Egy óra elteltével már túl voltak egy tempós ezer méteres távon, amelyet egyértelműen remek eredménnyel zártak. Aztán jött egy kis szusszanásnyi pihenő, szerelésigazítás, néhány parton eltöltött perc.
ÍRÁSAINK KOLONICS HALÁLÁRÓL
S pörgött a munka tovább, a hajók gyorsan szelték a habokat.
A Kolonics György, Kozmann György páros nekiveselkedett az ötszáz méternek. Öröm volt nézni, ahogy haladtak a cél felé. Talán még valamiféle „Bravó, gyerekek!” is elhangzott a partról, amikor történt valami.
Mintegy ötven méterrel a célba érkezés után Kolonics György odaszólt Ludasi Róbertnek, a motorcsónakkal mögöttük haladó edzőjüknek, hogy szédül.
A sportoló mellett immár huszonkét esztendeje dolgozó szakember a lehető leggyorsabban ért oda, s azt mondta Kolonicsnak: végy nagy levegőt, fújd ki magad, és gyere, ülj át a motorcsónakba.
Abban a pillanatban tudatosult Ludasi Róbertben, hogy baj van. Nagyon nagy baj.
Kolonics György tudniillik eszméletét vesztette, és szinte beájult a motorcsónakba. Az edző a vízről kiáltott a partra, hogy azonnal hívjanak mentőt, és ott a csónakban megkezdték az újraélesztést.
Majd a parton folytatódott a küzdelem Kolonics György életéért, aki már nem beszélt, s egy pillanatra sem tért vissza az eszmélete.
Edzője szerint a mentő 37 perc után érkezett meg, nem is egy, mindjárt kettő, az orvosok mintegy negyven percen keresztül küzdöttek a sportoló életéért.
Mindhiába.
A harminchat esztendős Kolonics György tulajdonképpen edzője, Ludasi Róbert és versenyzőtársa, egyik legjobb barátja, Kozmann György kezei között halt meg.
A halál oka egyelőre ismeretlen.
OMSZ: 17 perc alatt helyszínen volt a mentő
17-18 perc alatt értek ki a mentők a kedd délelőtt elhunyt Kolonics Györgyhöz - mondta el az MTI-nek Zerkovicz Kristóf, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) keddi szolgálatvezető főorvosa. Ludasi Róbert, a kétszeres olimpiai bajnok kenus edzője szerint 37 perc alatt érkezett ki a mentőautó a helyszínre. Zerkovicz hozzátette, hogy az OMSZ a rendőrség központi ügyeletétől kapta a bejelentést 10 óra 25 perckor, a rohamkocsi pedig 10 óra 42-kor érkezett meg a helyszínre. Először a Markó utcából indult rohamkocsi ért Csepelre, amelynek személyzete az akkorra már a partra vitt Kolonics Györgyöt megpróbálta újraéleszteni, légutat, vénát biztosítottak, gyógyszeres terápiát alkalmaztak, amelyek végül sajnos sikertelenül zárultak - fejtette ki a szolgálatvezető főorvos. (MTI)