Főszerepben a kapusok: a Man. United most sem tudta legyőzni a Crystal Palace-t

K. Zs.K. Zs.
2024.09.21. 20:31
Eberechi Eze (jobbra) Kobbie Mainoo mellett igyekszik elvinni a labdát a szombati mérkőzésen (Fotó: Getty Images)
Csak helyzeteket és izgalmakat hozott, gólt nem a Crystal Palace és vendége, a Manchester United mérkőzése (0–0) az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójának szombat esti programjában.

A két csapat megelőző két bajnokiját a Palace nyerte meg, a májusit nem is akárhogyan (4–0), így aztán Erik ten Hag csapatának lett volna miért megfizetnie a Selhurst Parkban szombat este. Az első félidő egyértelműen a vendégeké volt, de hiába a fölény, a vezetést nem tudták megszerezni, Dean Henderson jól őrizte a hazai kaput – a végjátékban pedig ők úsztak meg egy meleg helyzetet.

A szünet után is a MU kezdett ígéretesebben, aztán belelendültek a hazaiak, és inkább ők átkozódhattak, hogy a táblán a végén is 0–0 állt: a játékrész derekán André Onana pillanatokon belül védte Eddie Nketiah, majd Ismaila Sarr labdáját, a hajrához közeledve pedig Eberechi Eze lábában volt a gól, de Sarr pazar előkészítése után a válogatott játékos a kapu mellé lőtt.

A Palace továbbra is vár az első győzelmére – ez volt a harmadik döntetlenje –, a MU először ikszelt ebben a bajnoki kiírásban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Crystal Palace–Manchester United 0–0
Korábban
Liverpool–AFC Bournemouth 3–0 (Luis Díaz 27., 29., D. Núnez 37.)
Aston Villa–Wolverhampton Wanderers 3–1 (Watkins 73., Konsa 88., Durán 90+4., ill. Cunha 25.)
Fulham–Newcastle United 3–1 (R. Jiménez 5., Smith Rowe 22., R. Nelson 90+2., ill. H. Barnes 46.)
Tottenham Hotspur–Brentford 3–1 (Solanke 8., B. Johnson 28., Maddison 85., ill. Mbeumo 1.)
Leicester City–Everton 1–1 (Mavididi 73., ill. I. Ndiaye 12.)
Southampton–Ipswich Town 1–1 (Dibling 5., ill. Morsy 90+5.)
West Ham United–Chelsea 0–3 (Jackson 4., 18., Palmer 47.)