Az Aston Villa kétgólos hátrányból fordított az Everton ellen

M. B.M. B.
2024.09.14. 21:46
Durán bombája döntött (Fotó: Imago Images)
Az Aston Villa 3–2-re győzött odahaza az Everton ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában.

A nyomasztó Villa-fölény dacára viszonylag hamar kétgólos előnyt szerzett az idényt egyébként borzalmasan kezdő Everton: az elbambuló Onanát Dwight McNeil választotta el a labdától, majd 10-15 méter megtétele után védhetetlenül tüzelt a bal alsó sarokba. Tizenegy perccel később a gólszerző McNeil varázsolt egy jobb oldalról elvégzett szabadrúgást Dominic Calvert-Lewin fejére, aki közvetlen közelről nem hibázott.

A hazaiak válasza még a szünet előtt megérkezett, Digne beadását a nála jóval magasabb Keane fölé ugró Ollie Watkins bólintotta a hálóba. A második játékrész elején afélpályáról előrevágott labdát a menteni igyekvő Harrison kanalazta Watkins elé, aki köszönte szépen, s kiegyenlített. A 69. percben a csereként beálló Jhon Durán gondolt egyet, s 30 méterről bődület gólt ragasztott a jobb felső sarokba, megnyerve a meccset Unai Emery csapatának.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ
Aston Villa–Everton 3–2 (Watkins 36., 58., Durán 76., ill. McNeil 16., Calvert-Lewin 27.)

Korábban
Brighton & Hove Albion–Ipswich Town 0–0
Crystal Palace–Leicester City 2–2 (Mateta 47., 90+2. – 11-esből ill. Vardy 21., Mavididi 46.)
Fulham–West Ham United 1–1 (Jiménez 24., ill. Ings 90+5.)
Manchester City–Brentford 2–1 (Haaland 19., 32., ill. Wissa 1.)
Liverpool–Nottingham Forest 0–1 (Hudson-Odoi 72.)