Massa a leggyorsabb, két ezreddel múlta felül Rosberg keddi idejét

Vágólapra másolva!
2008.02.20. 18:16
A papírformának megfelelően Felipe Massa bizonyult a leggyorsabbnak szerdán a Formula-1-es csapatok barcelonai tesztelésén, közvetlenül mögötte végzett Mark Webber és Luca Badoer. A Ferrari brazil klasszisa 1:30,673 p-cel végzett az élen, két ezreddel múlta felül a keddi „győztes”, Nico Rosberg (1:30,675) idejét.
Felipe Massa nagy fölénnyel lett a leggyorsabb
Felipe Massa nagy fölénnyel lett a leggyorsabb
Felipe Massa nagy fölénnyel lett a leggyorsabb
Felipe Massa nagy fölénnyel lett a leggyorsabb

A nyitó napi hét fős mezőny két versenyzővel bővült, most már a maranellóiak is pályára küldték kettősüket. Eredetileg már kedden is gyakorolt volna a Ferrari, de akkor a rossz időjárás miatt halasztottak.

Szerdán szintén nem volt kegyes az idő a versenyzőkhöz, újra eső nehezítette a feladatvégzést. A maranellóiakkal ellentétben a McLaren-Mercedes ezúttal is kihagyta a tesztelést, újabb értékes napot veszített.

Massa egyébként már az új aerodinamikai csomagot használta, és jól is haladt a kitűzött feladatokkal. Igaz, délben kicsúszott a 12-es kanyarban, de autója nem sérült meg. Csapattársa, Luca Badoer problémamentes napot zárt, alig maradt el a második időt elérő Mark Webbertől.

A Williams-csapat tagjai az esőzés miatt nem az időeredmények javítására törekedtek, elsősorban a boxkiállásokat gyakorolták.

Érdekesség, hogy a kétszeres világbajnok Fernando Alonso ezúttal sem remekelt, mindössze az ötödik helyen végzett.

A nap során kétszer kellett piros zászlóval félbeszakítani a tesztelést: a már említett Massa-incidens után Timo Glock is kicsúszott, 16.14 órakor az első kanyarban.

FORMULA-1-ES TESZT, BARCELONA (MONTMELO)

2. NAP
1. F. Massa brazil, Ferrari 1:30.673 p 40 kör
2. M. Webber ausztrál, Red Bull-Renault 1:31.213 43
3. L. Badoer olasz, Ferrari 1:31.288 33
4. D. Coulthard brit, Red Bull-Renault 1:31.654 44
5. F. Alonso spanyol, Renault 1:31.731 28
6. N. Rosberg német, Williams-Toyota 1:31.963 97
7. T. Glock német, Toyota 1:32.407 33
8. J. Trulli olasz, Toyota 1:32.571 47
9. N. Hülkenberg német, Williams-Toyota 1:34.611 13
Legfrissebb hírek

Max-faktor – Zsoldos Barna jegyzete

F1
5 órája

„Két-három tized a lemaradásunk" – a Ferrari nem vár csodát a fejlesztésektől

F1
13 órája

Doohan alig tudott kiszállni az autóból a japán verseny után – érik a pilótacsere az Alpine-nál?

F1
14 órája

„Úgy tűnt, Piastri gyorsabb" – Marko gúnyolódott a McLaren óvatos stratégiáján

F1
16 órája

Japánban az Alpine-t, Bahreinben már a Haast vezeti a japán versenyző

F1
18 órája

„Ha a McLarenben ülnék, akkor nem is láttatok volna" – Verstappen odaszúrt Norriséknak

F1
2025.04.06. 19:29

Antonelli két rekordot is megdöntött a Japán Nagydíjon

F1
2025.04.06. 15:19

„Találtunk valamit az autón” – Hamilton az idényrajt óta hátrányos helyzetben van a Ferrarin belül

F1
2025.04.06. 13:33
Ezek is érdekelhetik