Haaland triplájával nyert a Man. City, a Spurs négy góllal küldte haza az Evertont

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.08.24. 17:59
Erling Haaland három góllal segítette győzelemhez a Manchester Cityt (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) második fordulójában a Manchester City hátrányból nyert az újonc Ipswich Town ellen, a Tottenham 4–0-ra megverte az Evertont, és idegenben gyűjtötte be a három pontot a West Ham United meg a Nottingham Forest.

MANCHESTER CITY–IPSWICH TOWN

Nem egyszerű az idénykezdete az újonc Ipswichnek, a 38 éves Kieran McKenna együttese az első fordulóban a Liverpoolt fogadta, a második körben pedig a bajnoki címvédő Manchester Cityhez látogatott el. Jól kezdtek a vörös mezes vendégek, a magyar válogatottal is szóba hozott Sammie Szmodics a hetedik percben Ederson hóna alatt gurított a kapuba. 0–1

Nem sokáig örülhetett azonban az újonc, két perccel később ugyanis tizenegyeshez jutottak a hazaiak, és Erling Haaland nem hibázott. Egy perccel később Savinho vette el a kapustól a labdát, Kevin De Bruyne pedig 18 méterről az üres kapuba passzolt. Itt még nem volt vége, nem sokkal később a belga ugratta ki Haalandot, aki a kapus mellett megtolta a labdát, majd megszerezte a manchesteriek harmadik gólját öt percen belül (3–1). A manchesteriek ezután sem lassítottak, a vendégek kapuját csak az mentette meg az újabb góltól, hogy De Bruyne és Rico Lewis is a lécet találta el.

A második játékrész legnagyobb eseménye az volt, hogy az egy idényt Barcelonában töltő Ilkay Gündogan a 71. percben beállt Jérémy Doku helyére, a német játékost nagy ováció fogadta. A lassabb tempó ellenére egy gól a második félidőre is jutott, a 88. percben Erling Haalandhoz pattant a labda, ő meg fordulásból nagy erővel a bal alsó sarokba lőtt. A norvégnak ez volt a hetedik triplája a PL-ben, a Manchester City hazai pályán 4–1-re diadalmaskodott.

TOTTENHAM–EVERTON

A Leicester elleni döntetlen után Ange Postecoglou az Everton ellen javított a sérült Dominik Solanke nélkül. A Spurs már az első percekben nyomás alá helyezte a vendégek kapuját, Jordan Pickford az első negyedórában több bravúrt is bemutatott, a 14. percben azonban tehetetlen volt. Hosszú labdajáratás után Dejan Kulusevski gurította le a labdát, az érkező Yves Bissouma pedig 16 méterről a léc segítségével megszerezte a vezetést a londoniaknak. Tíz perccel később megduplázta előnyét a Spurs, Pickford nem vette át jól a hazatett labdát, a hatalmas sebességgel érkező Szon Hung Min eltolta a kapus mellett, és az üres kapuba passzolt.

A második félidőben sem állt le a gólgyártás, előbb Cristian Romero fejelt az ötösön belülről a kapuba, majd Szon Hung Min a kapus lába között helyezett a hálóba, beállítva a 4–0-s végeredményt.

FULHAM–LEICESTER CITY

A Fulham remek kontratámadás végén Adama Traoré passza után Emile Smith Rowe góljával szerzett vezetést a Leicester ellen. Az újonc a 38. percben egyenlített, Facundo Buonanotte szögletéből Wout Faes fejelt közvetlen közelről a kapuba.

A második félidőben ismét vezetést szereztek a hazaiak, Alex Iwobi iramodott meg a bal szélen, majd közelről a rövid alsóba talált. Erre már nem volt válaszuk a „rókáknak”, a Fulham 2–1-es győzelmével otthon tartotta mindhárom pontot.

CRYSTAL PALACE–WEST HAM

Az első félidőben a Crystal Palace nyolcszor, a West Ham United kilencszer próbálkozott kapura lövéssel, de összesen csak egy kísérlet találta el a kaput. A legközelebb a gólhoz Eberechi Eze volt, aki a keresztlécet találta el a félidő hajrájában. A 67. percben a West Ham szerezte meg a vezetést. Össze-vissza pattogott a labda a hazai tizenhatoson belül, a zűrzavart Tomás Soucek kapáslövése oldotta fel. Öt perccel később jött az újabb vendéggól: a fehér mezesek a saját tizenhatosuktól indultak, a kontra végén Jarrod Bowen állította be a 0–2-es végeredményt.

SOUTHAMPTON–NOTTINGHAM

Az újonc Southampton az előző idényben épphogy bennmaradó Nottinghamet fogadta. A találkozó egyetlen gólját a kék mezben játszó Forest szerezte, Morgan Gibbs-White fejesénél még tisztáztak a védők, az ismétlés már a kapuban kötött ki. Az 1–0-ra győző Nottingham két fordulót követően is hibátlan.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Crystal Palace–West Ham United 0–2 (Soucek 67., Bowen 72.)
Fulham–Leicester City 2–1 (Smith Rowe 18., Iwobi 70., ill. Faes 38.)
Manchester City–Ipswich Town  4–1 (Haaland 12., 16., 88. – az elsőt 11-esből, De Bruyne 14., ill. Szmodics 7.)
Southampton–Nottingham Forest 0–1 (Gibbs-White 70.)
Tottenham Hotspur–Everton 4–0 (Bissouma 14., Szon Hung Min 25., 77., Romero 71.)
Korábban
Brighton & Hove Albion–Manchester United 2–1 (Welbeck 32., Joao Pedro 90+5., ill. A. Diallo 60.)