössze a 18. helyen állnak 30 forduló után.

Bendtner az 57. percben Andrej Arsavin előreívelt szabadrúgását csúsztatta hét méterről a hazaiak kapujába, ám még valószínűleg gólját ünnepelhette, amikor Martins egy perccel később kalandos körülmények között máris egyenlített. William Gallas legalább két alkalommal tisztázhatott volna a támadó elől, de egyszer sem sikerült ezt megtennie a franciának.

Az újabb gólra sem kellett sokat várni: Abou Diaby a 64. percben talált be, majd nem sokkal később Samir Nasri rövid sarokba csapódó lökete végleg eldöntötte a három pont sorsát.

Az Arsenal mai sikerével hárompontos előnyre tett szert a vasárnap a Liverpool otthonában pályára lépő, jelenleg 5. Aston Villa előtt. Arsene Wenger együttesének így jó esélye van arra, hogy megszerezze a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyet.

Persze a Chelsea és a Pool is „csak” hat ponttal előzi meg az „ágyúsokat”.

PREMIER LEAGUE

30. FORDULÓ
Newcastle United–Arsenal 1–3 (Martins 58., ill. Bendtner 57., Diaby 64., Nasri 67.)