A kék-fehér klub, egyben a Brüll Alfréd Akadémia elnöke az akadémia ünnepélyes évadnyitó rendezvényén kifejtette: az új programmal az az egyesület célja, hogy zökkenőmentesebbé tegye a felnőtt-sportpályafutás első két-három évét azoknak, akik eddig a 2014-ben elindult Brüll Alfréd Akadémia tagjai voltak, de már búcsút intenek az utánpótlás-korosztálynak.
„Szeretnénk olyan feltételeket biztosítani nekik, hogy felnőttként is meg tudják majd ismételni azokat a szép eredményeket, amelyeket utánpótláskorú versenyzőként értek el” – fogalmazott Deutsch Tamás.
„Szeretnénk olyan feltételeket biztosítani nekik, hogy felnőttként is meg tudják majd ismételni azokat a szép eredményeket, amelyeket utánpótláskorú versenyzőként értek el” – fogalmazott Deutsch Tamás.
A sportvezető az MTI-nek elmondta, hogy a Brüll Alfréd Akadémia Plusz Programban várhatóan három sportág – ritmikus gimnasztika, vívás és rövid pályás gyorskorcsolya – négy-öt sportolója lesz érintett, a konkrétumokról februári ülésén dönt majd az MTK elnöksége.
Szabó Tamás szakmai igazgató azt hangsúlyozta, hogy az egyesületi elitképző kurzusnak számító Brüll-akadémia beérett, és nemcsak az MTK, hanem a teljes magyar sport számára is komoly erőforrássá vált.
„Nem szabad elengedni a tehetségek kezét, ebben nagyon erős szándékot látok, amely egyrészt az egyesület identitásából, másrészt a szakmai féltésből fakad” – indokolta az újabb program elindítását.
Mint elhangzott, ebben az évben kilenc egyéni sportág több mint 40 utánpótláskorú sportolója került be az MTK egyesületi elitképzésébe. Magyarországon ez az első olyan akadémia, amely az egyéni sportágakban versenyző utánpótláskorú sportolók képzését szolgálja. Célja, hogy az egyesület saját akadémiai tehetséggondozási rendszeréből kerüljenek ki azok, akik felnőtt versenyzőként a kék-fehér klub színeiben eljuthatnak akár az olimpiai és világbajnoki címig.
Ezúttal vehette át az MTK Év sportolója díjat a kardvívó Márton Anna – aki ezt a többi között a 2016-os felnőtt Európa-bajnokságon egyéniben elért ezüstérmével érdemelte ki – és Liu Shaolin Sándor, aki tavaly világbajnok lett rövid pályás gyorskorcsolyázásban.