K. B.K. B.
2024.09.01. 16:30
Newcastle United FC v Tottenham Hotspur FC - Premier League
A Newcastle legyőzte a Tottenhamet (Fotó: Getty Images)
A Newcastle 2–1-re legyőzte a Tottenhamet, míg a Chelsea 1–1-es döntetlent játszott a Crystal Palace-szal vasárnap, az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójában.

A Newcastle, valamint a Tottenham is egy-egy győzelemmel és döntetlennel a háta mögött vágott neki a vasárnap délutáni összecsapásnak a St. James' Parkban. A Spurs kezdett jobban, Cristian Romero a 12. percben gyönyörű gólt szerzett, ám ezt les miatt nem adták meg. A félidő derekán a hazaiak rövid ideig átvették az irányítást, aminek meg is lett az eredménye: a 37. percben Lloyd Kelly indult meg bal szélen, beadta a labdát a középen üresen maradó Harvey Barnesnak, aki tisztán lőhetett a kapuba (1–0).

A második félidő elején jött a válasz, James Maddison a tizenhatos bal sarkáról eresztett el lapos lövést, Nick Pope leért, a kipattanót Brennan Johnson tudta a kapu felé irányítani, ezt Pope bravúrosan hárította, csakhogy épp az érkező Newcastle-védő, Dan Burn lábára húzta a labdát, amely a hazai kapuba került – öngól (1–1). Nem igazán volt benne a meccsben a gól, a „szarkák” mindazonáltal ismét előnyhöz jutottak, a 78. percben szép kontra végén Alexander Isak talált be, s mint kiderült, ezzel beállította a 2–1-es végeredményt.

Az idényben eddig nyeretlen Crystal Palace annak ismeretében utazott a Chelsea otthonába, hogy 2018 óta sorozatban 14 mérkőzésen veszített ellene. Az első félidei játék képe alapján ezúttal sem Oliver Glasner csapatának állt a zászló, ráadásul a 25. percben hátrányba is került, mivel a múlt heti, Wolves elleni bajnokin három gólpasszt és egy gólt jegyző Cole Palmer újabb asszisztot osztott ki, ezúttal gyors kontra végén, a vetődő Dean Henderson mögé érkező Nicolas Jacksonnak, aki szinte a gólvonalról hintette a labdát a kapuba (1–0).

Az 53. percben aztán egyenlített a Crystal Palace, Eberechi Eze gyönyörű megoldásával: könnyedén elérte a lecsorgó labdát, s húsz méterről, szemből tekert remekül (1–1). Mindkét csapat előtt adódtak még lehetőségek, ám egyikkel sem tudtak élni, így be kellett érniük az 1–1-es döntetlennel.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
Chelsea–Crystal Palace 1–1 (Jackson 25., ill. Eze 54.)
Newcastle United–Tottenham Hotspur 2–1 (Barnes 37., Isak 78., ill. Burn 56. – öngól)
Később
Manchester United–Liverpool 0–3 (0–2)

KORÁBBAN
Arsenal–Brighton & Hove Albion 1–1 (Havertz 38., ill. Joao Pedro 58.)
Brentford–Southampton 3–1 (Mbeumo 43., 65., Wissa 69., ill. Szugavara 90+5.)
Everton–Bournemouth 2–3 (Keane 50., Calvert-Lewin 57., ill. Semenyo 87., Cook 90+2., Sinisterra 90+6.)
Ipswich Town–Fulham 1–1 (Delap 15., ill. A. Traoré 32.)
Leicester City–Aston Villa 1–2  (Bounanotte 73., ill. Am. Onana 28., Durán 64.)
Nottingham Forest–Wolverhampton 1–1 (Wood 10., ill. Bellegarde 12.)
West Ham United–Manchester City 1–3 (R. Dias 19. – öngól, ill. Haaland 10., 30., 83.)

1. Manchester City339–2+79
2. Liverpool337–0+79