Csak rövid ideig okozott zavart az öngól, Spanyolország három góllal legyőzte Grúziát

2024.06.30. 22:44
Fabián Ruiz (8) góljával szerezték meg a vezetést a spanyolok, aztán lassan gálázni kezdtek (Fotó: Getty Images)
Egy öngóllal Grúzia jutott előnyhöz, de a nagy fölény még az első félidőben spanyol egyenlítést eredményezett, majd a fordulás után Fabián Ruiz gyorsan meg is szerezte a vezetést az övéinek. Onnantól Luis de la Fuente csapata még magabiztosabban futballozott, újabb gólokat lőtt, és 4–1-re megnyerte a két válogatott vasárnap esti nyolcaddöntőjét a labdarúgó Európa-bajnokságon. A spanyolok Németországgal játszanak a legjobb nyolc között.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, NÉMETORSZÁG
NYOLCADDÖNTŐ
SPANYOLORSZÁG–GRÚZIA 4–1 (1–1)
Köln, RheinEnergieStadion, 42 233 néző. Vezette: Francois Letexier (Cyril Mugnier, Mehdi Rahmouni) – franciák
SPANYOLORSZÁG: Unai Simón – Carvajal (Jesús Navas, 81.), Le Normand, Laporte, Cucurella (Grimaldo, 66.) – Pedri (Olmo, 52.), Rodri, Fabián Ruiz (Merino, 82.) – Yamal, Morata (Oyarzabal, 67.), N. Williams. Szövetségi kapitány: Luis de la Fuente
GRÚZIA: Mamardasvili – Kakabadze, Gvelesziani, Kasia, Dvali, Locsosvili (Citaisvili, 63.) – Kocsorasvili (Kvekveszkiri, 79.), Kiteisvili (Altunasvili, 41.), Csakvetadze (Davitasvili, 63.) – Kvarachelia, Mikautadze (Zivzivadze, 79.). Szövetségi kapitány: Willy Sagnol
Gólszerző: Rodri (39.), Fabián Ruiz (51.), N. Williams (75.), Olmo (83.), ill. Le Normand (18. – öngól)
Sárga lap: Morata (44.), Davitasvili (71.)

A MÉRKŐZÉST PERCRŐL PERCRE KÖVETŐ TUDÓSÍTÁSUNKAT IDE KATTINTVA ÉRI EL!

MINTHA MÁS DIMENZIÓBAN lenne a két csapat. Ez volt az ember érzése a Spanyolország–Grúzia nyolcaddöntő első perceiben. A spanyolok elképesztő fölényben futballoztak, odaszögezték a grúzokat a kapujuk elé, mintha emberelőnyben lettek volna, szinte pillanatok kérdése volt a vezető gól. Aztán meg is született, de hatalmas meglepetésre Grúzia örülhetett! Otar Kakabadze jobb oldali beadása után Robin Le Normand-ról a saját kapujába pattant a labda – ez volt a spanyolok első kapott gólja az Európa-bajnokságon (0–1).

Az öngól (Fotó: Getty Images)

Miközben Grúzia őrizte az előnyt, Spanyolország nem tudott mit kezdeni Giorgi Mamardasvilivel, a Valenciában játszó grúz kapus ugyanis előbb a mostanában igencsak gólerős Dani Carvajal fejese, majd Fabián Ruiz lövése után védett látványosan. A kaukázusi csapat 26 perc elteltével 42 passznál járt – Willy Sagnol együttese nem vitte túlzásba az adogatást…

Giorgi Mamardasvili az első félidő hajrájában ismét parádézott, ezúttal Marc Cucurella lövése után hárított magabiztosan. Aztán Rodri távolról betalált, igaz, némi videózásra szükség volt, ugyanis felvetődött, hogy Álvaro Morata leshelyzetben zavarta a kapust – végül megadták a gólt (1–1).

Rodri egyenlített (Fotó: Getty Images)

A második félidő úgy folytatódott, ahogyan az első véget ért, Giorgi Mamardasvili védte Lamine Yamal lövését, ám Fabián Ruíz közeli fejesénél már tehetetlen volt a kapus, fordított tehát Spanyolország (2–1).

Fabián Ruiz fejes gólja (Fotó: Getty Images)

Habár az ibériaiak teljes mértékben uralták a mérkőzést, figyelniük kellett, ugyanis a grúzok képesek voltak egy-egy labdaszerzés után veszélyes ellentámadást vezetni.

Ám a hajrában a parádésan futballozó Nico Williams és Dani Olmo elvarrta a szálakat (4–1), így pénteken Németország–Spanyolország negyeddöntőt rendeznek – sokak szerint az Eb két legjobb formában lévő együttese csap össze egymással Stuttgartban.

A mérkőzés legjobbjának az egyenlítő gólt lövő Rodrit választották meg.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA NÉZHETI MEG!

SPANYOLORSZÁG
Kapusok: 1 – David Raya (Arsenal – Anglia), 13 – Álex Remiro (Real Sociedad), 23 – Unai Simón (Athletic Bilbao)
Védők: 2 – Dani Carvajal (Real Madrid), 24 – Marc Cucurella (Chelsea – Anglia), 12 – Álex Grimaldo (Bayer Leverkusen – Németország), 14 – Aymeric Laporte (Al-Naszr – Szaúd-Arábia), 3 – Robin Le Normand (Real Sociedad), 4 – Nacho (Real Madrid), 22 – Jesús Navas (Sevilla), 5 – Dani Vivian (Athletic Bilbao)
Középpályások: 16 – Rodri (Manchester City – Anglia), 18 – Martín Zubimendi (Real Sociedad), 6 – Mikel Merino (Real Sociedad), 8 – Fabián Ruiz (Paris Saint-Germain – Franciaország), 20 – Pedri (FC Barcelona), 25 – Fermín López (FC Barcelona), 15 – Álex Baena (Villarreal)
Támadók: 9 – Joselu (Real Madrid), 7 – Álvaro Morata (Atlético Madrid), 10 – Dani Olmo (RB Leipzig – Németország), 21 – Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), 26 – Ayoze Pérez (Real Betis), 11 – Ferran Torres (FC Barcelona), 17 – Nico Williams (Athletic Bilbao), 19 – Lamine Yamal (FC Barcelona)
Szövetségi kapitány: Luis de la Fuente

GRÚZIA
Kapusok: 12 – Luka Gugesasvili (Qarabag – Azerbajdzsán), 1 – Giorgi Loria (Dinamo Tbiliszi), 25 – Giorgi Mamardasvili (Valencia – Spanyolország)
Védők: 3 – Lasa Dvali (APOEL – Ciprus), 6 – Giorgi Gocsoleisvili (Sahtar Doneck – Ukrajna), 15 – Giorgi Gvelesziani (Perszepolisz – Irán), 2 – Otar Kakabadze (Cracovia – Lengyelország), 4 – Guram Kasia (Slovan Bratislava – Szlovákia), 5 – Szolomon Kvirkvelia (Al-Ahdud – Szaúd-Arábia), 14 – Luka Locsosvili (Cremonese – Olaszország), 24 – Dzsemal Tabidze (Panetolikosz – Görögország)
Középpályások: 18 – Szandro Altunasvili (Wolfsberg – Ausztria), 21 – Giorgi Citaisvili (Dinamo Batumi), 10 – Giorgi Csakvetadze (Watford – Anglia), 9 – Zuriko Davitasvili (Bordeaux – Franciaország), 17 – Otar Kiteisvili (Sturm Graz – Ausztria), 6 – Giorgi Kocsorasvili (Levante – Spanyolország), 16 – Nika Kvekveszkiri (Lech Poznan – Lengyelország), 23– Szaba Lobzsanidze (Atlanta United – Egyesült Államok), 20 – Anzor Mekvabisvili (Universitatea Craiova – Románia), 19 – Levan Sengelia (Panetolikosz – Görögország), 26 – Gabriel Szigua (Basel – Svájc)
Támadók: 7 – Hvicsa Kvarachelia (Napoli – Olaszország), 11 – Giorgi Kvilitaia (APOEL – Ciprus), 22 – Georgesz Mikautadze (Metz – Franciaország), 8 – Budu Zivzivadze (Karlsruher SC – Németország)
Szövetségi kapitány: Willy Sagnol (francia)