A kötet csütörtöki bemutatóján kiderült, megjelenik benne a koncentráció és az önbizalom kérdése, a csapat- és a gyermeksport pszichológiai nehézségei vagy éppen a szorongás mint szükséges jó állapot ismertetése.
Az eseményen több kiváló sportoló is megjelent, és maguk is beszámoltak a tudományággal kapcsolatos tapasztalataikról.
„Nagyon sajnálom, hogy fiatalon nem találkoztam sportpszichológussal, akkor talán még eredményesebb lehetett volna a pályafutásom – mondta a világbajnoki ezüst- és bronzérmes kézilabdázó, Tóth Tímea. – Egy szülő, aki sportolni viszi a gyermekét, nem is gondolja, mennyi trauma érheti őt a sport kapcsán, például hogy nem fogadják el a társai. Az ilyen és ehhez hasonló problémák feldolgozásában is segíthet ez a könyv."
A nyolcszoros magyar bajnok kézilabdázó, Kökény Beatrix szintén kiemelte a sportpszichológus fontosságát: „Nekem az 1995-ös osztrák-magyar közös rendezésű világbajnokságon segített feldolgozni a hazai pálya jelentette terhet, és azt, hogy eredményes játékot vártak el tőlünk. Az akkor mellettünk dolgozó szakember szerepet játszott abban, hogy a magyar női kézilabda a következő néhány évben a világ élvonalába emelkedett."
Gór-Nagy Miklós Európa-bajnoki ezüstérmes vízilabdázó szerint ez a könyv emberközelivé teszi a sportpszichológiát.
A két szerző – Gyömbér Noémi és Kovács Krisztina – és négy társszerző által nemzetközi viszonylatban is egyedülállónak tartott kötet a londoni ötkarikás játékokra utazó magyar versenyzőket is segítheti, ugyanis a Magyar Olimpiai Bizottság 300 példányt vásárolt meg a műből.