Haaland korai góljával nyert a Manchester City az újonc ellen

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.10.26. 18:03
Erling Haaland fejjel nem, de lábbal bevette a Southampton kapuját (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában a Manchester City Erling Haaland góljával nyert a Southampton ellen, Kerkez Milos csapata, a Bournemouth a 96. percben egyenlített az Aston Villa vendégeként. A Brentford hétgólos találkozón múlta felül az Ipswich Townt, míg a Wolverhampton a hajrában kétgólos hátrányból állt fel Brightonban.

MANCHESTER CITY–SOUTHAMPTON

Erling Haaland a legutóbbi három bajnokiján gólképtelen maradt, ellenben a Southampton ellen már az ötödik percben betalált. Matheus Nunes vitte le az alapvonalra a labdát, az ötösre érkező beadására két védő közül lépett ki Haaland és lőtt a léc alá. Az újonc mindössze egyszer próbálkozott kapura lövéssel az első félidőben, a 45. percben Cameron Archer ugrott ki a lesvonalról, ballábas lövése a felső lécről kifele pattant.

A második játékrész elején magasabb fokozatra kapcsolt a City, Haaland rövid időn belül két komoly ziccert is elpuskázott. Pep Guardioláék hatalmas mezőnyfölényben játszottak, a helyzetek is egymás után jöttek, de a megnyugtató második gólt senki sem tudta megszerezni. A Southampton a kapufát leszámítva nem járt közel a gólhoz, a Manchester City 1–0-ra nyert és a tabella élére állt.

ASTON VILLA–BOURNEMOUTH

Az Arsenal legyőzése után az Aston Villa várt a Bournemouthra. Előbbi, azaz Unai Emery együttese az első félidőben csak helyzetekig és egy visszavont gólig jutott, a második játékrészben már érvényes találat is született. A 76. percben Leon Bailey a szintén csereként pályára lépő Ross Barkleyhoz fejelt, aki az ötösön belül a kapuba kotorta a labdát.

A hazaiak emellett számos lehetőséget kidolgoztak, 18-szor próbálkoztak kapura lövéssel, Mark Travers több bravúrt is bemutatva tartotta meccsben a vendégeket. A sok kihagyott hazai lehetőség a 96. percben megbosszulta magát, Marcus Tavernier szabadrúgására Evanilson érkezett remek ütemben és nyolc méterről a bal kapufa mellé csúsztatott. Az 1–1-gyel záruló találkozón Kerkez Milos kezdett, a 81. percben lecserélték.

BRENTFORD–IPSWICH

Gólgazdag mérkőzést játszott az Ipswich a Brentford vendégeként. Az eddig nyeretlen újonc bő fél óra után már kétgólos előnyre tett szert: előbb Sammie Szmodics lőtt jobbal a bal alsóba, majd George Hirst emelt Mark Flekken fölött a hálóba. 0–2

A félidő végén azonban Yoane Wissa kapáslövésével szépített a Brentford, majd egy perccel később ismét Wissa ugrott ki, a kapus mellett elgurított labdájába Harry Clarke ért bele úgy, hogy az saját kapujában kötött ki. 2–2

A második játékrészben Bryan Mbeumo büntetője révén már a Brentfordnál volt az előny, ráadásul Clarke begyűjtött két sárga lapot, így az utolsó húsz percre emberhátrányba került az Ipswich. Ennek ellenére a csereként beálló Liam Delap a 86. percben egyenlített, az újonc mégis pont nélkül távozott: Mbeumo 96. perces beadásába se védő, se támadó nem ért bele, így az a jobb kapufa mellett a hálóban kötött ki, ezzel 4–3-ra nyert a Brentford.

BRIGHTON–WOLVERHAMPTON

Eddig nyolc meccsen egy pontot gyűjtött a Wolves, és rossz formája, úgy tűnt, tovább folytatódik. José Sá kapuskirúgása a hazai Carlos Balebát találta meg, két passzal később Danny Welbecknél volt a labda, aki a jobb alsó sarokba gurított a 45. percben. A 85. percben még reménytelenebbnek tűnt a Wolverhampton helyzete, ugyanis a Welbeck helyére érkező Evan Ferguson is feliratkozott a gólszerzők közé. Három perccel később azonban egy vendégszögletet követő kavarodást kihasználva Rajan Ait-Nuri vágta a labdát a kapu közepébe, majd a 93. percben Matheus Cunha lövése egy védőről megpattanva védhetetlenül vágódott a léc alá. A Wolverhampton a 2–2-es döntetlennek köszönhetően megszerezte idénybeli második pontját, ezzel feljött az utolsó előtti helyre.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Aston Villa–AFC Bournemouth 1–1 (Barkley 76., ill. Evanilson 90+6.)
Brentford–Ipswich Town 4–3 (Wissa 44., Clarke 45+1. – öngól, Mbeumo 51. – 11-esből, 90+6., ill. Szmodics 28., Hirst 31., Delap 86.)
Kiállítva: Clarke (69.)
Brighton & Hove Albion–Wolverhampton Wanderers 2–2 (Welbeck 45., I. Ferguson 85., ill. Ait-Nuri 88., Cunha 90+3.)
Manchester City–Southampton 1–0 (Haaland 5.)