Kamuti Jenő az eredeti tervekhez képest nem a verseny előtt, hanem az első eredményhirdetések után adta át a honi Fair Play-okleveleket – a Nemzetközi Fair Play Bizottság magyar elnöke, egykori olimpiai ezüstérmes tőröző repülője ugyanis némi csúszással landolt (Párizsból, a vívó-vb-ről tért haza). A Magyar Úszó-szövetség javaslatát elfogadva a MOB Etikai és Fair Play Bizottsága okleveleket adományozott a Jövő SC versenyzőinek és edzőinek, miután zokszó nélkül, rendkívüli fegyelemmel tréningeztek az idei év első hat hónapjában, miközben a Komjádi uszoda rekonstrukciója zajlott – előfordult, hogy egy nap négy helyszínen kellett edzeniük.
Ehhez képest eredményeik bámulatosak, hiszen érmeket szereztek a felnőtt és az ifi Eb-n, valamint az ifjúsági olimpián. A kitüntetettek: Jakabos Zsuzsanna, Mutina Ágnes, Verrasztó Evelyn, Gyurta Dániel, Gyurta Gergely, Verrasztó Dávid, Zámbó Balázs versenyők, Bernhardt Károly, Fehérvári Balázs, Horváth Péter, Kovácshegyi Ferenc, Széles Sándor, Dr. Verrasztó Zoltán, Virth Balázs edző és Baranyai István gyúró), valamint elismerésben részesült Hazsik Endre, a KSI igazgatója, aki az egyesület uszodájába úgy fogadta be a Jövő SC legjobbjait, hogy az öttusázók beosztását átalakította az úszók ideális felkészülése érdekében.
Ami pedig az országos bajnokság zárónapját illeti: Cseh „főszámában", 400 vegyesen magabiztosan nyert, edzője, Turi György annyit mondott az időről, hogy „edzésnek épp jó, mert ez voltaképpen az volt – a legnagyobb vetélytársak nem vállalták az indulást. Cseh eképp összegezte a hétvégét: „Ez még az edzések időszaka, az állóképesség már megfelelőnek tűnik, a formábahozás ezután következik: azaz azt mondhatom, jó volt ez így, és lesz még jobb is."
Az ifjúsági olimpiai bajnok Biczó Bence remek versenyzéssel diadalmaskodott 100 pillangón, míg Bernek Péter nem a kedvenc úszásnemében, háton, hanem gyorson is a legjobbnak bizonyult. Érdekesség, hogy 1500-on – amelyet Gyurta Gergely óriási fölénnyel nyert meg – a délelőtti futamban induló Molnár Ákos századra annyit ment a 60 hossz során, mint délután a harmadik helyen célbaérő Gercsák Zoltán, így ő is bronzérmet vehetett át.
A hölgyeknél „idegenben" versenyeztek többen is a felkészülést segítendő, Verrasztó Evelyn például 400 gyorson indult Jakabos Zsuzsannával, utóbbi ezúttal kihagyta a 400 vegyest, míg Mutina Ágnes és Kapás Boglárka 200 pillangón állt rajthoz, az izgalmas párbajt végül Mutina nyerte meg. A Jövő SC váltójával hetedik aranyérmét szerző Verrasztó Evelyn mindazonáltal kissé elégedetlen volt: „Mehetett volna jobban is, nem voltam odáig magamtól. Valószínűleg az edzéseken is jobban kell dolgoznom, hogy a világbajnokságra minden rendben legyen."
A kilenc korosztályos és egy felnőtt csúcsot hozó bajnokság végén Kiss László szövetségi kapitány így értékelt: „Az edzésből érkezve nagy kedvvel versenyzett mindenki, és a látottak alapján azt mondhatom: a felkészülésben minden rendben van. Nagyon bízom benne, hogy a többségnek egyébként nagy örömöt jelentő langyos idő nem kedvez túlzottan a vírusoknak, és ez nem okoz gondot az Európa-bajnokságig, illetve a világbajnokságig hátralévő időszakban. A megannyi rekord kifejezetten örömteli, hiszen ne feledjük: ez volt az első csodadressz-mentes rövidpályás országos bajnokság."
A 3. NAP ARANYÉRMESEI |
FÉRFIAK |
50m hát: Szilágyi Ádám (Százhalombattai VSE) 25.34 |
100m pillangó: Biczó Bence (Pécs Városi SE) 53.98 |
200m gyors: Bernek Péter (Kőbánya SC) 1:47.84 |
400m vegyes: Cseh László (Kőbánya SC) 4:10.71 |
1500m gyors: Gyurta Gergely (A Jövő SC Veolia) 14:56.34 |
4x50m gyorsváltó: Kőbánya SC (Kozma Dominik, Pulai Vince, Bernek Péter, Cseh László) 1:31.21 |
NŐK |
50m pillangó: Dara Eszter (Kőbánya SC) 27.08 |
100m hát: Szekeres Dorina (EuropTec-Zalavíz ÚK) 1:02.05 |
200m pillangó: Mutina Ágnes (A Jövő SC Veolia) 2:08.69 |
400m gyors: Verrasztó Evelyn (A Jövő SC Veolia) 4:04.08 |
400m vegyes: György Réka (Kőbánya SC) 4:51.81 |
4x50m vegyesváltó: A Jövő SC Veolia (Verrasztó Evelyn, Sztankovics Anna, Tompa Orsolya, Mutina Ágnes) 1:54.31 |