Elsőre öt magyar döntős

2005.12.08. 13:16
Egyaránt a legjobb idővel kvalifikálta magát a döntőbe a trieszti rövidpályás úszó Európa-bajnokságon Boulsevicz Beatrix és Cseh László. Rajtuk kívül még a döntőben lesz érdekelt a magyar csapatból Kovács Ágnes, Hosszú Katinka és Kerékjártó Tamás is.
A selejtezőkben elért eredmények alapján Boulsevicz Beatrix...
Czagány Balázs

A mai, nyitónap délelőttjén a 200 méter női pillangó előfutamából 2:07.61 perces eredménnyel első helyen jutott az esti döntőbe Boulsevicz Beatrix. A második helyre befutó német Melhornra több mint egy, a harmadik helyen végzett dán Jacobsenre pedig két másodpercet vert rá.

Nem volt ilyen szerencsés Lipcsei Krisztina, aki ugyanebben a számban 2:10.50 perces eredményével kilencedikként zárt és így éppen hogy lemaradt a döntőről.

A szám harmadik magyar indulója, Jakabos Zsuzsanna bemozdult a rajtnál, így őt kizárták.

Maradjunk még egy kicsit a hölgyeknél, ahol a 200 méter vegyesen olimpiai bajnokunk, Kovács Ágnes 2:13.68 perces eredménnyel az ötödik, míg Hosszú Katinka 2:13.93 perccel a hatodik helyen került a döntőbe.

Verrasztó Evelyn és Dara Eszter viszont nem jutott be a fináléba.

Verrasztó a 100 méter hátúszásban is érdekelt volt, de a döntőbe ott sem sikerült bekerülnie.

... és Cseh László is vérmes reményekkel várhatja a döntőt
Havran Zoltán

A férfiaknál világbajnokunk, Cseh László 200 méter vegyesúszásban favorithoz méltón szerepelt: a mezőny legjobb eredményét felmutatva, 1:55.16 perccel a legelőkelőbb pályán úszhat a döntőben.

Cseh az Európa-bajnoki csúcstól alig egy századdal maradt el, nem úgy tőle a riválisok… Meg sem tudták szorítani a magyar klasszist!

Kerékjártó Tamás 1:57.64 perccel a negyedik helyen jutott a döntőbe, ahol Nagy Péter viszont már nem állhat rajtkőre.

A férfiaknál aztán véget is ért a döntőbejutók névsora, pedig próbálkozó akadt szép számmal.

A 100 méteres mellúszóknál Rácz Ákos, 100 méter pillangón Zubcsek Dénes, 200 méter háton Rudolf Roland, míg 400 méter gyorson Nagy Péter és Kis Gergő – pedig ő egyéni csúcsot ment - sem tudta magát a döntőbe úszni.