A Ghánai Labdarúgó-szövetség szerdán ismertette tervét, mely szerint a további kínos ügyek elkerülésére minden futballistával írásban köt megállapodást, s az eddigi gyakorlattal ellentétben nem készpénzzel, hanem banki átutalással teljesíti kötelezettségeit.
A négy éve világbajnoki negyeddöntős ghánai együttest a mostani vb-n is esélyesnek tartották arra, hogy továbbjusson csoportjából, ám végül mérkőzést sem tudott nyerni. A válogatott teljesítményét alapvetően befolyásolta, hogy a futballisták egyre határozottabban követelték a pénzüket, melyet végül repülővel szállítottak Brazíliába, s adták át nekik a Portugália elleni utolsó csoportmérkőzést megelőzően. Addigra ugyanakkor már nem volt a válogatottal a csapat legnagyobb sztárjai közül Kevin-Prince Boateng és Sulley Muntari, utóbbi azért, mert megtámadta a szövetség egyik alkalmazottját éppen az anyagi feszültségek miatt.
A ghánai nem egyedülálló eset, az afrikai válogatottak szereplését szinte minden vb-n hasonló botrányok kísérik, a mostani tornán Ghána mellett Nigéria és Kamerun nemzeti csapatainak futballistái is lázadoztak a prémiumok miatt. A kameruniak emiatt a vb előtt nem is voltak hajlandóak felszállni a Brazíliába tartó repülőre, ottani szereplésük után pedig a bundázás gyanúja is felvetődött.
A nemzetközi szövetség alkalmazásában álló korábbi nigériai válogatott játékos, Sunday Oliseh szerint Ghánában, illetve a többi nyugat-afrikai országban is az okozza a problémát, hogy a helyi szövetségek csak szóban ígérgetnek a játékosoknak, s aztán ezen ígéretekből sokszor semmi sem valósul meg. A labdarúgók ezért nem bíznak sportági vezetőik szavában, ezért folyamodnak a sztrájkfenyegetéshez.
„Ez az egyik legfőbb oka annak, hogy afrikai csapat még nem nyert világbajnokságot. A játékosok képességei ugyanis egyértelműen megvannak a sikerhez” – mondta Oliseh.