Rutinos osztrák játékvezető vezeti a Ferencváros brüsszeli El-meccsét

M. B.M. B.
Vágólapra másolva!
2024.09.24. 13:26
Julian Weinberger (Fotó: Imago Images)
Az osztrák Julian Weinberger lesz a szerdai Anderlecht–Ferencváros El-mérkőzés játékvezetője – olvasható az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) hivatalos honlapján.

A 39 éves sportember 15 éves kora óta foglalkozik a játékvezetéssel, s 2015 óta vezet mérkőzéseket az osztrák Bundesligában. Weinberger 2018-ban lett nemzetközi játékvezető, s ekkor fújta először a sípot a bécsi derbin (Rapid Wien–Austria Wien) is. 

A Bécsben élő játékvezető nemzetközi porondon vezetett mérkőzéseket az Európa-ligában, a Konferencialigában és a Nemzetek Ligájában, továbbá vb- és Eb-selejtezőkön is kapott szerepet. A civilben az osztrák rendőrség kerületi felügyelőjeként tevékenykedő bírónak ez lesz az első magyar érdekeltségű meccse, korábban nem kapta meg sem egy magyar klubcsapat, sem a válogatott (legyen az felnőtt vagy korosztályos) mérkőzését. 

EURÓPA-LIGA, ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ
Szeptember 25., szerda
21.00: Anderlecht (belga)–Ferencvárosi TC (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

 

Legfrissebb hírek

Makreckis: A Ferencvárosnál minden edzésnek és meccsnek tökéletesnek kellett lennie

Labdarúgó NB I
17 perce

Robbie Keane Pesicsről: A viselkedésével majd én foglalkozom

Labdarúgó NB I
3 órája

Bese Barnabás a Fradi elleni derbik előtt: itt a lehetőség a pokolból a mennybe jutni

Labdarúgó NB I
16 órája

Pesics összeveszett Varga Barnabással a Ferencváros tizenegyese előtt, Robbie Keane lecserélte – videó

Labdarúgó NB I
17 órája

Örülhet a Puskás AFC, emberhátrányban döntetlent játszott a Ferencváros a Diósgyőr vendégeként

Labdarúgó NB I
17 órája

Álex Vallejo javuló formája sokat érhet a Fradi ellen

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:47

Női vízilabda: története legnagyobb sikereként elődöntős a Ferencváros

Vízilabda
2025.03.29. 20:30

Ennyi fordulón át még sosem vezette az NB I-et a Puskás Akadémia

Labdarúgó NB I
2025.03.28. 13:55
Ezek is érdekelhetik