Kétszer is egyenlített a Tottenham a Chelsea otthonában

2013.05.08. 20:40
Fernando Torres és Ramires gólöröme (Fotók: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League 33. fordulójának elhalasztott mérkőzésén, az újabb londoni derbin a Chelsea a Tottenham Hotspur együttesét fogadta. Győzelmével biztossá tehette volna Bajnokok Ligája-indulását a BL címvédője, de hiába vezetett kétszer is, Emmanuel Adebayor vezérletével a vendégek mindkétszer egyenlíteni tudtak.

A Bajnokok Ligája aktuális címvédője, a Chelsea azzal a tudattal fogadta londoni riválisát, a Tottenhamet, hogy egy győzelemmel a következő idényben ismét indulhat a BL-ben – természetesen függetlenül attól, hogy a klub az Európa-liga-finálé nagy esélyese.

Jellemző a Premier League-re, az angol futballra, hogy a londoni derbi előtt (a két klub szurkolói finoman szólva sem esznek egymás tenyeréből mostanság) a két menedzser többet beszélt Sir Alex Ferguson sokkszerű nyugdíjba vonulásáról, mint erről a találkozóról – és az a gól is tipikusan angolos volt, amellyel vezetést szerzett a 10. percben a Chelsea, az új idők jeleként a brazil Oscar révén.

A gól után tovább támadt a Chelsea, hiszen nagyon jól tudták a „kékek", hogy idegenben borzasztóan erősek a „sarkantyúsok", és megpróbáltak kétgólos előnyt szerezni. Ez nem sikerült, kiegyenlített a Tottenham. Ez várható volt – de hogy éppen Emmanuel Adebayor teker egy csodagólt a 16-os elől?!

Mégis a Chelsea vonulhatott előnnyel szünetre, mert akár csak az egykori Lada Szamara-pilóta, „raketír-fokozatba" váltott, és Fernando Torres passza után a pálya tengelyében David Luizzal együtt nagyon élő Ramires bevette a vendégek kapuját.

Félelmetes iramban játszott a Chelsea, elképesztő ritmusváltásokkal, de úgy, hogy az első félidőben egyetlen egyszer sem szabálytalankodtak a hazai játékosok!

Fernando Torres (középen) ezúttal nem talált be

A második félidőt is a vendéglátó kezdte jobban, de előbb Eden Hazard hagyott ki nagy helyzetet, majd Ramires törte el majdnem a bokáját ziccerben, amikor elcsúszott Mata újabb remek passza után. A vendégek mestere, André Villas-Boas Clint Dempsey és Gylfi Sigurdsson, majd Thomas Carroll beküldésével próbálta meg feldobni csapatát, de meddő mezőnyfölénynél messzebbre nem jutottak a fehér mezesek. Egészen a 80. percig, amikor Adebayor zseniálisan sarkazott (lesről) Gylfi Sigurdsson elé, az izlandi középpályás pedig közelről nem hibázott.

A hajrá nem hozta az első félidő színvonalát, döntetlen lett a vége: nem harcolta ki ugyan már most a BL-szereplést a Chelsea, de két fordulóval a vége előtt két ponttal vezet az Arsenal, hárommal pedig a Tottenham előtt, mindkettőnél jobb gólkülönbséggel.

Összefoglaló

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
A 33. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

CHELSEA–TOTTENHAM HOTSPUR 2–2 (Oscar 10., Ramires 39., ill. Adebayor 26., Sigurdsson 80.)

20. Queens Park Rangers364131929–57–2825

90. PERC NINCS TOVÁBB, MARAD A KETTŐ KETTŐ.

90. perc
A ráadás második percében Bale-szabadrúgás 19-ről, de a gólgép ballal Cech ölébe teker. Bale ma nem volt formában, Bale bal lábbal kelhetett fel.

Bale-szerencséje volt a Chelsea-nek, megúszta Bale-gól nélkül. Adebayor váratlan tündöklése kárpótolta a vendégeket.

90. perc Parker jobb oldali beadása éppen csak hosszú Sigurdssonnak az ötösön.

87. perc Gareth Bale lap sárgát Ramires hátulról történő felrúgásáért.

41 858 néző a helyszínen.

84. perc Bale lő 20-ról jócskán a kapu fölé, majd Oscart Josszi Benajun váltja.

80. PERC EGYENLÍT A TOTTENHAM, SIGURDSSON! Benoit Assou-Ekotto passzol Adebayorhoz, aki a 16-os bal oldalán belül sarokkal zseniálisan (és lesről) visszateszi a labdát GYLFI SIGURDSSONHOZ, ő pedig az ötös bal sarka elől jobbal a hosszú alsóba teker. 22!

80. perc
Luiz küldi Lloris ölébe a 28 méteres szabadrúgást.

79. perc Jan Verthongen szereli Torrest. Sárga...

75. perc
Ivanovics menti becsúszva a 16-oson belül Dempsey kemény löketét.

Hazard kétszer is odabucizik búcsúzóul a pályára, pár százmillió ember nézi mindössze. Biohazard.

73. perc Hazard le, Victor Moses be.

Nyom a TH, helyzet nélkül.

70. perc Holtby le, Clint Dempsey váltja.

64. perc
Huddlestone beadását lövi az ötös túloldaláról a kapu mellé Holtby, nyakatekert testhelyzetből.

62. perc Aaron Lennon le, Gylfi Sigurdsson be.

61. perc
Hazard ad zseniális labdát Matának, aki a 16-osnál Ramireshez passzol, ám a brazil elesik 100 százalékos helyzetben, majd meg is sérül.

56. perc
Mata passzol Oscarnak, a brazil nagy labdát ad Hazardnak, aki az ötös bal sarka elől egy csel után a néző közé lövi a labdát. HATALMAS ZICCER VOLT!

54. perc
Azpilicueta teker éppen csak a hosszú felső fölé a 16-os jobb csücske elől.

51. perc
Luiz jobb oldali beadását pörgeti Lloris kezei közé az ötös jobb csücske elől Torres.

48. perc
Huddlestone szögletét fejeli ki az ötösről Ivanovics, akrobatikus mozdulattal.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

REKORD: a Chelsea játékosai egyetlen egyszer sem szabálytalankodtak az első félidőben.

Egy csapat sem fejelt ennyi gólt ebben az idényben, mint a Chelsea.

Shola a Tottenham 250. londoniak elleni PL-találatát szerzete.

Azpi kétszer annyit szerelt eddig, mint a mögötte következő ebben a sorban.

Juan Mata legutóbbi két Tottenham elleni fellépésén három gólt vágott.

Ebben az idényben senki sem lőtt több gólt idegenben, mint Gareth Bale: 13-at.

Szédítő az iram, ránk fér a pihenő...

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

45. perc
Parker lő a kapu fölé 16-ról, alighanem ezzel vége is. A félidőnek.

44. perc
Mata készít le Oscarnak, aki 18-ról lő, de éppen középre.

43. perc
Kyle Walker lő Adebayor passza után centiméterekkel a bal alsó mellé 14-ről, ballal.

A középpályán egy harmadik braziltól, David Luiztól indult az akció.

38. PERC RAMIRES, KETTŐ EGY!
Torres passzolna két csel után a 16-os jobb sarka elől jobbal laposan a mellette felfutó Oscarnak, de RAMIRES megelőzi honfitársárt és a késlekedő Dawsont, és az ötös jobb sarka elől jobbal a hosszú alsóba teker. 21!

38. perc
David Luiz legurítása után Ramires lő 27-ről a bal felső fölé, alig csak.

35. perc CAHILLL!!!
Ment hatalmasat becsúszva az ötös jobb sarka elől Bale jobblábas lapos lövésénél.

Nem egyszerű hiba nélkül leírni Azpicuielita nevét.

34. perc
Hugo Lloris üti le Terry fejéről a labdát az ötösön, éppen a 16-osnáll álló Azpilicueta fejére, aki az üres kapu mellé "stukkol".

Holtby adta a gólpasszt, még saját térfelén.

AdeBajor Imre tromfol videószerkesztőnk.

Peter Crouch óta nem láttunk ilyen technikás megmozdulást Tottenham-csatártól!

26. PERC ADEBAYOR CSODAGÓLLAL EGYENLÍT! A 16-os előtt a labdával EMMANUEL ADEBAYOR, és mivel társai nem segítik, jobb híján 19 méterről jobbal a bal felsőbe ível. GYÖNYÖRŰ! 11!

25. perc Dawson ment fejjel az ötösön egy kemény Eden Hazard-bombát.

A Tottenham még soha nem nyert a Premier League megalakulása óta a Stamford Bridge-en, ez 21. látogatása itt.

Jermain Defoe első két bajnokiján betalált a Stamford Bridge-en, azóta hétszer is eredménytelen maradt.

20. perc
Mata ad be jobbról, az ötös előtt csak nagy üggyel-bajjal ment Ramires elől Scott Parker, Michael Dawson takarít végül.

A „kékek” legutóbbi hat hazai bajnokijukat megnyerték.

Ebben az idényben a Tottenham csak egyszer nem talált be idegenben.

16. perc
Ramires César Azpilicuetának jobbra ki, a spanyol középre be, a honfitárs Mata jobbal 13-ról fölé.

14. perc
Lewis Holtby lő jobbal a bal alsó mellé 16-ról, nem sokkal.

10. PERC VEZET A CHELSEA, OSCAR! Mata adja be a jobb oldali kornert, az ötös vonalának közepén Gary Cahill a bal sarok felé csúsztatja fejjel a labdát, ahonnan a berobbanó OSCAR egy lépésről a hálóba továbbítja a labdát, szintén fejjel. 10!

10. perc
Mata ível a kapu elé balról, Braniszlav Ivanovics emelkedik, de mentenek a védők előle. Szöglet.

Tovább nő tehát a középpályás haja, nincs PL-gólja.

8. perc
Tom Huddlestone lő jobbal 17-ről a jobb sarok felé, de csemege ez Petr Cechnek.

7. perc
Az immáron maszk nélküli Fernando Torres fejel Juan Mata elé, aki ballal 15-ről a léc fölé küldi a labdát.

Erős mezőnyjátékkal kezdenek a felek.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek fehér-feketében.

Londonban remek az idő.

„Ott vagyunk az Európa-liga döntőjében, de a BL-ben akarunk kikötni, amilyen hamar csak lehet. David Luiz a középpályán játszik most is, képes gólt szerezni, erős a légi párbajokban és ügyesen passzol. Gareth Bale játszik majd arrafelé a középpályán, erős ellenfél" – így a Chelsea menedzser, Rafael Benítez.

„Kezünkben a sorsunk" – így tömören a mérkőzésről André Villas-Boas, a Tottenham ifjú mestere.