F1: Bottas rajtbüntetéssel kezdi az amerikai futamot is

K. T. I.K. T. I.
Vágólapra másolva!
2021.10.22. 19:40
null
Valteri Bottas rajtbüntetést kapott az amerikai versenyre (Fotó: Getty Images)
Az Amerikai Nagydíj első szabadedzése közben jelentették be a Mercedesnél, hogy kicseréltél a belső égésű motort Valtteri Bottas autójában, így a finn versenyző öt hellyel hátrébbról kezdi meg a versenyt, mint ahol a szombati időmérőn végez.

 

A szabályok szerint egy-egy pilóta idényenként három belső égésű motort használhat, minden további elem beépítése rajtbüntetéssel jár. Valtteri Bottasnál először Olaszországban cserélték motort, illetve más erőforráselemeket, aminek következtében csak a rajtrács végéről kezdhette meg a monzai futamot. Később Szocsiban is hasonló hátrányból indult.

Az Amerikai Nagydíjat sem úszta meg rajtbüntetés nélkül Bottas, akit azonban a rossz hír nem fektetett két vállra, sőt, a szabadedzésen végül épp a finn versenyző bizonyult a leggyorsabbnak.

Korábban az Aston Martin jelentette be, hogy szintén pluszhajtásláncot, továbbá turbófeltöltőt és MGU-H-t építenek be Sebastian Vettel autójába, aki így csak a mezőny végéről vághat neki az austini futamnak. Pénteken az is biztossá vált, hogy ugyanez vár George Russellre, akinek a Williamsében ugyanezeket az elemet cserélték ki.


FORMULA–1
AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK NAGYDÍJA, AUSTIN

22.00: 2. szabadedzés (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

Legfrissebb hírek

Az FIA két kiskaput is bezárt a szabálykönyvben a 2025-ös idény előtt

F1
51 perce

A Ferrari nyert a bíróságon – csak nyáron érkezhet az új technikai igazgató az Aston Martinhoz

F1
1 órája

Elkezdődött a Newey-éra az Aston Martinnál

F1
7 órája

Lewis Hamilton: Hosszú idő óta most a legjobb az előérzetem

F1
2025.03.01. 07:57

Russell-elsőség, szétrobbanó üvegpanel és busz a bahreini teszt záró napján

F1
2025.02.28. 17:00

Sainz zárt az élen a Williamsszel a bahreini teszt második napján

F1
2025.02.27. 17:00

Jóváhagyták: két kötelező boxkiállás lesz Monacóban

F1
2025.02.27. 11:02

Norris-elsőség, áramszünet és hosszabbítás a bahreini teszt első napján

F1
2025.02.26. 18:02
Ezek is érdekelhetik