Sokan a koronavírus-járvány közepette is megvalósítják céljaikat kedvenc időtöltésük közben. Ilyen Molnár Barnabás mérnök-informatikus is, aki barátjával együtt augusztusban elindult az Országos Kéktúrán, de nem a hagyományos módon, s nem a klasszikus útvonalon, vagyis nem a nyugati határvidéken lévő Írott-kőtől indulva.
A két túrázó négy hónap alatt nagyjából négyszáz kilométert tett meg, de december közepétől szünetelteti a teljesítést.
„Elsődleges célom volt a másik hobbim kiélése, vagyis hogy rövid néma videókat készítsek az egyes szakaszokról, hogy más is gyönyörködhessen a tájban. Ezt lehetetleníti el némileg a mostani időjárás. Mindketten bírjuk a hideget, de azért vállalkoztunk a túra teljesítésére, hogy gyönyörködjünk Észak-Magyarországban. A ködös, párás, felhős időben ez nem mindig lehetséges, ezért kivárjuk a kedvezőbb időjárást.”
Az Országos Kéktúra teljesítése amúgy februárban vetődött fel, amikor mindketten a Magas-Tátrában túráztak.
„Beszélgettünk, hogy mennyire jó, amiért elutaztunk két-háromszáz kilométert Szlovákiába, ám a hazai túraútvonalakon sem mentünk még végig. Ha teljesítettünk itthon, majd akkor fordulhatunk külföldi úti célok felé is. Addig is várjuk a kedvező időjárást, hogy folytathassuk a Kéktúrát.”
Az eleddig teljesített négyszáz kilométerről többrészes videó is készült, amelyből az éjszakai erdő hangjai mellett a csodálatos Észak-Magyarország tájait is megismerhetjük.
Fotók: Molnár Barney/Instagram
Videó: Molnár Barney/Youtube
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!