Fegyelmi után: Kovács Katalinnak nincs maradása a klubjánál

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2008.10.08. 17:52
Az MTK elnöksége egyhangúlag helybenhagyta a fegyelmi bizottság elmarasztaló határozatát, és úgy döntött, hogy nem hosszabbítja meg Kovács Katalin 2008. december 31-én lejáró szerződését. A klub MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a határozat részletes indoklását a versenyző jogi képviselője kapja meg. A kétszeres olimpiai és 23-szoros világbajnok ellen egyesülete azért indított fegyelmi eljárást, mert Kovács a válogatókon nem klubtársaival ült egy hajóban és ezzel „cserbenhagyta” az MTK-t.
Elsétálhat az MTK-tól: a klub nem hosszabbítja meg az olimpiai bajnok Kovács Katalin szerződését
Fotó: Czagány Balázs (archív)
Elsétálhat az MTK-tól: a klub nem hosszabbítja meg az olimpiai bajnok Kovács Katalin szerződését
Elsétálhat az MTK-tól: a klub nem hosszabbítja meg az olimpiai bajnok Kovács Katalin szerződését
Fotó: Czagány Balázs (archív)
Elsétálhat az MTK-tól: a klub nem hosszabbítja meg az olimpiai bajnok Kovács Katalin szerződését

A klub még a pekingi olimpia előtt indított fegyelmi eljárást a kajakos ellen, mondván: cserbenhagyta az egyesületet és a válogatókon nem olyan összetételű négyesben vett részt –Fábiánné Rozsnyói Katalin irányításával –, amelyben MTK-s versenyzők voltak.

Kovácson kívül még Paksy Tímea és Fazekas Krisztina áll az MTK alkalmazásában, a klub álláspontja szerint velük kellett volna rajthoz állnia, ő viszont – miután elhagyta a sikertrénert – Janics Natasát, Kozák Danutát és Szabó Gabriellát választotta.

A fegyelmi testület úgy határozott, hogy vonják meg Kovács prémiumát, a döntés ellen a versenyző és ügyvédje fellebbezést nyújtott be, ezt követően ült össze szerdán az elnökség.

„Még arról sem értesítettek, hogy ma lesz az ügy fellebbviteli tárgyalása" - mondta Fábry György, Kovács ügyvédje, aki az MTI-től értesült a döntésről.

„Az MTK fegyelmi szabályzata szerint a versenyzőt megilleti a védekezés joga, azt nem tudjuk, ezt hogyan gyakorolhatja, ha ügyének a tárgyalására nem hívják meg. A prémiummegvonás egymillió forint körüli összeget jelent. Mivel még szóban sem értesített a klub a mai döntésről, így természetesen az írásos indoklást sem ismerem. Ha ezt megkapom, akkor a sportolóval közösen döntünk a lehetséges további lépésekről. Nem tartom kizártnak, hogy lesz még folytatása ennek az ügynek" – mondta.

Kovács az MTI-nek annyit mondott, hogy előbb az ügyvédjével szeretne egyeztetni, mielőtt kommentálja a döntést.

Farkas Ferenc, az MTK-Erzsébetváros ügyvezető elnöke nem kívánt semmit hozzáfűzni a klub közleményéhez.

„Ha a klub sportfegyelmi eljárást indított, akkor ezt jogszerűtlenül tette, mert ehhez csak a sportági szakszövetségnek van joga" - mondta az MTI-nek Baráth Etele, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) elnöke. "Ha ez polgári eljárás volt, amelynek célja a szerződésszegés megállapítása, akkor az MKKSZ-nek ebbe semmi beleszólási joga nincs, hiszen nem ismerjük a versenyző és az egyesület közötti megállapodás tartalmát. Az nagyon fontos, hogy az eljárás jogszerű legyen. Bevallom, számomra érthetetlen, hogy egy fellebbviteli tárgyalásra nem hívják meg az ügy érintettjét és nem hallgatják meg."
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik