Haaland mesterhármasával nyert idegenben a Manchester City

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.08.31. 21:09
Nem véletlenül ünnepelték Erling Haalandot a társak (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójának szombati záró meccsén a Manchester City Erling Haaland mesterhármasával 3–1-re legyőzte Londonban a West Ham Unitedet.

A 10. percben került előnybe a City, a hazaiak eladták a saját térfelükön a labdát, ezt követően Bernardo Silva kiugratása után Erling Haaland higgadtan értékesítette a ziccerét. Gyorsan újabb gólt szerezhettek volna a vendégek, ám Kevin De Bruyne első lövését bravúrral védte Alphonse Areola, majd a belga játékos következő kísérlete a kapufán csattant. Szerencsés góllal egyenlített a West Ham: Rúben Dias ért bele pechesen egy oldalról belőtt labdába, ami a saját kapujában kötött ki. A meccs első harmadának végén azonban újra vezetést szereztek a manchesteriek, Erling Haaland 13 méterről a léc alá bombázott.

A második félidőben a londoniak egalizálhattak volna, de Mohammed Kudus nagy helyzetben a jobb kapufát találta el. A 83. percben lezárta a mérkőzést a PL-címvédő. Matheus Nunes indítását követően Erling Haaland lépett ki a leshatárról, majd 16 méterről finom mozdulattal átemelte a labdát Areola fölött – a norvég csatár a nyolcadik mesterhármasát lőtte a Premier League-ben, a másodikat az idényben. Még szépíthettek volna kalapácsosok, ám Crysencio Summerville tekerésénél Ederson a kapufára tolta a labdát. Továbbra is százszázalékos a City, míg a West Ham elszenvedte idénybeli második vereségét. 1–3

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
West Ham United–Manchester City 1–3 (R. Dias 19. – öngól, ill. Haaland 10., 30., 83.)
Korábban
Arsenal–Brighton & Hove Albion 1–1 (Havertz 38., ill. Joao Pedro 58.)
Brentford–Southampton 3–1 (Mbeumo 43., 65., Wissa 69., ill. Szugavara 90+5.)
Everton–Bournemouth 2–3 (Keane 50., Calvert-Lewin 57., ill. Semenyo 87., Cook 90+2.., Sinisterra 90+6.)
Ipswich Town–Fulham 1–1 (Delap 15., ill. A. Traoré 32.)
Leicester City–Aston Villa 1–2  (Bounanotte 73., ill. Am. Onana 28., Durán 64.)
Nottingham Forest–Wolverhampton 1–1 (Wood 10., ill. Bellegarde 12.)