Hobbisportolóként harmincegy napon keresztül futni nagy kihívás. Minden reggel felhúzni a futócipőt és nekiindulni a mindennap egy kilométerrel növelt távnak. Sportpszichológiai szempontból is érdemes megvizsgálni a Csupasporton induló 496 kilométeres kihívást (kollégánk, Vincze András igyekszik teljesíteni a penzumot, és vezet blogot is a teljesítésekről), ebben segít nekünk Faludi Viktória.
Ha valaki vállal valamit, annak nagy ereje van, így kicsit sem lehet elsumákolni.
A világ tele van negatív történésekkel, amelyekre nincs ráhatásunk, éppen ezért érdemes olyasmibe belevágni, amit kontrollálhatunk, egyúttal önbizalmat nyerhetünk belőle – a sport és a futás ilyen.
„Ha szociálpszichológiai szempontból nézem, fontosak az ilyen jellegű teljesítmények, vagy bármi olyan cél, ami megfogható, amit tudunk uralni.
Ami a koronavírus-járvány megjelenése óta zajlik a világban, teljesen bizonytalanná tesz, nem tudunk mit tenni, elszenvedői vagyunk valaminek, amire nincs ráhatásunk.
Faludi Viktória rengeteg sikeres sportolóval dolgozik együtt, így pontosan tudja, vannak olyan trükkök, amelyekkel mentálisan megkönnyíthető a kollégánk által vállalt kihívás teljesítése.
„Általános recept nincs. Persze lehet mentálisan készülni, el lehet képzelni a holtpontokat, és így tovább. Mi az a mantra, ami szellemileg és testileg átsegíti a sportolót a nehézségeken? Érdemes olyan küzdési módot választani, amihez nehéz helyzetben nyúlhat. Közben azt is tudni kell, hogy akik téthelyzetre készülnek, sok mindent nem kontrollálhatnak. Nem szabad túlzottan előre azzal foglalkozni, hogy mi minden történhet; teljesen felesleges az összes eshetőséggel foglalkozni, nem tudjuk, mi lesz.
Kicsit a bizonytalanra is készülünk, mert a test fárad, sérülhet, bármi előfordulhat.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!