Nkunku a hajrában döntött Kerkezék ellen

R. P.R. P.
2024.09.14. 23:00
Nkunku lufis gólöröme (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában a Chelsea 1–0-ra legyőzte Kerkez Milos együttesét, az AFC Bournemoutht.

Kerkez Milos ezúttal is a kezdőcsapatban kapott helyet az AFC Bournemouthban. Nagyon sokáig úgy tűnt, hogy nem születik gól, pedig az első félidőben az AFC Bournemouth büntetőt végezhetett el, de Evanilson kihagyta. A második félidő elején Kerkeznek is volt egy lövése, de a labda nem találta el a kaput.

A gólcsend a a 86. percben tört meg, Christopher Nkunku használta ki a hazai védő határozatlanságát, és közelről a kapuba lőtt. Végül ez a találat döntött.

Anthony Taylor 16 sárga lapot osztott ki (mindkét vezetőedző is kapott egyet). Kerkeznek, aki végigjátszotta a mérkőzést, szerencsére nem jutott belőle.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ, szombati mérkőzések
AFC Bournemouth–Chelsea 0–1 (Nkunku 86.)

KORÁBBAN
Liverpool–Nottingham Forest 0–1 (Hudson-Odoi 72.)
Southampton–Manchester United 0–3 (De Ligt 35., Rashford 41., Garnacho 90+6.)
Brighton & Hove Albion–Ipswich Town 0–0
Crystal Palace–Leicester City 2–2 (Mateta 47., 90+2. – 11-esből ill. Vardy 21., Mavididi 46.)
Fulham–West Ham United 1–1 (Jiménez 24., ill. Ings 90+5.)
Manchester City–Brentford 2–1 (Haaland 19., 32., ill. Wissa 1.)
Aston Villa–Everton 3–2 (Watkins 36., 58., Durán 76., ill. McNeil 16., Calvert-Lewin 27.)