Birkózó Eb: kegyetlen sorsolást kaptak a mieink

2008.03.31. 23:09
A szabadfogás holnap rajtoló négy súlycsoportjában rendkívül nehéz a magyarok sorsolása Tamperében, az Eb finn rendező városában.
Mind a négy versenyzőnk ex-szovjet birkózó ellen kezd, akik közül a 120 kg-os David Muszulbesz, Sydney olimpiai aranyérmese, a kétszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok annyira „ex”, hogy most már szlovák színekben indul. Nemrég még a CSZKA Moszkva és az orosz válogatott tagja volt.A 84 kg-ban Ritter Árpád a ma is orosz Georgij Ketojevet fogta ki elsőre. 2007 világ- és Európa-bajnoka a tavalyi kontinensviadalon 2:0 (2:0, 2:0)-ra győzte le magyar ellenfelét.Gulyás István szakágvezető szerint a 120 kg-os Aubéli Ottó, illetve Ritter vereség esetén is versenyben maradhat, és a két kitűnő birkózó farvizén eljuthat a bronzmérkőzésig. Bár azt is hozzátette: „Árpi ma már képes Ketojev legyőzésére...” Az olimpiai szereplés szempontjából az viszont kellemetlen, hogy a másik ágon a két grúz versenyző, Mindorasvili (84 kg) és Modzmanasvili (120 kg) simán döntőbe juthat, és miután a grúzok még egyik súlycsoportban sem szereztek olimpiai helyet, elhalászhatják az Eb egyetlen kvótáját a mieink elől.Az 55 kg-ban: Szabó-Czibolya Gábor–Mihran Dzsaburjan (örmény, kétszeres Eb-7.).
A 66 kg-ban: Tőzsér Sándor–Emin Azizov (azeri, 2007-ben Eb-5.).