Asztalitenisz Eb: kikapott a férfi csapat, a 11. helyért játszik

2015.09.28. 20:52
Második mérkőzését elvesztette az alsó ágon a magyar férfi csapat, így a 11. helyért játszhat majd a Jekatyerinburgban zajló asztalitenisz Európa-bajnokságon.

A torna honlapja szerint a csehek elleni találkozó első mérkőzésén Kosiba Dániel 2:1-es szetthátrányról fordítva nagy csatában nyert, ám a következő két meccsen Lakatos Tamás és Szudi
Ádám is alulmaradt. Kosiba a második ötjátszmás sikerével egyenlített, a mindent eldöntő összecsapáson viszont Pattantyús Ádám kikapott.

A keddi helyosztókon magyar idő szerint 7 órától a férfi csapat küzd meg a 11. helyért, míg a nők a franciákkal találkoznak a 9.-ért.

Mindkét magyar válogatott a 16 csapatos legmagasabb osztályban szerepel. A körmérkőzések után a csoportok első két-két helyezettje jutott a negyeddöntőbe, a harmadikok és negyedikek pedig a 9–16.