Immár harmadik alkalommal kerül sor a kecskeméti Violin Maratonra, amelyek nemcsak a neve, de a története is különleges, azt is mondhatnánk, hogy „zene füleinknek”.
„Hegedűművész vagyok, és emellett triatlonozom is – kezdte érdeklődésünkre Juhász Ágnes, a verseny főszervezője, aki kilencszeres Ironmannek is mondhatja magát. – Onnan indult a dolog, hogy mindig annyi kilométert futottam, ahányadik születésnapomat ünnepeltem. Többen csatlakoztak hozzám, és felvetődött, hogy szervezett körülmények között is lenne igény a futásra. Emellett a jótékonyság is fontos volt, így jött létre a Violin Maraton.”
Juhász Ágnes elmondta, a támogatók és Kecskemét városa is rendkívül sokat segít a verseny szervezésében, a szponzoroktól érkező támogatást, illetve a nevezési díjból befolyt összeget pedig a fiatal zenészek, a kecskeméti Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola diákjának támogatására fordítják. Van olyan növendék, akinek hangszert vásároltak, míg másnak a külföldi tanulmányútját támogatták, de a Virtuózok című műsor idei győztese, Beke Márk is kapott már támogatást.
„Úgy tervezem, hogy amíg nem töltöm be a negyvenkettőt, addig 5, 11 és 21 kilométeres távok lesznek, utána pedig maratonit is lehet majd futni – tette hozzá Juhász Ágnes. – A verseny útvonalát úgy jelöltük ki, hogy több, kulturális szempontból fontos épület előtt is elhaladjanak a versenyzők, és a színház vagy éppen a könyvtár előtt zeneszó is fogadja őket. Sőt, az eredményhirdetésnél egy zongoraművész kolléganőmmel játszom majd, a díjkiosztóra pedig az iskola aulájában kerül sor, ahol a támogatott növendékek játékát is megcsodálhatják majd a résztvevők.”
A verseny a rövid idő alatt is jelentős népszerűségre tett szert, idén 7-800 főre számítanak a szervezők. A futók három távon, 5, 11 és 21 kilométeres távon állhatnak rajthoz, két-, négy-, illetve hatezer forint ellenében.
Ami pedig a résztvevőket illeti, egyre több vidéki, illetve határon túli futó nevez a viadalra, köztük sok olyan gyerek, aki zenél, s ráadásul ők rendre jó eredményeket érnek el.