Elő a gumiszalaggal!

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
Vágólapra másolva!
2018.09.25. 09:59
A méltatlanul hanyagolt sporteszközt mutatjuk be, illetve hogy hogyan válasszunk életkorunknak és edzettségi állapotunknak megfelelően, hogyan használjuk helyesen, s mire ügyeljünk tornázás közben.

Gumiszalagot – sajnos – nem minden edzőteremben találni. Pedig alapvető kelléknek kellene lennie, mivel segítségével számtalan remek gyakorlatot elvégezhetünk. A különböző színek a különböző erősséget mutatják, megmozgathatjuk velük a karunkat, hátunkat, vállunkat és mellizmunkat is, de a tricepsz és bicepsz is erősíthető.

Anyaga: természetes gumiból (latex) készül, de gumira allergiások részére latexmentes is kapható.

Hogyan válasszunk? Egyáltalán nem mindegy, milyet emelünk le a polcról, hogy életkorunknak és edzettségi állapotunknak megfelelő legyen. A gumiszalag ellenállása és a kifejtett izomerő függ a szalag nyújtásának százalékos mértékétől, ami megmutatja, hogy az ellenállás kilogrammban mennyinek felel meg. Ha egy 50 cm hosszú gumiszalagot 100 cm-re nyújtunk, a nyújtás százalékos aránya 100%, míg az ehhez szükséges erő 1.7 kg-nak felel meg. A boltban érdemes megkérdezni az eladót, mit javasol, létezik ugyanis testépítőknek, élsportolóknak vagy hobbisportolóknak, illetve időseknek is.

Hogyan fogjuk meg helyesen? Nagyon fontos – mindig duplán tekerjük a kezünk vagy a lábunk köré, így megakadályozzuk a szalag kicsúszását.

Mire figyeljünk? Fő az elővigyázatosság. A gyakorlatok megkezdése előtt győződjünk meg, hogy a gumiszalagon található-e sérülés a balesetek elkerülése végett. A gumiszalag legyen mindig megfeszített állapotban, mert ekkor hatékony a gyakorlat. Nem érdemes kapkodni, akkor érhetünk el kellő hatékonyságot, ha lassan végezzük a gyakorlatokat. Alapszabály, hogy amennyiben fájdalom lépne fel a mozgásforma közben, tartsunk szünetet vagy váltsunk gyengébb szalagra. Ha a gyakorlatot már könnyedén végezzük, növeljük a gyakorlatok számát és az edzések gyakoriságát vagy váltsunk erősebb gumiszalagra.

Hogyan tároljuk? Még véletlenül se tegyük ki a napsütötte teraszra, mondván, a napsugár szépen kiszárítja, felfrissíti. Nem! A gumiszalagot óvjuk a direkt napfénytől, hőtől, éles tárgyaktól. A latexmentes gumiszalag kivételével, a gumiszalagot használat után enyhén púderezzük be.

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik