A szerb maffia pénzelte a huligánokat

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2010.10.16. 14:02
null
Ivan Bogdanovék (középen) drogbárók pénzén balhéztak (fotó: Action Images)
Szerb sajtóértesülés szerint kábítószer-kereskedők finanszírozták a kedden félbeszakadt Olaszország–Szerbia labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőn randalírozó huligánokat.

 

A Politika című szerb újság értesülése szerint két drogbáró 200 ezer eurót fizetett 60 szurkolónak, hogy botrányt okozzanak Genovában. Céljuk a szerb állam tekintélyének gyengítése volt, hogy illegális üzleteiket nyugodtan folytathassák. A lap szerint a rendőrség ezen információk alapján tartóztatott le 46 hazatérő huligánt a szerb határon. Közülük a legfiatalabb 19, a legidősebb 34 éves volt.  

Továbbra is Olaszországban marad vizsgálati fogságban négy szerb huligán, köztük az ultrák vezérének tekintett Ivan Bogdanov. Az illetékes olasz hatóságok pénteken döntöttek úgy, hogy a kedden letartóztatott négy szurkolónak Genovában kell maradnia az ügy kivizsgálásáig.

Borisz Tadics szerb elnök az olasz RAI2 televíziónak adott interjúban elmondta, hogy a legszigorúbban fognak fellépni a huligánok ellen. „A randalírozókat elkülönítjük és megbüntetjük” – jelentette ki Tadics, aki hozzátette, reméli, a jövőben hatékonyabb lesz az egyeztetés Európában a különböző országok rendőrségei és belügyminisztériumai között, hogy megakadályozzák a hasonló botrányokat.

A genovai találkozó a szerb ultrák randalírozása miatt előbb 35 perces késéssel kezdődött el, később pedig újabb balhé miatt a 6. percben félbeszakadt. A vendégdrukkerek pirotechnikai eszközöket dobáltak az olasz drukkerek felé és a pályára, majd pedig a rendőrökkel is összecsaptak, akárcsak a meccset megelőzően.

Az európai szövetség (UEFA) fegyelmi bizottsága a hivatalos jelentések beérkezése és elemzése után hozza meg döntéseit. A szerbekre vonatkozó büntetés az egyszerű megrovástól akár a sorozatból való kizárásig is terjedhet, de rendezési hiányosságok miatt elmarasztalhatják az olaszokat is. A mérkőzés három pontját 3–0-s gólkülönbséggel várhatóan az olasz válogatott kapja meg, bár a szerbek a találkozó újrajátszását szeretnék elérni.

Legfrissebb hírek

Futsal: az Eb-szereplésért küzdenek az U19-esek Esztergomban

Utánpótlássport
2025.03.25. 10:36

Öregedő amatőrök – Bobory Balázs publicisztikája

Minden más foci
2025.03.23. 22:57

Döbbenetes rövidzárlat után kaptak gólt az olaszok – videó

Minden más foci
2025.03.23. 21:46

U17-es Eb-selejtező: döntetlent játszott a szerbekkel a magyar csapat

Utánpótlássport
2025.03.22. 18:10

Marko Arnautovic pánikrohamot kapott a szerbek elleni meccsen

Minden más foci
2025.03.21. 14:36

Lukaku gólja kevés volt, a belgák simán kikaptak Ukrajnától az NL-ben

Minden más foci
2025.03.20. 22:39

Labdarúgás: vereséggel kezdett az U17-es válogatott Portugáliában

Utánpótlássport
2025.03.19. 20:28

Labdarúgás: bravúr kell a korosztályos Eb-selejtezőkön

Utánpótlássport
2025.03.18. 10:17
Ezek is érdekelhetik