Formula-1: Massa - a csaló Renault megfosztott az elsőségtől!

2009.10.02. 09:32
Felháborodását fejezte ki a Renault-istálló enyhe büntetése miatt Felipe Massa, a Ferrari Formula–1-es csapatának – súlyos sérülése után már gokartozó – brazil pilótája. Szerinte az „eltrükközött" tavalyi Szingapúri Nagydíj eredményét annullálni kellett volna – egy ilyen döntéssel egyébként ő nyerte volna meg a világbajnokságot.

„Rablás volt, amit a Renault elkövetett, ehhez képest a pályán elért eredmény változatlan maradt. Nem értek egyet ezzel a döntéssel" – mondta az O Globo televíziós csatornának Massa, aki emlékezetesen rosszul sikerült tankolása miatt csak a 13. helyen végzett a versenyen.

„Labdarúgó-bajnokságokban láttam már, hogy annullálták a csalással elért eredményeket, a csaló csapatot pedig kizárták. Itt elküldték Briatorét, és kész. Érthetetlen" – tette hozzá.

Max Mosley, a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) elnöke már az idei monzai Olasz Nagydíjon jelezte: a versenyszabályzat 197B pontjának értelmében nem változtatható meg a futam végeredménye.