A Man. City olyat tett a Man. Uniteddel, amire csak a Pool volt képes

2014.11.02. 14:27
Agüero kísérli meg bevenni De Gea hálóját (Fotó: Action Images)
A Manchester City hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet a Premier League 10. fordulójának vasárnapi rangadóján, ezzel sorozatban negyedszer múlta felül városi riválisát. Erre 1970 óta nem volt példa, a PL-érában pedig csak a Liverpoolnak sikerült. A találkozó egyetlen és mindent eldöntő gólját Sergio Agüero szerezte a második félidőben, a United a 37. perctől emberhátrányban játszott Chris Smalling kiállítása után.

Wayne Rooneyval, a manchesteri derbik történetének legeredményesebb játékosával a fedélzeten futott ki az Etihad Stadion gyepére a vendég United, Radamel Falcao azonban a keretben sem volt. A hazaiaknál David Silva volt fontos hiányzó, Kolarov pedig az utolsó pillanatban került ki a csapatból.

A mérkőzés visszafogott tempóban indult, nem rontottak egymásnak a csapatok, a hazaiak szép lassan vették kézbe az irányítást az egyébként hullámzó félidőben, amelyben mindkét együttesnek voltak jobb és rosszabb periódusai.

Összességében De Geának akadt több védeni valója (4), a 20. perc környékén Jesús Navas és Sergio Agüero került nagy helyzetbe, mindkét alkalommal a helyén volt a „vörös ördögök” spanyol kapusa.

A 37. percben megfogyatkozott a Manchester United! A középhátvéd, Chris Smalling a 32. percben a kapus zavarásáért begyűjtötte az első, majd öt perccel később Milner buktatásáért a második sárga lapját, így már a szünet előtt indulhatott zuhanyozni – nehéz helyzetbe hozva ezzel az emberhátrányba kerülő vendégeket.

Smalling kiállítása sorsdöntő volt (Fotó: Action Images)

A Manchester United 2014-ben ötödik piros lapját kapta, ez a legtöbb a PL mezőnyében, és a City elleni párharcban is vezet, méghozzá 6–1 arányban. Érdekesség, hogy a hétből kettőt Cristiano Ronaldo kapott.

A második félidő kezdetén tovább folytatódott a Manchester United vesszőfutása: Rojo vállsérülésével Van Gaal másik középhátvédje is kiesett, így 40 percre a 19 éves McNair volt Carrick párja a vendégvédelem tengelyében.

A Man City fölénye percről percre nyomasztóbbá vált és a 63. percben góllá is érett: Yaya Touré indította Clichyt a szélen, a francia beadására Sergio Agüero csapott le, az argentin nyolc méterről vette be De Gea kapuját (1–0), 11. gólját szerezve legutóbbi 12 PL-mérkőzésén.

Az MU tíz emberrel is egyenlíthetett volna, Robin van Persie kiszorított helyzetből lőtte Hartba a labdát, Wayne Rooney pedig egy pazar kötény után puskázott el egy ígéretes lehetőséget. Összességében a hazaiaknak sokkal több lehetőségük volt és megérdemelten nyertek, de a Manchester United ember- és gólhátrányban mutatott hozzáállása dicséretes – igaz, ezért a mai délutánon nem járt pont.

A Manchester City győzelmével hat pontra közelítette meg az éllovas Chelsea-t, és továbbra is harmadik a tabellán, az idegenben Luis van Gaal irányításával továbbra is nyeretlen Manchester United viszont 10 fordulót követően 13 ponttal (a kilencedik helyen) áll, ez a klub legrosszabb szezonkezdete az 1986–1987-es idény óta.