IZLAND VISSZACSÚSZOTT, MAGYARORSZÁG MARADT A 22.
24. (–1) Észak-Írország
23 (+1). Albánia
22. Magyarország
21 (–4). Izland
Erősorrendünk hátsó régiójában változás (az előző listához képest történt változásokat a helyezésszám mellett zárójelben tüntettük fel), hogy az idei két felkészülési meccséből egyaránt egyet-egyet (Liechtenstein, illetve Szlovénia ellen) megnyerőÉszak-Írország, Albániapáros helyet cserélt, azaz selejtezős csoportriválisunk visszacsúszott az utolsó helyre. Ennek oka az lehet, hogy a csapat egyik legjobbjának számító Chris Brunt keresztszalag-szakadást szenvedett, ami miatt az angol Premier League-ben, a West Bromban légióskodó középpályás nem vehet részt az Európa-bajnokságon.
Az Eb-ellenfelek: Ausztria, Izland, Portugália – MENETREND, SORSOLÁS, RÉSZTVEVŐK – Eb-adatbank |
CSOPORTBEMUTATÓK |
KERETEK |
FELKÉSZÜLÉSI KÖRKÉP |
Magyarországpozíciója nem változott, maradt a 22. helyen. A mieink a Horvátország és az Elefántcsontpart elleni, egyaránt döntetlennel végződő felkészülési meccseken védekezésben hozták azt a stabilitást, amely az elmúlt másfél évben jellemezte a válogatottunkat, az azonban továbbra is kérdés, hogy támadásban tudunk-e fejlődni. A két meccsen egy gólt szereztünk, de azt sem akcióból (Dzsudzsák Balázs szabadrúgásból talált be a horvátok ellen). Ahhoz, hogy az Eb-n az előzetes erősorrendhez képest előrébb lépjünk, eredményesebb támadójátékra lesz szükség.
Leendő csoportellenfelünk,Izlandnégy helyet rontva visszaesett az utolsó négy csapat közé, a 21. helyre azután, hogy idei öt meccséből hármat is elveszített. Kikapott az Arab Emírségektől, az Egyesült Államoktól és Dániától is. Igaz, a januári meccsein, így az első két vereség alkalmával nyugat-európai légiósai nélkül állt fel. Lars Lagerbäck és Heimir Hallgrímsson csapata 2016-ban kétszer győzött, még az év elején 1–0-ra Finnország ellen, majd legutóbb 3–2-re Görögországban, ahol pár hónappal korábban a magyar válogatott 4–3-as vereséget szenvedett. Ki kell emelni a svéd Norrköping középpályását, Arnór Traustasont, aki a válogatottban már három gólt is szerzett ebben az évben. Izland egyébként már kijelölte véglegesnek szánt Eb-keretét, amelynek a Barcelona és a Chelsea korábbi játékosa, a jelenleg a norvég Moldéban szereplő, 37 éves Eidur Gudjohnsen is tagja.
ROMÁN ELŐRETÖRÉS – LESZ-E MEGLEPETÉSEMBER ANDONÉBÓL?
20. (–1) Wales
19. (+1) Írország
18. (+3) Románia
17. (+1) Szlovákia
Az Észak-Írország ellen döntetlent játszó, Ukrajnától pedig vereséget szenvedőWalest megelőzte listánkon a Svájcot legyőző, Szlovákiával pedig 2–2-re végzőÍrország.A walesiek Eb-szereplését a selejtezők során lőtt 11 gólból kilencet vállaló Aaron Ramsey (Arsenal) és a Real Madriddal még a BL-döntőre készülő Gareth Bale kettőse határozhatja meg. Az írek eredményességét pedig nagyban befolyásolhatja az angol Southamptonban ebben az évadban tíz gólig jutó Shane Long teljesítménye, aki a válogatott legutóbbi, szlovákok elleni találkozóján is a kapuba talált. Persze a 35 esztendős Robbie Keane-t sem írnánk le, ő hat meccsen négy gólnál tart a Los Angeles Galaxyben az amerikai profi liga 2016-os szezonjában.
Azt azért túlzás lenne állítani, hogy különösen nagy meglepetést várnánk a mieink selejtezős csoportjából a második helyen továbbjutó Romániától, de a csapat megítélésén rangsorunkban háromhelyes javulást eredményezett a márciusi, spanyolok elleni döntetlen, illetve Litvánia legyőzése. Azóta pedig szerdán ikszelt a román válogatott Olaszországban a Kongói DK-val. (Az Európa-hírű sztárokat felvonultatni már nem tudó csapat meglepetésembere a spanyol másodosztályú Córdobában 20 gólt szerző csatár, Florin Andone lehet (már ha utazik a tornára, ugyanis klubja miatt kérdésessé vált a részvétele).
A 17.Szlovákiakét döntetlent játszott idén, az írek elleni idegenbeli 2–2-t megelőzően hazai pályán Lettországgal végzett 0–0-ra. Nagyon nehéz megjósolni, hogy Ján Kozák csapata mire mehet az Eb-n, tekintve, hogy egy nagyon összeszokott, rutinos csapatról van szó, amely öt meccse veretlen, a selejtezők során pedig Spanyolországot is legyőzte. Ugyanakkor nincs igazán kirobbanó formában lévő vezéregyénisége (Marek Hamsík 38 meccsen hat gólt és 11 gólpasszt jegyzett a Napoliban – volt már jobb szezonja is), és sokszor hullámzik a csapat teljesítménye, elég csak a selejtezők során a fehéroroszoktól elszenvedett hazai vereségre gondolni.
ITT A SVÉD ÚJ HULLÁM! CALHANOGLUVAL SZÁRNYALNÁNAK A TÖRÖKÖK
16. Csehország
15. (–2) Svédország
14. Ukrajna
13.(+2) Törökország
Szlovákiához hasonló a szomszédCsehországhelyzete is. Topligában jó szezont futó sztárja nincs, a felkészülési meccseken nyújtott teljesítménye pedig meglehetősen hektikus volt. A lengyelektől elszenvedett 3–1-es novemberi vereséget idén egy újabb fiaskó (Csehország–Skócia 0–1), majd egy döntetlen követte (Svédország–Csehország 1–1). Ugyanakkor az Eb-selejtezők során a csehek oda-vissza megverték Hollandiát, nyertek Törökországban is, hazai pályán viszont kikaptak a törököktől. A következő mérkőzésüket csütörtökön, hazai pályán Málta ellen játsszák Tomás Rosickyék.
Nagyon kíváncsian várjukSvédországEb-szereplését. A skandinávok idén a csehek elleni döntetlen mellett kikaptak a törököktől, ami miatt vissza is csúsztak két helyet erősorrendünkben. Ezzel együtt nagyon érdekes lesz, hogy milyen játékerőt képvisel a svéd új hullám, ugyanis a 2015-ben U21-es Európa-bajnok válogatottból Patrik Carlgren (AIK), Ludwig Augustinsson (FC Köbenhavn), Victor Lindelöf (Benfica), Oscar Lewicki (Malmö FF),Oscar Hiljemark (Palermo)és John Guidetti (Celta Vigo) is tagja az Eb-keretnek. ahogy természetesen tagja a nyáron a PSG-től távozó 34 éves Zlatan Ibrahimovic is – még az is előfordulhat, hogy ez lesz az utolsó nagy tornája a válogatottban.
A 14. helyezett, márciusban Ciprust és Walest is 1–0-ra legyőzőUkrajnapozíciója nem változott, míg a svédeket és az osztrákokat egyaránt 2–1-re megverő, Angliától viszont 2–1-es vereséget szenvedőTörökországkét helyet előrelépett. Az ukránok hátul továbbra is nagyon stabilak, legutóbbi tíz meccsükön csak négy gólt kaptak és a tízből hat mérkőzést meg is nyertek. A törökök viszont éppen a támadójátékukra lehetnek büszkék: 2014 novembere óta játszott 14 meccsből csak egyszer nem szereztek gólt (tavaly novemberben Görögország ellen). A törökök nagy fegyvere a barcás Arda Turan mellett a Bayer Leverkusen 22 éves támadó középpályása, Hakan Calhanoglu lehet, aki a legutóbbi két felkészülési meccsen két gólt szerzett.
VERETLENSÉG UTÁN KÉT OSZTRÁK BUKTA
12. (–4) Oroszország
11. Svájc
10. Ausztria
9. (+3) Lengyelország
A teljes decemberi listát figyelembe véve a legnagyobb visszaesést, Izlanddal együtt, az ugyancsak négy helyet rontó, 12.Oroszországprodukálta. Az oroszok az idén 3–0-ra megverték Litvániát, de a Franciaországtól elszenvedett 4–2-es vereség azért mutatja, a legerősebb európai csapatokkal nem feltétlenül tudják felvenni a versenyt Alekszandr Kokorinék. Az orosz futball erejét vagy éppen gyengéjét az is mutatja, hogy egy kivétellel nincs légiós a keretben, és nincsenek is a jegyezett európai bajnokságokban orosz légiósok. Az egyetlen kivétel az ukrán származású, gyerekkora óta Németországban élő Schalke-védő, Roman Neustädter, aki ugyan még nem játszott az orosz válogatottban, de bekerült a keretbe és miután Vlagyimir Putyin orosz elnök is jóváhagyta, szerepelhet az Európa-bajnokságon.
A továbbra is 11.SvájcÍrországtól és Bosznia-Hercegovinától is kikapott, úgy, hogy még gólt sem szerzett. Ez is arról tanúskodik, hogy leendő vb-selejtezős csoportellenfelünk problémáit a támadósorban kell keresnünk. Ezt bizonyítja, hogy a 28-as bő Eb-keretben szereplő Breel Embolo (Basel), Haris Seferovic (Eintracht Frankfurt), Admir Mehmedi (Bayer Leverkusen), Eren Derdiyok (Kasimpasa), Shani Tarashaj (Grasshoppers) ötösből ebben a szezonban csak utóbbi két futballista lőtt tíznél több gólt (13-at, ill 11-et), öten összesen jegyeztek 39 gólt.
Eb-csoportellenfelünk, a listánkon 10.Ausztriaegy döntetlen mellett kilenc Eb-selejtezőn győzött, így 28 ponttal, Oroszországot nyolc ponttal megelőzve lett első a csoportjában. Az osztrákok azóta az egyéves, hét meccset számláló veretlenségi sorozatuk zárásaként 2015 novemberében felkészülési meccsen hazai pályán 2–1-re kikaptak Svájctól, majd márciusban a törököktől is otthon szenvedtek 2–1-es vereséget, a két meccs között pedig 2–1-re győztek Albánia ellen. A Törökország elleni meccsen mi is ott ültünk a lelátón. Azt tapasztaltuk, hogy az osztrákok a Bayernben balhátvédet, a válogatottban azonban középpályást játszó David Alaba és az angol Stoke Cityben ebben a bajnoki idényben 11 gólt jegyző Marko Arnautovic vezérletével nagyon gyors ritmusváltásokra, kevés húzással végigvitt támadásvezetésre képesek, ugyanakkor hátul vannak sebezhető pontjaik.
A 9.LengyelországRomániához hasonlóan a legnagyobb, háromhelyes előrelépést produkálta, miután tavasszal Szerbiát 1–0-ra, Finnországot pedig 5–0-ra verte meg. A lengyelek úgy lőttek hat gólt a két meccsen, hogy első számú gólfelelősük, a Bayern München klasszisa, Robert Lewandowski még csak be sem talált.
SZTÁROK VEZETTE HORVÁTOK, BELGA BAJOK
8. (+1) Horvátország
7. Portugália
6. Olaszország
5. (–2) Belgium
Horvátországegy helyet előrelépve immár a legjobb nyolc között szerepel ranglistánkon azt követően, hogy az idén előbb megverte 2–0-ra Izraelt, majd 1–1-et játszott a mieinkkel Budapesten. A Mario Mandzukic (Juventus), Luka Modric (Real Madrid), Ivan Rakitic (Barcelona) fémjelezte horvátok az Eb-n is jó eséllyel pályázhatnak a nyolc közé jutásra, még úgy is, hogy a Liverpool védője, Dejan Lovren a szövetségi kapitánnyal, Ante Caciccsal szembeni konfliktusa miatt nem kerül be az Eb-keretbe.
A Bulgáriától meglepetésre 1–0-s vereséget szenvedő, de Belgiumot 2–1-re legyőző, Magyarországgal az Eb-n egy csoportban szereplőPortugáliamaradt a 7. Játéka továbbra is nagyban függ Cristiano Ronaldótól, aki a teljes Eb-selejtezősorozatot tekintve hat meccsen ötször talált be– Portugália összesen 11-szer (nyolc selejtezőn) –, a válogatott az ő góljával verte meg Dániát 1–0-ra, míg Örményországnak két meccsen négyszer köszönt be, először 1–0-ra, majd 3–2-re győztek a portugálok. Vagyisaz öt góljával hét pontot szállított a nemzeti csapatnak,ezzel főszerepet vállalt az Eb-szereplés kiharcolásában. Bulgária ellen 11-est hibázott, Portugália kikapott, Belgiumnak betalált, Portugália győzött. Az ibériaiak nagy felfedezettje egyébként a 18 éves Renato Sanches lehet a tornán, akiért legalább 35 millió eurót fizet a Bayern a Benficának.
A Spanyolországgal 1–1-et játszó, Németországtól viszont 4–1-es vereséget szenvedőOlaszországmaradt a hatodik, vagyis nem feltétlenül várjuk a legjobb négy közé az olaszokat – továbbra sem. Nem látunk olyan egyéniséget a jelenlegi csapatban, aki az erősebbnek tűnő riválisokkal szemben is képes meccseket eldönteni. Már nincs a keretben a négy éve az Eb-n tündöklő, az elmúlt időszakban azonban nagyon visszaeső Mario Balotelli, és nincs már Andrea Pirlo sem.
Belgiumnakviszont vannak klasszisai, ezért is volt a legutóbbi listánkon 3. a csapat. Azóta azonban a belgák kikaptak Portugáliától, a spanyolok ellen tervezett találkozójuk pedig a brüsszeli merénylet miatt elmaradt. A belgák kulcsemberei közül többen is sérüléssel bajlódnak, illetve bajlódtak a tavasz folyamán. Például Kevin De Bruynének (Manchester City), Divock Originek (Liverpool) és Christian Bentekének (Liverpool) is ki kellett hagynia hosszabb-rövidebb időszakot, Vincent Kompany (Manchester City) pedig az Eb-t hagyja ki sérülés miatt. Ha pedig ehhez hozzátesszük, hogy Eden Hazard (Chelsea) teljesítménye messze elmaradt attól, amit az előző idények után várni lehetett tőle, akkor érthető, miért is estek vissza a belgák erősorrendünkben is.
VARDYÉK; FRANCIA GÓLZÁPOR; A VÉGÉN A NÉMETEK NYERNEK?
4. Anglia (+1)
3. Spanyolország (–1)
2. Franciaország (+2)
1. Németország
A legjobb négybe bekerült az egy helyet javítóAnglia. Az angol válogatott makulátlan teljesítménnyel, már tavaly szeptemberben kijutott az Európa-bajnokságra, amelynek selejtezőjében tíz mérkőzésen tíz győzelmet aratott. A csapat 31 gólt szerzett és csak hármat kapott, plusz 28-as gólkülönbsége a legjobb a vonatkozó rangsorban.
A góltermésbőlWayne Rooneyhét,Danny Welbeckhat találattal vette ki a részét, de az Arsenal támadója súlyos sérülése miatt biztosan lemarad a kontinenstoráról. Ott lehet viszont a sérüléséből felépülő Rooney mellett az angol élvonalbeli góllövőlistán 25, illetve 24 találattal az első és a 2. helyen záró Harry Kane (Tottenham), Jamie Vardy kettős. Ők ketten az angolok idei három meccsén szerzett hat gólból ötöt vállaltak (Vardy hármat, Kane kettőt), főszerepet játszottak a világbajnok elleni, 3–2-es idegenbeli sikerben, és mindketten betaláltak a törökök elleni 2–1-es győzelem alkalmával. Más kérdés, hogy a két siker között a hollandoktól 2–1-re kikapott Anglia.
Spanyolországegy helyet rontva a 3. listánkon. A 2008 óta egy vb-t és két Eb-t nyerő, címvédő spanyolokkal kapcsolatban a legnagyobb kérdés, ki fog gólokat lőni ebben a csapatban. Miután Diego Costa (Chelsea) és Fernando Torres (Atlético Madrid) sem fért be Vicente del Bosquekeretében, Álvaro Morata (Juventus) lehet az első számú gólfelelős, de jelenleg ő azért még nem hasonlítható a korábbi sikercsapat sztárjához, David Villához vagy a fénykorát a 2000-es évek végén élő Fernando Torreshez. A csatárposzt problémáit jól mutatja, hogy idei két meccsén csak egy gólt szerzett Spanyolország – az olaszországi 1–1 során. Romániában 0–0-s döntetlen született.
A házigazdaFranciaországkét helyet javítva feljött a 2. pozícióba. Ez egyrészt a csapat két győzelmével – 3–2-es siker Hollandiában és 4–2-es diadal Oroszországgal szemben –, a két meccsen elért hét góllal, no meg a kulcsjátékosok remek formájával magyarázható.
Antonie Griezmann 53 tétmeccsen 32 góllal segítette a spanyol bajnokságban 3. helyen záró és szombaton BL-döntőt játszó Atlético Madridot. Anthony Martial az angol élvonalban házi gólkirály lett a Manchester Unitedben (11 góllal), Olivier Giroud (16 góllal) az Arsenalban, Dimitri Payet a West Ham Unitedben (holtversenyben, 9 góllal). És akkor még nem szóltunk a Juventus bajnoki címében és kupagyőzelmében fontos szerepet játszó Paul Pogbáról, az angol Leicesterben meghatározó játékosnak számító N’Golo Kantéról vagy éppen a Bayern Münchenben villogó Kingsley Comanról. Ezt a névsort elnézve a zsarolási ügye miatt kimaradó Karim Benzema (Real Madrid) nem is feltétlenül fog hiányozni).
A világbajnok Németország annak ellenére megőrizte első helyét, hogy Angliától kikapott Berlinben. Azt követően ugyanis világbajnokhoz méltó játékkal 4–1-re nyert Olaszország ellen. Írásunkban most jönne az a rész, hogy ráadásul mindenki egészséges a német csapatból, így legerősebb keretével utazhat a gárda Franciaországba – szerda délelőtt ugyanis, amikor a kollégák ranglistáit összesítettük, és nekiláttunk cikkünknek, még ez volt a helyzet.
Azóta azonban kiderült, hogy a március óta térdproblémákkal küszködő Bastian Schweinsteiger (Manchester United) sérülése nem úgy gyógyul, ahogy azt remélték, és akárcsak a vb előtt, most is megsérült Marco Reus (Dortmund), akkor ki is kellett hagynia a brazíliai tornát, most azonban van rá esély, hogy ágyéksérülése ellenére elutazhat Franciaországba. A Dortmundtól a Bayernhez tartó Mats Hummels vádlisérülése viszont aligha gátolja a védő Eb-szereplését.
Hogy a németeket ki tudja megakadályozni abban, hogy a vb után Eb-t is nyerjenek, az most még kérdés. Joachim Löw szövetségi kapitány kerete ugyanis van annyira erős, hogy a szakember meg tudja oldani adott esetben Reusék kiesését is. Legalábbis amíg Mesut Özil (Arsenal) Mario Götze (Bayern Müchen), vagy éppen Toni Kroos (Real Madrid) ott van a csapatban, addig biztosan.
A németek Eb előtti utolsó felkészülési meccsüket június 4-én éppen Magyarországgal vívják Gelsenkirchenben A mieink számára igazi értékmérő lesz az a találkozó.
Itt tartunk most, utolsó Eb-erősorrendünkkel a franciaországi rajt hetében jelenkezünk majd – júniusban.
Szurkolj élőben az Eb-n! www.pegazus.hu
A-CSOPORT | |||
Június 10. | 21.00 | Franciaország–Románia | Saint-Denis, Stade de France |
Június 11. | 15.00 | Albánia–Svájc | Lens, Stade Bollaert-Delelis |
Június 15. | 18.00 | Románia–Svájc | Párizs, Parc des Princes |
Június 15. | 21.00 | Franciaország–Albánia | Marseille, Stade Vélodrome |
Június 19. | 21.00 | Románia–Albánia | Lyon, Stade des Lumières |
Június 19. | 21.00 | Svájc–Franciaország | Lille, Stade Pierre-Mauroy |
B-CSOPORT | |||
Június 11. | 18.00 | Wales–Szlovákia | Bordeaux, Matmut Atlantique |
Június 11. | 21.00 | Anglia–Oroszország | Marseille, Stade Vélodrome |
Június 15. | 15.00 | Oroszország–Szlovákia | Lille, Stade Pierre-Mauroy |
Június 16. | 15.00 | Anglia–Wales | Lens, Stade Bollaert-Delelis |
Június 20. | 21.00 | Oroszország–Wales | Toulouse, Városi Stadion |
Június 20. | 21.00 | Szlovákia–Anglia | Saint-Étienne, Stade Geoffroy-Guichard |
C-CSOPORT | |||
Június 12. | 18.00 | Lengyelország–Észak-Írország | Nizza, Allianz Riviera |
Június 12. | 21.00 | Németország–Ukrajna | Lille, Stade Pierre-Mauroy |
Június 16. | 18.00 | Ukrajna–Észak-Írország | Lyon, Stade des Lumières |
Június 16. | 21.00 | Németország–Lengyelország | Saint-Denis, Stade de France |
Június 21. | 18.00 | Ukrajna–Lengyelország | Marseille, Stade Vélodrome |
Június 21. | 18.00 | Észak-Írország–Németország | Párizs, Parc des Princes |
D-CSOPORT | |||
Június 12. | 15.00 | Törökország–Horvátország | Párizs, Parc des Princes |
Június 13. | 15.00 | Spanyolország–Csehország | Toulouse, Városi Stadion |
Június 17. | 18.00 | Csehország–Horvátország | Saint-Étienne, Stade Geoffroy-Guichard |
Június 17. | 21.00 | Spanyolország–Törökország | Nizza, Allianz Riviera |
Június 21. | 21.00 | Csehország–Törökország | Lens, Stade Bollaert-Delelis |
Június 21. | 21.00 | Horvátország–Spanyolország | Bordeaux, Matmut Atlantique |
E-CSOPORT | |||
Június 13. | 18.00 | Írország–Svédország | Saint-Denis, Stade de France |
Június 13. | 21.00 | Belgium–Olaszország | Lyon, Stade des Lumières |
Június 17. | 15.00 | Olaszország–Svédország | Toulouse, Városi Stadion |
Június 18. | 15.00 | Belgium–Írország | Bordeaux, Matmut Atlantique |
Június 22. | 21.00 | Olaszország–Írország | Lille, Stade Pierre-Mauroy |
Június 22. | 21.00 | Svédország–Belgium | Nizza, Allianz Riviera |
F-CSOPORT | |||
Június 14. | 18.00 | Ausztria–MAGYARORSZÁG | Bordeaux, Matmut Atlantique |
Június 14. | 21.00 | Portugália–Izland | Saint-Étienne, Stade Geoffroy-Guichard |
Június 18. | 18.00 | Izland–MAGYARORSZÁG | Marseille, Stade Vélodrome |
Június 18. | 21.00 | Portugália–Ausztria | Párizs, Parc des Princes |
Június 22. | 18.00 | Izland–Ausztria | Saint-Denis, Stade de France |
Június 22. | 18.00 | MAGYARORSZÁG–Portugália | Lyon, Stade des Lumières |
NYOLCADDÖNTŐ | |||
Június 25. | 15.00 | A2–C2 | Saint-Étienne, Stade Geoffroy-Guichard |
Június 25. | 18.00 | B1–A/C/D3 | Párizs, Parc des Princes |
Június 25. | 21.00 | D1–B/E/F3 | Lens, Stade Bollaert-Delelis |
Június 26. | 15.00 | A1–C/D/E3 | Lyon, Stade des Lumières |
Június 26. | 18.00 | C1–A/B/F/3 | Lille, Stade Pierre-Mauroy |
Június 26. | 21.00 | F1–E2 | Toulouse, Városi Stadion |
Június 27. | 18.00 | E1–D2 | Saint-Denis, Stade de France |
Június 27. | 21.00 | B2–F2 | Nizza, Allianz Riviera |
NEGYEDDÖNTŐ | |||
Június 30. | 21.00 | A2/C2–D1/BEF3 | Marseille, Stade Vélodrome |
Július 1. | 21.00 | B1/ACD3–F1/E2 | Lille, Stade Pierre-Mauroy |
Július 2. | 21.00 | C1/ABF3–E1/D2 | Bordeaux, Matmut Atlantique |
Július 3. | 21.00 | A1/CDE3–B2/F2 | Saint-Denis, Stade de France |
ELŐDÖNTŐ | |||
Július 6. | 21.00 | 1. negyeddöntő győztese– 2. negyeddöntő győztese | Lyon, Stade des Lumières |
Július 7. | 21.00 | 3. negyeddöntő győztese– 4. negyeddöntő győztese | Marseille, Stade Vélodrome |
DÖNTŐ | |||
Július 10. | 21.00 | 1. elődöntő győztese– 2. elődöntő győztese | Saint-Denis, Stade de France |
Budapest, március 26.: MAGYARORSZÁG–Horvátország 1–1 |
Budapest, május 20.: MAGYARORSZÁG–Elefántcsontpart 0–0 |
Gelsenkirchen, június 4., 18.00: Németország–MAGYARORSZÁG |